Právě je čtv 28. bře 2024 20:58:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 11. bře 2007 07:15:00 
Offline
nováček

Registrován: ned 05. lis 2006 01:00:00
Příspěvky: 60
Bydliště: Praha
Chci si v zhruba dubnu nebo v květnu 2007 koupit nový detektor, rozhoduji se mezi Target 550 a Valentine V1. jezdím denně po JS, často do centra Prahy, pohybuji se na Vinohradské, Průmyslové i u Tančícího domu. Denně jezdím po dálnici, najíždím hodně kilometrů.

Vzhledem k tomu, že někdy jezdím dost rychle (zejména po dálnici), zajímala by mne následující praktická kalkulace. Vezmeme-li v úvahu běžné brzdné schopnosti auta (ze 100 km/h na 0 na cca 42 metrech) a běžnou průměrnou reakci 0,2-0,3 desetiny sekundy, o kolik rychleji mohu jet s V1 a s Targetem 550 na dálnici, abych to ještě ubrzdil na 130 km/h? Jsem líný počítat a navíc je možná moje úvaha v něčem nepřesná.

Vžichni zatím uvádíte, kolik metrů předem V1 nebo target varuje, ale mne by zajímalo, jakou rychlost si reálně mohu dovolit, ani? bych se dostal do problému a jaký je reálný rozdíl v citlivosti (místo nic neříkajících metrů to převedeme na km/h a bude nás zajímat ne vzdálenost od radaru, ale od paprsku měření).

Možná tady tato diskuse ž byla, ale já jsem ji nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře 2007 11:17:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Odpověď je poměrně jednoduchá. Pokud ti vadí falešné poplachy kup si Target 550 nebo Bel 975R, který má vy??í citlivost. V1 lze doporucit na dalnice, ale v Praze nebo větších městech zaznamená? falešné poplachy (Target je sice take ma, ale nesrovnatelně menší). Jaký-koli výpočet z jaké rychlosti jsi schopen ubrzdit na 130km/h, tak záleží na tolika faktorech, že to je úkol pro počítač, protože je příli? mnoho faktorů, které brždění ovlivní (pneu, kvalita silnice, kvalita brzd, váha vozu, sklon vozovky, rychlost reakce atd..). Pokud chce? překračovat rychlost na dálnici o 30km/h, pak věz, že ti v mnoha případech žádný detektor nepomůže (nehledě na možné detekce jinými zařízeními ne? je radar RAMET).
Malý příklad, řekněme rychlost je 160 km/h (44m/s), reakce řidiče 1,5-2s (těžko to může? ihned zahamtnout, když má? za sebou další auto). Auto zbrzdí na 130km/h za 1,5s. Výsledný čas 3-3,5s neboli 133-155m dráha. Tady bude hodně záležet na detekci a počítej, že na dálnici jsi rád, když je detekce nad 120m.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz