Právě je čtv 28. bře 2024 17:50:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis 2006 09:41:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
TT 5.21 s novou mapou samozřejmě umí navigovat na číslo popisné, v tomhle za iGO nezaostává. iGO má ale třeba Chorvatsko nebo Slovensko lepší - přece jenom je 26 zemí Evropy fajn, ale kdo z nás to denně používá?. TT5 je prostě na ČR lepší :-)
x2005 píše:
Jinak ohledně podrobnosti a aktuálnosti map je lepší iGO 2006. Umí to navigovat až na úroveň čísel popisných v ulici (TT 5.21 v ČR jen na úroveň křižovatek ulic) a mapové podklady "na východ od Hradce Králové" jsou výrazně lepší v iGO 2006 (tj. Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Chorvatsko, Řecko). Taky systém hlasové navigace (upozornění na změnu směru) je u iGO propracovanější.

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis 2006 10:30:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Já bych si dal pozor na to, aby zařízení mělo čip SIRF III, který je velmi citlivý a rychle nalezne satelity i v poměrně složitém terénu nebo v lese.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis 2006 11:18:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 77
Bydliště: Olomouc
ICE: No vidí?, mi se zase víc líbí NEW.. 8)
Jde mi stejně hlavně o POI, pak je to jedno, navíc NEW má lepší správu
přes TT Home (PC). Držák neřežím stejně si je většinou dělám sám - viz můj AR. Zkusím zapůjčit ve spřáteleném obchodě a odzkoužím oba..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis 2006 16:51:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 77
Bydliště: Olomouc
ICE: Má? pravdu, právě jsem si je byl oba omakat.... NEW je již objednaný.. 8)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis 2006 20:20:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 77
Bydliště: Olomouc
Ice píše:
bude? spokojený stojí to zato. je to dobrá volba


Jj, díky... Asi se pak na tebe obrátím s radami, pokud budu zmatený.. :)
Pořizuji hlavně kvůli POI (policejní pasti a adresy zákazníků..).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. lis 2006 12:12:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Recenze Tom Tom New
http://navigovat.mobilmania.cz/testynavigaci/AR.asp?ARI=113098&CAI=2153

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18. lis 2006 20:38:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 77
Bydliště: Olomouc
Tak Tomík One new je dva dny doma.... A projel se po Moravě. A je to super, zatím jsem nenažel negativa, jen držák jsem si udělal sám na míru. Příležitostně nafotím..
Stahování a upgrade POI ž snad nemůže být jednodu??í. A pilně doplňuji
databázi.. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. pro 2006 22:59:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 77
Bydliště: Olomouc
Používám TTonenew právě kvůli jednoduchému doplňování bodů zájmu z POI.CZ. kam bychom měli také vžichni přispívat....
Stacionáry ti ochrání AR (laserové nejsou), ale úsekovky, kamery na semaforech a možnosti výskytu MP s lasery je neocenitelná..
Ostatní fce jsou pro mne podružné, ale v poslední době se objevilo dost možností zdokonalení (mp3, video, tripmaster apod. viz Navigovat.cz).
K účelu, za jakým jsem ho pořizoval (doplňuje AR a CB) mi připadá max. uživatelsky přívětivý.
Malý, lehký, jednoduché ovl. a nastavení, uživatelsky upravitelné menu apod.
Cenově bez konkurence. K tomuto účelu vřele doporučuji. Jinak SZ..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. pro 2006 12:41:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
No a já buď PDA a nebo mobil Nokia N80i ;-)

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. led 2007 00:16:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Vůbec tomu nerozumím, zkuste to pro naprostýho laika (máme sice Garmina na lodi, ale tam tomu rozumím, je to "napevno"):

Když bych si koupila Mio 710+ (líbí se mi), co k tomu musím ještě mít? Myslela jsem, že strčím kabel do zapalovače a jedu, ale jak tak čtu, tak tak jednoduchý to asi není. Musím koupit další věc? Externí gps anténu? Připojení na repro rádia?

Dá se třeba tahle navigace dát do kapsy a jít na výlet do lesa? Vydrží baterky? Když někde jsem (nažla jsem hřiba ... :D ), dá se to místo jednoduže uložit do navigace, abych se tam za 2 měsíce vrátila?

Funguje u Mia HF přes modrozuba dobře?

Je těžké přehrávat nové Poi do MIA? Jak se to dělá? Na notebooku nemám modrozuba...

ž se Abel rozhoupal ke koupiš

Děkuji za vyčerpávající odpovědi.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. led 2007 08:07:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Nic víc netřeba, ž jen třeba na netu stáhnout mapy, které se líbí. K dostání jsou jak bitmapové, tak vektorové. Externí anténa není potřeba, pokud bude MIO v držáku na předním skle a bude mít výhled na satelity. Připojení na další repro netřeba, PDA je hlasité dostatečně (pokud nemá? traktor).
snail píše:
Kdyžbych si koupila Mio 710+ (líbí se mi), co k tomu musím ještě mít? Myslela jsem, že strčím kabel do zapalovače a jedu, ale jak tak čtu, tak tak jednoduchý to asi není. Musím koupit další věc? Externí gps anténu? Připojení na repro rádia?


Proč ne? Já ji mám třeba v náprsní kapse když bloudím v Praze a nebo na řidítkách na kole. Jinak se to dá vypnout a zapnout kdykoliv je třeba, nabíhá to docela rychle. Nevím jak MIO, ale mě vydrží asi 6 hodin tvrdého provozu a mám i externí baterku.
snail píše:
Dá se třeba tahle navigace dát do kapsy a jít na výlet do lesa? Vydrží baterky?


Přidat oblíbené místo umožňují jak navigační softy, tak většina map a přesnost cca +-5 metrů je i na hřiba dostačující, otázkou je, zda tam ty 2 měsíce vydrží :-)
snail píše:
Kdyžněkde jsem (nažla jsem hřiba ... :D ), dá se to místo jednoduže uložit do navigace, abych se tam za 2 měsíce vrátila?


Snad ano, já jedu v autě přes Parrot a spolupráce je solidní a MIO na to lidi taky dost používají
snail píše:
Funguje u Mia HF přes modrozuba dobře?


Jestli se nemýlím, tak v MIU je iGO. Sice ho moc nepoužívám a spíš doporučuju TomToma, tak i tam se většina nachází na kartě a proto se tam vše dá přidávat přes čtečku karet, ale komfortu TomToma to nedosáhne :-(
snail píše:
Je těžké přehrávat nové Poi do MIA? Jak se to dělá? Na notebooku nemám modrozuba...

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. led 2007 10:04:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Citace:
estli se nemýlím, tak v MIU je iGO. Sice ho moc nepoužívám a spíš doporučuju TomToma, tak i tam se většina nachází na kartě a proto se tam vše dá přidávat přes čtečku karet, ale komfortu TomToma to nedosáhne


TomTom má nejvíc uživatelsky přátelské ovládání a super jednoduchou integraci s online.poi.cz -> jen nakopíruje? soubor .OV2 a hotovo.

iGO má dotaženější systém navigace (hlasové upozornění, průjezdy křižovatkami), je řádově datově menší a má lepší mapy pro zemně jako je Slovensko, Chorvatsko, Řecko. Má trochu jinou logiku ovládání a chvilku mi trvalo ne? jsem si na to zvyknul. POI z online.poi.cz se musí konvertovat, ale to jsem v praxi nikdy nezkoužel.

Osobně :lol: :lol: :lol: používám v ČR TomTom s POI a v zahraniční iGO.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. led 2007 15:57:00 
landys píše:
Já ji mám třeba v náprsní kapse když bloudím v Praze a nebo na řidítkách na kole.


má? tip na nějaký držák pda na kolo?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. led 2007 22:52:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Mám 2 různé-spodek pod klasický držák z produkce YAKUMO a ten MULTIDAPT co se dodává ke Krusellu.

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14. led 2007 22:53:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Pro ty, kteří uvažují o Miu jsem nažla skvělý stránky:

http://forum.moto-club.cz/default.asp

Vidím Mio 710+ velmi reálně. Sorry, TomTom. Asi koupím na odkazu z výše uvedené stránky ve variantě Gold - wash ang go... :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz