Právě je čtv 28. bře 2024 11:38:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub 2008 20:16:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
TomTom Navigator 6 ukončil svůj vývoj na mapách EAST 680 a WEST 675. TT7 je bohužel zatím jen pro jednoúčelové navigace, ne pro PDA.

A tak bych rád přežel na iGO, kde je situace jiná. Problém však je v systému zvukového upozorňování na POI radary. Dokonce umím do iGO radary složitě nacpat. Nedokážu je však ozvučit. V tomto je TomTom zatím nepřekonán...

Prosím tedy tímto uživatele iGO, kteří mají v tomto ohledu více zkušeností, o radu, jak na to.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub 2008 21:05:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Verze iGO2006Plus to umí. Stačí jen stáhnout TXT soubor, převrtět ho pomocí speedcams.exe a nahrát do adresáře. Potom to zvučí samo a docela protivně.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub 2008 21:28:00 
jj, to je pravda, podle TT se jezdi krasne, zkousel jsem nove mapy pro IGO a je tam fakt dost zmen oporti Eastern europe_680.1536, ale pokud jsi zvyklej na TT, Igo Ti prijde jako chudy pribuzny... Ale je to asi o zvyku, ja dva roky jezdim na TT a podle mych informaci by TT7 mel byt snad do prazdnin, ale uvidime, neprimo me to potvrtdili i na podpore v Tomtomu... :D

PS: Kdyby nekdo chtel ma vykuchle usekove mereni pro CR v txt souboru pro Igo 2006... :!:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub 2008 00:26:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
gebič píše:
pokud jsi zvyklej na TT, Igo Ti prijde jako chudy pribuzny...

Par dni jsem s iGO jezdil. Trochu kostrbatý hlas navigace. Na ovládání chce té? přivyknout, ale dá se zvládnout vše. Hodně velkou výhodou proti TT je u iGO to, že jsou mapy rozděleny na jednotlivé státy. Při navigaci pak iGO narozdíl od TT dokáže plánovat skrz všechny mapy, které na kartě najde. U TT6 mapa EE680 je nemyslitelná cesta z ČR do Chorvatska přes Rakousko, páč se Rakousko nachází na WE675. Takže se jede přes Slovensko...

Je to, jak říkám u spousty věcí, že ti projektanti, kteří navrhovali tyto softwary, nikdy žádnou navigaci v autě neměli... Hlavně, že třeba iGO8 ž umí zobrazovat obrázky budov přímo do map. Ale nevím o navigaci, která by zvládala navigovat kamion dle zadané tonáže. Určitě ho to je schopný poslat na lesní nezpevněnou cestu...

Dá se říci, že jsem teď OFF TOPIC! Takže zpět k těm iGO POI.

x2005 píše:
Stačí jen stáhnout TXT soubor, převrtět ho pomocí speedcams.exe a nahrát do adresáře.

Jaký txt soubor myslí?? TomTomácký OV2? Poprosím o odkaz na SPEEDCAMS.EXE, nebo jeho odeslání emailem na info#valentine1.net.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub 2008 07:23:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
iGO TXT (CZ,SK) jsou u každé kategorie nahoře ke stažení
http://www.poi.cz/index.php?poi=kateg1&gen=ptxt
možná musí? být registrovaný uživatel pro stahování

speedcams.exe třeba tady
http://rapidshare.com/files/16265615/Speedcams_builder_215.exe

tady je i fórum na poi.cz. zde bude určitě spousta dalších informací
http://www.poi.cz/phpbb/

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub 2008 16:52:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
x2005 píše:
iGO TXT (CZ,SK) jsou u každé kategorie nahoře ke stažení

Díky, tohoto jsem si nevžiml.

Ice píše:
Zkoužel jsem i iGO a ne děkuji nechci.

Jde jen o to se do toho dostat. ž je to dávno, co jsem chtěl začít používat alternativu místo IE. Nejvíce mi byl doporučován Firefox. Myslím, že jsem jej několikrát nainstaloval a po pár dnech smazal. Ale pak jsem se s ním sžil a dnes na něj nedám dopustit. ;)

Pokud má? na ty nové mapy "licenci", aby ti ?lapaly, pak je to super. Já si před dvěma lety pořídil TT One druhé generace s rok starými mapamy. Když jsem požadoval aktuální, byly mi nabídnuty za nějakejch 1800Kč. TT One jsem po týdnu u prodejce vyměnil za PDA...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. kvě 2008 20:52:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Ice píše:
Zkoužel jsem i iGO a ne děkuji nechci. na TT to nemá.


Já jsem teda taky velký vyznavač TT, ale..... Shodou okolností jsem jel dnes s iGO2006Plus (s POI) neznámou trasu a musím říct, že

a) výpočet trasy je lepší
b) hlasová navigace je lepší
c) upozornění na radary je taky lepší.

TT jen pípne zvoleným tónem ve zvolené vzdálenosti. iGO2006Plus určuje vzdálenost upozornění podle aktuální rychlosti, takže při vy??í rychlosti upozorní dříve. Navíc napíše limit, na který máte zbrzdit. Navíc se "poplach" zrychluje, jak se blížíte k radaru (stejně jako na detektoru). Navíc má dva druhy tónu - jeden, když jste v limitu a jiný důraznější, když jste nad limit. Nevýhody iGO jsou stále (pro provuživatele) zmatečné ovládání a při jízdě v oblasti s velkým množstvím radarový POI soustavné pípání.

Jediné co neumí ani jeden, je říct řidiči, že se aktuálně nachází v úsekovce a až nepřekračuje průměrnou rychlost.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2008 00:30:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Ice píše:
jakou verzi TT používá? zda 5.xxx, 6.xxx, 7.xxx nebo nejnovější 8.xxx

Kua, něco je špatně. Jaký je rok? Já mám na svém PDA TTN6 (EE 680, WE 675). TTN7 by měla vyjít v létě.

Vím, že jednoúčelové navigace TT jsou teď ve verzi 7, mapy snad 715. Ale, že ž by byla osmičková verze? Jsem nějak mimo... :shock:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2008 07:41:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
No ja myslim, ze lidi dostatecne zasypavaji TomTomaky dotazy jak jsem se docetl na jinych forech tykajici se PDA a ne jeden jim vyhrozuje ze prejde ke konkurenci, takze si myslim, ze by mohli maknout na vyvoji 7 verze TT pro PDA protoze urcite je to pro ne nezanedbatelna cast zisku.
Zatim jsem trpelivej a jezdim dle TT i kdyz mam IGO v PDA taky a jen kvuli 7, nebo 8 verze si urcite dalsi kram (jednoucelovou navigaci) do auta neporidim :p

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2008 11:53:00 
Tomtom nepocita s Pda, vzdyt z Pda nemaji nic, neznam nikoho kdo by sel do originalu... Takze podle me ja pd pristiho mesice az bude lecivo na IGO 8, jdu k nemu... Jediny duvod, aktualnejsi mapy... :p


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2008 11:59:00 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Pokud bude full verze iGO 8 (měla by snad být dostupná každým dnem) tak dobrá, jak se jeví v beta verzi, tak má TT u mne vcelku asi smolíka. V PDA mám sice jako nouzi TT6 s posledními mapovýni podklady, ale jinak v autech je iGO 2006 plus v kombinaci s Navigonem, který se mi pro západní Evropu jeví jako nejlepší volba - řazení do pruhů, 3D stavby, .....Jediná malá nevýhoda je, že má mapy Evropy v celém balíku bez rozdělelní na jednotlivé země, ale v současné době, kdy datová média o dostatečné velikosti jsou "za hubičku" to ale zase není nic závažného


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2008 12:10:00 
pepek píše:
Pokud bude full verze iGO 8


Full verze IGO 8 uz je, asi mesic, ale zatim neni lecivo (jestli mi rozumis)... :D


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2008 13:21:00 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Vždy? říkám "pokud bude" - rozumíme si velmi dobře :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2008 16:43:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
gebič píše:
Tomtom nepocita s Pda, vzdyt z Pda nemaji nic,

No ja znam par firem co si ofiko kupujou pro dealery a rozvozce software do PDA samozrejme vcetne map a jejich aktualizaci, tak urcite nebudou jedini kdo to takhle dela a asi to nebude zrovna mala castka...jedna se o spedice s nekolika tisici autama v republice. A PDA musi mit z jednoho prostyho duvodu jelikoz se jim tam pretahujou baliky z takovej tech pipaku a to pak tahaj na spedici do PC... a v tom by jim asi jednoucelova navigace moc nepomohla. ;) Takze i z PDA u TT neco maji a to mluvim jen o ČR. V cizine si potrpi lidi asi mnohem vice na origo softik ne? ;)
Jo a ted sem si vzpomel ze do novejch founu Nokia s win.mobile se taky dava v baleni CD se zkusebnim programem TT i s mapou ČR. Proc by chteli lidi navnadit kdyz by to pak chteli utnout? Musi pustit dalsi vyvojovej stupen jinak tahle promo akce by byla jen vyhazovanim penez...

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2008 18:11:00 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
LUB píše:
..........Jo a ted sem si vzpomel ze do novejch founu Nokia s win.mobile se taky dava v baleni CD se zkusebnim programem TT i s mapou ČR. ...

že bych nesledoval vývoj a Nokia dělá něco s platformou WM? že by přestala pracovat na vývoji Symbianu?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz