Právě je čtv 28. bře 2024 10:49:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: V1 a laser LIDAR, akutní
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 16:02:00 
Offline
čtenář
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. říj 2007 00:00:00
Příspěvky: 4
Bydliště: Dolní Němčí
Dneska jsem jel z Uherského Hradižtě domů a v Hluku měřili MP laserem LIDAR. Můj V1 nic nehlásil, i když je viděl, jel jsem slabých 50. Je to normální, nebo jak to funguje? Jel jsem přímo proti radaru a nic :( Chci se zeptat, zda to V1 neodhalí, nebo to nemám nastaveno????


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: V1 a laser LIDAR, akutní
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 16:12:00 
kasko píše:
Dneska jsem jel z Uherského Hradižtě domů a v Hluku měřili MP laserem LIDAR. Můj V1 nic nehlásil, i když je viděl, jel jsem slabých 50. Je to normální, nebo jak to funguje? Jel jsem přímo proti radaru a nic :( Chci se zeptat, zda to V1 neodhalí, nebo to nemám nastaveno????


Podle me je to normalni, ja sice V1 nemam, ale uz parkrate jsem testoval na laseru svuj Target 550 euro a taky nic, jednou se ozval, ale to byl odraz pres jine auto... Podle me na laser jedine jammer...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 16:52:00 
Offline
nováček

Registrován: pát 05. říj 2007 00:00:00
Příspěvky: 58
Podle mne je to zcela normální, v úterý jsem jel v těchto místech 50°6'38.481"N, 14°26'53.692"E je zde omezení na 30, předesílám velice nebezpečné místo.:-) a MP zde často měří laserem. 2x jsem projel kolem hlídky a V1 mlčel. Po druhém průjezdu bez poplachu jsem zastavil přímo za policistou. A požádal jsem ho jestli když pojedu ž po 3 dokola tak mě změří. Chvilku na mne koukal jako na blázna a pak si vžimnul V1 na okně, s úsměvem na rtech říká že tahle krabička mě nepomůže. Odvětil jsem že vím ale že chci zkusit zda mě to umí detekovat právě jeho laser. Při 3 průjezdu mě 2x změřil a V1 pokaždé reagoval. :-)

_________________
STI-R+ / Genevo One / G9 RX2


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 17:02:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 92
Kasko: Záleží v jáké výžce má? V1.umístěn.Paprsek Laseru je cca 30cm a policie míří většinou na SPZ.Proto na to věržinou AR nereaguje.To byl hlavní důvod u mě,proč jsem V1.namontoval před hladič.Jednou jsem jel přes Říčany a tam měřili Laserem a V1 u chladiče ani necekla.Tak jsme se otočili a zkusili to znovu.A zase nic.To ž jsem fakt nechápal a jelikož jsem neměl jiné řežení,ne? se Laseristy zeptat koho měří.Přiznávám,že to byla trochu drzost,řekl jsem mu na férofku,že mám AR a na jeho laser žádná odezva.Zdělil mě,že řidiče kteří jedou očividně pomalu,prostě neměří.Tak jsem ho poprosil jestli by mě mohl znovu zaměřit.A detekcežProstě supr.Na 200metrů.Tak jsem mu poděkoval a uháněl k domovu.

_________________
V1 3.863 Rx65e
http://www.plysove-hracky-eshop.cz/ Členové fora sleva 10%


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 17:54:00 
No, já bych řekl, že detekce jakéhokoliv pasivního AR na lasery je spíše sporadická a v žádném případě NELZE počítat s tím, že AR (a to až je umístěn kdekoliv) vás včas varuje před laserem!!! V případě, že AR ohlásí poplach, v 99% případů pouze oznámil, že měření právě proběhlo... ?lapat na brzdu nemá smysl :(
Další věcí je, že by? se tváří, že koukají do zařízení a měří, tak ne vždy vysílají paprsek - laser toti? nevysílá permanentně (jako Ramery), ale paprsek je vždy "vystřelen" obsluhou.
Proti laseru je pouze a jenom aktivní rušička... ;)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 17:56:00 
ota píše:
Tak jsem ho poprosil jestli by mě mohl znovu zaměřit.A detekcežProstě supr.Na 200metrů.Tak jsem mu poděkoval a uháněl k domovu.


Kdybys o něm nevěděl a on Tě měřil na ostro, tak na těch supr 200 metrech bys ž byl zřejmě bez papírů a moc bys mu tedy neděkoval ;)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 18:49:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
ota píše:
Zdělil mě,že řidiče kteří jedou očividně pomalu,prostě neměří.Tak jsem ho poprosil jestli by mě mohl znovu zaměřit.A detekcežProstě supr.Na 200metrů.Tak jsem mu poděkoval a uháněl k domovu.


a) většina laserových měřičů rychlosti vysílá pouze při stiknutí spoužtě obsluhou, takže vůbec nemá? nárok něco detekovat, když Lidar (laser) nevysílá

b) u detekce laseru platí, že čím dál od místa měření, tí je detekce lepší. Jelikož paprsek má ?irží průměr na větší vzdálenosti. takže je větší pravděpodobnost že zasáhne i čidlo detektoru

c) technologicky měří běžné Lidary na vzdálenosti 700 až 2500 mterů. Lidary se záznamovým zařízením (PL3-DOK, Unicam Lidar, LTI MicroCam) používáné v ČR mají dle specifikací a instrukcí k obsluze maximální dosah 250 až 350 metrů (který je daný schopností použitého fotoaparátu a "rovnoběžností" laserové pistole s dokumentačním zařízením)

d) detekce laserového paprsku při vlastním měření na vzdálenosti pod 150 metrů je dle typu detektoru sporadická, nahodilá nebo žádná (V1, Target 550, 965/995). Navíc v příapdě, že jste "na ráně", tak je to pouze informace o tom, že měření proběhlo. Běžné měření trvá méně ne? 1 vteřinu, za kterou není šance reagovat. Z vyprávění existují lidé, kteří detekovali laser skrz okna auta jedoucího před nimi, ale není to věc, na kterou se dá spolehnout.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 18:57:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 92
Jasně souhlasím s vámi.Byl to pouze zážitek.

_________________
V1 3.863 Rx65e
http://www.plysove-hracky-eshop.cz/ Členové fora sleva 10%


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 19:09:00 
Offline
nováček

Registrován: pát 05. říj 2007 00:00:00
Příspěvky: 58
Takté? souhlasím, zatím ?etřím kačky a na vánoce si udělam "radost" viz. podpis

_________________
STI-R+ / Genevo One / G9 RX2


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 21:23:00 
Offline
čtenář
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. říj 2007 00:00:00
Příspěvky: 4
Bydliště: Dolní Němčí
takže co z toho plyne? Jak je uvidím znova měřit, tak vystoupím, vezmu čokoládu a poprosím ho, zda by mě mohl cvičně změřit. Prostě mu to řeknu na rovinu. Myslím si, že to nebude dlouho trvat a možná se mi podaří zítra něco zjistit. :lol: Jinak díky za info ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. lis 2007 09:02:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 92
Kasko:Jezdi přes Říčany,pořádně je vykrmíme. :D

_________________
V1 3.863 Rx65e
http://www.plysove-hracky-eshop.cz/ Členové fora sleva 10%


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. lis 2007 09:16:00 
kasko píše:
takže co z toho plyne? Jak je uvidím znova měřit, tak vystoupím, vezmu čokoládu a poprosím ho, zda by mě mohl cvičně změřit. Prostě mu to řeknu na rovinu. Myslím si, že to nebude dlouho trvat a možná se mi podaří zítra něco zjistit. :lol: Jinak díky za info ;)


Jen dávej pozor...kdyžpojede? třeba 70 a on to do Tebe "požle", ?lápne? na brzdy, tak Ti tutově naměří kolem 65-68...a to je furt za 2 body...takže jestli to bude svině, tak Tě v tom vykoupe - test netest ;)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2007 17:18:00 
Tak dneska jsem potkal v ?atci Vojenskou policii (na výjezdu na Louny u VÚ) s LTI a záznamovým zařízením s PDAčkem... Tak jsem udělal několik cvičných průjezdů s V1, která reagovala pokaždé a to dokonce i když "střílel" opakovaně. Samozřejmě, že brzdit by nemělo žádný smysl, ale jako informace, že jsem měřen - dobré... :lol:
Nikdo to nikde nevybíral...tak nevím, jestli to byl nějakej testík nebo to ?lo do databáze a fotečky přijdou požtou 8)
Natočil jsem i video, ale mám novej foun, takže jsem se učil (1.video s tímto founem) a tomu odpovídá pootočení a kvalita - sorry:


BTW: tento laser bude vlastnit i PČR, který vzežel z výběrového řízení ;)
EDIT: V1 mám zapůjčenou od Roberta - díky ;)


Naposledy upravil řidič BOB dne pon 05. lis 2007 20:09:00, celkově upraveno 1

Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2007 17:33:00 
řidič BOB píše:
Tak dneska jsem potkal v ?atci Vojenskou policii (na výjezdu na Louny u VÚ) s LTI a záznamovým zařízením s PDAčkem... Tak jsem udělal několik cvičných průjezdů s V1, která reagovala pokaždé a to dokonce i když "střílel" opakovaně. Samozřejmě, že brzdit by nemělo žádný smysl, ale jako informace, že jsem měřen - dobré... :lol:
Nikdo to nikde nevybíral...tak nevím, jestli to byl nějakej testík nebo to ?lo do databáze a fotečky přijdou požtou 8)
Natočil jsem i video, ale mám novej foun, takže jsem se učil (1.video s tímto founem) a tomu odpovídá pootočení a kvalita - sorry:


BTW: tento laser bude vlastnit i PČR, který vzežel z výběrového řízení ;)


Pekny, ja bych taky rad konecne na nejakej laser narazil, jelikoz furt nevim jak by reagoval Target 550 Euro, ale pocitam, ze reakce budou stejne jako U V1....


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2007 18:54:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Myslím, že V1 bude mít asi 3x takový dosah, tedy mnohem vy??í citlivost.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz