Právě je čtv 28. bře 2024 11:55:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro 2008 22:19:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
ž se to tu probíralo

1. Policie (státní) musí mít stacionární radar označený i dnes (nemá, protože žádný nevlastní, všechny jsou spravovány obcemi a jejich obecními zřízenci - do 31.12.2008 žádná povinnost pro ně neplatí). Po Novém roce se pro státní policii nic nemění, měření mít označené nemusí

2. Obecní policie musí mít místo měření označené přenosnou dopravní značkou. Zákon nerozližuje stacionární a přenosné radary, takže povinnost platí pro všechny radary stejně. Jediná otázka je, zda se vztahuje i na již provozované radary (= postavené podle jiných zákonných podmínek). Tipnul bych si ale, že i na ně.

3. Policie (státní) může měřit z neoznačeného auta, původní nařízení byl pouze příkaz ředitele PČR, který byl zružen, může měřit i v civilu, ale zastavovat smí pouze v uniformě. Obecní policie smí měřit pouze z označeného auta a v uniformě.

stačí? vše je v zákoně uvedeno, stačí hledat


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Monocajti
PříspěvekNapsal: pon 29. pro 2008 23:34:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 1024
Hmm, a monocajti si u měření za jízdy povezou tu přenosnou značku za autem na vozejku a začátek plesknou místo SPZky ? To bude prča.

PS: mohli by to plesknout přes tu radarovou hlavu.

_________________
P950E - dostatečná ochrana pro takovéto domácí ježdění


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. bře 2009 20:24:00 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
PaCH žádnou povinnost nemá. Kde jsi na to přižel?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. bře 2009 20:25:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. úno 2007 01:00:00
Příspěvky: 1598
Bydliště: Bezdomovec
Co to ma spolecneho s PCR? 8)

_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě.

Protected by Protector 950M CZ + AL Priority

F*CK THE STRICT LIABILITY


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. bře 2009 22:08:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
pepek píše:
PaCH žádnou povinnost nemá. Kde jsi na to přižel?


nechce se mi to hledat, ale psals to tu původně ty s odvoláním na zákon o policii (???)

EDIT: nalezeno:

snail píše:
Nažel jsem tenhle článek a zajímalo by mě, kde na to autor přižel. Co vy na to? (pepku...)

Citace:
A když policie nebo obecní policie používá pevné (stacionární) radary s kamerovým systémem, musí na ně vhodným způsobem upozornit. Ukládá jí to toti? zákon.


http://automix.centrum.cz/clanek.phtmlžid=11049


http://www.antiradary-forum.com/viewtopic.php?p=10863&sid=209b2520997daa0f6e0af5c1a1ec0123

pepek píše:
Autor vychází z §42f odst.2 z.č.283/91Sb. (O policii) a §24b odst.2 z.č. 553/91Sb. V obou případech se jedná o ustanovení vložená novelami a znějí shodně
"Jsou-li k pořizování záznamů podle odstavce 1 zřízeny stálé automatické technické systémy, je policie povinna informace o zřízení takových systémů vhodným způsobem uveřejnit."

Jsou to IMHO ale docela vágní ustanovení v tom, CO to je vhodný způsob?
V praxi se užívá občas tabulka s nápisem např. !Oblast města je monitorována kamerovým systémem", někde jsem se setkal, že to bylo vyvěženo na Úřední desce města, setkal jsem se s názorem, že i inzerát v místním plátku je dostačující (s tímto se já ale neztotožňuji).
Stačí takto?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. dub 2009 09:19:00 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Malinko jsme si v základní otázce nerozuměli. Vycházel jsem z nesprávné predikce, že davidt se zajímá o označení měření rychlosti, které je povinné jen pro obecní zřízence,
V novém zákoně o policii (273/2008Sb) je ž zase malinko pozměněná formulace
"Jsou-li k pořizování záznamů podle odstavce 1 zřízeny stálé automatické technické systémy, policie informace o zřízení takových systémů vhodným způsobem uveřejní."
Vypadlo ustanovení o povinnosti policie tyto informace zveřejnit. Jó, Íčko je (spíše byl) velmi "?ikovný kluk" a jeho idea Velkého bratra - policejního státu se mu docela dařila naplňovat. Kdo se komplexněji podívá na tuto problematiku, tak musí mít docela svíravý pocit.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. dub 2009 12:01:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Bohužel, jsem si jistý, že i nástupce z jakékoli partaje bude v tomto trendu pokračovat, protože předpokládají, že vždy budou sedět u reproduktorů a nikoli u mikrofonů...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer 2009 17:24:00 
V Lázních Bohdaneč si asi čokl v taktické vestě přečetl zákon a příslužnou vyhlážku - ale zjevně nechápe její výklad...a ve Vysokém Mýtě nemaj čokla, takže všechno špatně :D


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz