Právě je pát 19. dub 2024 03:21:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 21:28:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
[i]to já si hlídám todle? nejsem ňákej tamten ten? silniční ...pirát[/i]
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009072901

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 22:51:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
moc pěkný :D

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 23:23:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Přečetl jsem si to až na základě hodnocení Josefa. Dobrý.

Přemýžlím , že bych po dovolený se chystám napsat na vy??í místa, aby mimo favoritů kontrolovali i funkčnost ?árovek ve světlech. Začal bych to i bodovat. Fakt ž mě vadí, že mnoho aut má funkční třeba jen třetí brzdové světlo. Pravá noha má bejt na plynu, ne furt připravená na brzdě!

1) Nesvítí ti jedno světlo?
a) Vymění? si ?árovku na místě? OK, dnes vyřežíme domluvou.
b) Nemá? ?árovku? OK, 500 Kč flastr + 1 bod.
pozn.) Slyšel jsem, že u některých Fordů nelze vyměnit ?árovku bez použití nářadí / dámy - návštěvy servisu...

2) Nesvítí ti dvě světla?
a) Vymění? si ?árovky na místě? OK, 1000 Kč + 1 bod.
b) Nemá? ?árovky? OK, 2000 Kč flastr + 2 body

3) Nesvítí ti většina brzdovek (tedy dvě a více)?
a) Vymění? si ?árovky na místě? OK, 2000 Kč + 2 body.
b) Nemá? ?árovky? OK, 4000 Kč flastr + 4 body


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 23:37:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. úno 2007 01:00:00
Příspěvky: 1598
Bydliště: Bezdomovec
No covece nevim :) Nesviti mi L predni obrysovka uz asi mesic. Stale jsem ji nevymenil, pac musim odkrytovat kus motoru a buhvi, co me ceka pod tim. Tak obrysovku neresim. Ale je to zarovka. S H7 by to bylo stejne, jen bych s tim sjel hned do servisu. Ale na miste bych to taky nedal. U OII se dokonce musi vyndat svetlomet....

_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě.

Protected by Protector 950M CZ + AL Priority

F*CK THE STRICT LIABILITY


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 23:47:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
shwaara,
nejvíc mě ?tvou ty brzdovky. Parkovačky bych fakt neřežil... Až mi dorazí ADR3000, tak místo snímků nedetekce gesigu a motopolcamu sem budu dávat brzdovky.

Tužil jsem, že někde mohou být s výměnou ?árovek problémy, ale že je to až takhle divoký, jsem netužil. Zákázat jim prodej, dokud to neudělaj user friendly! :|x


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. črc 2009 12:33:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
shwaara píše:
No covece nevim :) Nesviti mi L predni obrysovka uz asi mesic. Stale jsem ji nevymenil, pac musim odkrytovat kus motoru a buhvi, co me ceka pod tim. Tak obrysovku neresim. Ale je to zarovka. S H7 by to bylo stejne, jen bych s tim sjel hned do servisu. Ale na miste bych to taky nedal. U OII se dokonce musi vyndat svetlomet....


OII je jeste v pohode. Odstroubujes jeden sroub, zatahnes za packu a svetlomet je venku. Mnohem vetsi maso je treba Renault Megane. Leze se tam podbehem skrz docela neprijemny plechy. Zarovku potkavacek jsem vymenit jeste zvladl, blinkr jsem ale nedokazal. Mezi zapestim a loktem mi proste chybel jeste jeden kloub.

Jinak spis nez nesvitici svetla (pokud tedy nesviti obe) mi spis vadi svetla svitici az moc. Nektere HIDy jsou velmi neprijemne i ve dne, natoz v noci.

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. črc 2009 20:25:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. úno 2007 01:00:00
Příspěvky: 1598
Bydliště: Bezdomovec
Co jsem tak cetl, tak by se na ne mela PCR ted nekdy zamerit... uvidime, jsem pro. 6000K a vys uz nejsou moc prijemne.

_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě.

Protected by Protector 950M CZ + AL Priority

F*CK THE STRICT LIABILITY


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. črc 2009 22:41:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Ice píše:
a proč to neudělají user friendly aby z toho měl prachy servis. když si to vymění? sám tak z toho nemá ani korunu a je krize tak kde jinak prachy vydělávat?

Na ?árovkách? :|x Myslím, že když si u nich koupím "originál" H7 za 300, že ze mě maj peněz dost. Ještě, abych čekal v pořadníku na výměnu ?árovek 3 dny... Nažtěstí ?árovky vyměnit zvládám...

Teď ž jen, aby se u aut zavedlo to, co je u kopírek (tedy u těch zákazníků, kteří opakovaně zanedbávaj údržby). Toti? po ujetí určitého počtu kopií (u aut km) se mažina zastaví a nejede. Musí přijet servisák a provést placenou údržbu. Pak jede mažina vesele dál... Pojedu po dálnici na dovolenou a ve Slovinsku KO... Poletím na dovolenou a nad Alpami: "čas na pravidelnou údržbu". A letadlo KO... Co ještě?

Asi se půjdu podívat po nějakém Favoritovi. ?árovky vyměnit jde. Karburátor se taky naučí? čistit. Jen tu lékárničku, STK a emise řádně hlídat. ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. srp 2009 09:27:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Ice píše:
msp_x píše:
shwaara píše:
No covece nevim :) Nesviti mi L predni obrysovka uz asi mesic. Stale jsem ji nevymenil, pac musim odkrytovat kus motoru a buhvi, co me ceka pod tim. Tak obrysovku neresim. Ale je to zarovka. S H7 by to bylo stejne, jen bych s tim sjel hned do servisu. Ale na miste bych to taky nedal. U OII se dokonce musi vyndat svetlomet....


OII je jeste v pohode. Odstroubujes jeden sroub, zatahnes za packu a svetlomet je venku. Mnohem vetsi maso je treba Renault Megane. Leze se tam podbehem skrz docela neprijemny plechy. Zarovku potkavacek jsem vymenit jeste zvladl, blinkr jsem ale nedokazal. Mezi zapestim a loktem mi proste chybel jeste jeden kloub.

Jinak spis nez nesvitici svetla (pokud tedy nesviti obe) mi spis vadi svetla svitici az moc. Nektere HIDy jsou velmi neprijemne i ve dne, natoz v noci.


je to o nastavení a seřízení světel. já mám taky HID světla jakj sem je dal nové tak jsem jako první jel na STK aby mi je seřídili a nemám s tím sebemenší problém. za celou dobu co je mám na mě nikdo nikdy ani neblikl že bych někoho oslnoval. a pro jistotu jsem je dal ježět o jeden krok dolů. svítí super, oproti orig co tam bylo i třeba s vysocesvícítí H4 se to nedá srovnat. další auto ž jen s xenony.


Bohuzel to neni jen o spravnem serizeni ale i o typu svetlometu. Xenonove svetlomety maji lepe udelane rozdeleni svetla na cast kam se sviti a kam se nesviti, coz bohuzel vetsina svetlometu na H4 ci H7 nesplnuje. Jako priklad viz notoricky znama fabia ci VW transporter. Podobna diskuze byla na autorevue.cz, tak jsem dokonce daval link na dokumenty, kde byl pomerne jasne videt rozdil distribuce svetla pro xenon/non xenon.

Tez ostrikovace svetel tam nejsou jen tak pro nic za nic. Jejich ukolem je cistit svetlomety aby se na necistotach nerozptylovalo svetlo a opet tak nedochazelo ke svyseni svetelneho toku tam, kam svitit nema. Jejich efekt vidim ale jako nizsi nez typ svetlometu.

Majitele si rikaji, jak to maji serizene (=neoslnuji) a jak to krasne sviti. Bohuzel kazdodenni realita mne presvedcuje o opaku a vetsina HIDu mne velmi neprijemne oslnuje a to i ve dne. Regloskop pouze nastavi spravny sklon, intenzitu svetla vsak nekontroluje.

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz