Právě je pát 29. bře 2024 15:33:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2007 18:48:00 
Nevypada to zle, podle me je nejlepsi mit dobrou pojistku... :D.

Ps: Kdyz to vymyslel corkar, ta po chvilce vypusti navod jak to otevrit a bude zase corkarit :D


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2007 13:34:00 
Offline
čekatel
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 172
Bydliště: Zlín, Brno
Mohl ses zeptat primo mne :-)

Pokud vim, Berlingo ma H4 zarovku, takze spekulace normalni/bi timto odpada, musis dat bixenon. Resi se to takovym soupatnem na vybojce, nicmene ta sada nestoji malo, rozhodne se ale vyplati. Ostrikovace bych neresil, nema je nikdo a je to jen vymysl urednicka, prakticky vyznam je jediny takovy, ze ti rychleji ubyva voda z nadrzky, pac to ma velkou spotrebu.
Spise by bylo potreba vyresit optimalni nastaveni, protoze pri plnem aute bys pak svitil protijedoucim do zubu - i to se da ale dostatecne dimenzovat tak, abys nikdy neoslnil, je to jen o tom.

Zabezpeceni - pokud mluvime o lokalizaci, pak mluvime o GPS (lokalizace pomoci BTS telefonu je vicemene k nicemu, zvlast mimo mesto). Mimo alarmu, ktery zrejme bude nutnosti, jak uz jsme se bavili popremyslej napr. o Patriotu. Veci jako Cobra Connex, Sherlog a podobne jsou sice fajn, ale nemyslim, ze pro auto v tehle cenove kategorii, nehlede na rocni provozni pausaly. Samodomo moduly za 800 napojeny napr. na stary Siemens C55 casto v zime trpi, vypinaji se, jsou nestabilni. Vse je zase ovsem otazkou ceny.

Zkratka - vzhledem k tomu, ze auto parkujes pred okny prace nebo u domu za plotem, alarm by byl spolu se zamkem zpatecky optimalnim zabezpecenim. Je nutno rict, ze pokud nekdo bude chtit auto vzit, vezme ho - a zapomen na to, ze bude vymyslet slozity GPS a GSM rusicky (SMSka vetsinou stejne protece a pokud by byla rusicka tak silna aby ne, vyvolas okamzite dost velkej poplach na pultu operatora).
Dneska se kradou auta tak, ze te nekdo sleduje, zjisti, kdy chodis do posilky, pripadne kde jsou tvoje slaby mista (vyjizdis z brany, vylezes z auta a jdes ji zavrit apod.). V te chvili pohodlne zlodej odjizdi.

Result: Dobry alarm a nejake mechanicke zabezpeceni je pro tvuj pripad naprosto dostacujici a bude funkcni.

_________________
No pain no gain.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2007 19:27:00 
Offline
čekatel
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 172
Bydliště: Zlín, Brno
ragamix píše:
vidis na automaticke nastavovanie sklonu som zabudol.. to je tiez povinna vybava ku xenonom. toto mi sice nekontrolovali ale ostrekovace ano (na STK). takze dodatocne montovane xenony bez tejto vybavy treba asi pred STK prehodit s5 na normalne ziarovky nie? da sa to? myslim ze tu okrem vybojok treba domontovat aj zapalovaci modul.


Staci jen odpojit konektory + a - a nasadit zpet puvodni zarovku, v podstate celej bazmek tam muze zustat.
Nicmene my ve Zline prochazime, takze...tato otazka neni stezejni :)

Co se tyka nastaveni sklonu, starsi typy (treba Golf IV, Octavia) se treba nastavovaly pouze jednou pri startu, tedy pokud jsi zastavil a pristoupili 4 kamaradi s cihlama, tak to stejne bylo nastaveny blbe 8)

_________________
No pain no gain.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15. pro 2007 10:12:00 
Offline
čekatel
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 172
Bydliště: Zlín, Brno
Zederlock neznam, je asi jedno, jestli si vyberes tohle nebo DefendLock/Construct. U toho Zederlocku by mohlo byt vyhodou, ze ho nikdo moc nezna a cena bude stejna...

Bixenony - vsechno co se prodava za slusnou cenu je China, takze nic extra - nicmene je tam zaruka a podle zkusenosti ostatnich i celkem funguje.

Vybral bych maximalne 6000K. Cokoliv vic je spis na efekt nez na svetlo na silnici (cim vyssi teplota, tim min sviti na silnici). Nehlede na modrou, se kterou te pak budou porad stavet policiste.
Pokud neco levnejsiho z Chiny, pak napr. na www.xenony.in za 6000 Kč.
Pokud kvalitu bez kompromisu, tak www.xenony.cz - za bixenony 16.000 Kc.

_________________
No pain no gain.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. pro 2007 22:27:00 
Offline
čekatel

Registrován: stř 07. lis 2007 01:00:00
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Ahoj, xenony jsem si dodělával nedávno na mazdu 626, která od rv99 má buď vysvýcené reflektory nebo prostě nesvítí. Zkušenosti:

Původní ?árovky H7. Použil jsem tedy adaptabilní sadu xenonu H7R o svítivosti 6000K. H7R tedy, to R nakonci znamená, že mají nějak upravený světelný tok, aby nesvítily moc nahoru. Sada mě stále 4500 Kč. montá? asi 300,-kč. Samozřejmě je to china. Stejně jako všechny ostatní levné.

Realita je taková, že auto svítí úplně fantastasticky. Jsem velice rád, že mám ruční ?telování náklonu lamp. Ihned po montáži jsem si je nechal seřídit a nyní je ještě nechám trochum dolu. Jinak i s prázdným autem jezdím na nejvíce sklopené lampy.

Bohužel, po najetí asi 5000km mě sice neprobliknul nikdo z protisměru, ale asi silně oslňuji auta, která dojíždím /do zpětného zrcátka/ - proto to chci ještě více stáhnout. Pokud bych stále oslňoval, tak budou na prodej. Fakt neci nikomu dělat problém. Jinak velice nepříjemné je, pokud jedu třeba po dálnici za dežtě, kde se válí voda na zemi a auto přede mnou ji zvédá. V tu chvíli se vytvoří jakási vodní bariéra, kterou xenon neprosvítí a udělá světelnou zeď, skrz kterou skoro nevidím. Jinak naopak v mlze sem problém zatím nepozoroval.

Automatické nastavení nemám a ostřikovače taky ne. Pravda je, že pokud hodně prží, tak stavím častěji u benzin a lampy umývám....důvod, svítí to pak méně. Technickou neřežím, stačí to lehce prohodit zpět za ?árovku. Policajti mě taky zatím ještě nestavili.

Doporučení. Jdi do toho. Pokud nebude? oslňovat, asi ž nebude? chtít nikdy jinak.

_________________
V975e je nutné minimum pro takovéto dálniční ježdění :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz