Právě je pát 26. dub 2024 01:10:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 14. čer 2008 11:29:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
V Chorvatsku nový zákon o bezpečnosti silničního provozu
http://cestovani.idnes.cz/novinky-z-jadranu-cesti-policiste-a-nova-dopravni-pravidla-pom-/ig_chorvatsko.asp?c=A080613_111239_ig_chorvatsko_tom

Myslím, že je také úplný zákaz detektorů (i ružiček).

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. čer 2008 11:18:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
Ice píše:
takže tam bud vůbec nic nebo dobře schovat. a jaké jsou tam postihy. čili dovolená v chorvatsku se ?krtá a jede se jinam. stejně si to tam posrali ž s tím jídlem.


Zase píše? kraviny . S jídlem byla kampaň pouze tady , tam o ničem nevěděli . Na Chorvatských hranicích jsem nikdy za svvůj život neviděl celní kontrolu na rozdíl od cz , sk , hu , aus , aj. (sem tam otevřel kufr chorvat) . Detektory jsou zakázané skoro v celé evropě tak nevím kde by jsi s ním chtěl jet (řežení je lépe schovat) . Policejní kontroly jako v čr jsem taky nezažil (ani když ami střileli na černou horu) . Zastavení proběhne jen pokud je spáchán přestupek (rychlost,světla,předjíždění apod.) Nikdy nikdo nechtěl vidět jakoukoliv výbavu , tecnický stav apod. Doklad jim stačí pas , řp. prostě cokoliv . Jedině když nemá? kuny tak si může nechat pas nebo zelenou kartu . Největší buzerace je čr tak nechápu obavy z nějakého chorvatska .

Naposledy upravil pavelostr dne ne červen 15, 2008 9:52 pm, celkově upraveno 1 krát.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. čer 2008 11:21:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
Ice píše:
takže tam bud vůbec nic nebo dobře schovat. a jaké jsou tam postihy. čili dovolená v chorvatsku se ?krtá a jede se jinam. stejně si to tam posrali ž s tím jídlem.



Jinak za rušičku bylo 2000 kun (cca 8000) , u nás sto tisíc kč .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. čer 2008 21:57:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
Ice píše:
problemy s jidlem je až od 1.6. předtim ne

jsem zvedavy az nekoho zastavi zda neco budou resit



Kolikrát jsi byl v Chorvatsku , kolikrát tě kontrolovali , rakouské německé policejní příp. celní orgány jsou mnohem horší a přísnější ne? chorvatské .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. čer 2008 22:23:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
Ice píše:
ž dýl ne po posledních kontrolách na hranicích a odmítnutí vpustit mé vozidlo přes hranice. důvod prasklina na předním skle. asi 15cm dole u stěrače před spolujezdcem od kamínku. tak jsem se na ně vys...l a jel o 20 km jiným přejezdem do Itáliee a nelituju. Prostě buzerace tam byla tak proto se ptám.



Nebyli to náhodou Slovinci ? Nepamatuji na Chorvatskou celní kontrolu ani když byli jěžtě Yugoslávíe . Větší problémy mohou být při vjezdu do unie tzn. cro-slovinsko . Mám informace od chorv. že kampaň o potravinách se rozmázla u nás . Přitom třeba do německa si může? přivézt jednu krabičku cigaret (lety z USA kontrola jako prase) . Navíc to těch masných výrobcích je předpis unie!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2008 08:28:00 
pavelostr píše:
[ Nepamatuji na Chorvatskou celní kontrolu ani když byli jěžtě Yugoslávíe .


tak to já si je pamatuju moc dobře... nechal nás čekat před závorou tak 20 minut...dočetl stránku v novinách a pak teprve přižel...dal razítko do pasu a otevřel závoru!
Jinak mohu potvrdit, že v HR klasické kontroly nejsou! Jenom při přestupku... S laserem problém není žádný...často měří na obrovskou vzdálenost, takže je mnoho času na.... 8)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2008 11:27:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
řidič BOB píše:
pavelostr píše:
[ Nepamatuji na Chorvatskou celní kontrolu ani když byli jěžtě Yugoslávíe .


tak to já si je pamatuju moc dobře... nechal nás čekat před závorou tak 20 minut...dočetl stránku v novinách a pak teprve přižel...dal razítko do pasu a otevřel závoru!
Jinak mohu potvrdit, že v HR klasické kontroly nejsou! Jenom při přestupku... S laserem problém není žádný...často měří na obrovskou vzdálenost, takže je mnoho času na.... 8)


Taky si pamatuju , že dal razítko do pasu , ale bez celní kontroly (ještě yugo) , ale pokud jsi v mládí jel Bulharska nebo Rumunska , to by jsi viděl kontroly . A čeži a slováci ještě donedávna nebyli o moc lepší . Ještě loni důležitě kontrolovali pasy . Co se týče vzd. jednou v r.2000 mně změřil zhruba na 80m , jasně jsem ho viděl , ale Bel mlčel tak si říkám že mně asi neměří . Velmi jsem se divil , že mně zastavuje a ukazuje na nějakém ožoupaném krámu 72 km . Nakonec mně to stálo 50 kuna .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2008 11:32:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
ragamix píše:
hr je pohodicka a hranice tiez.. myslim ze by som preniesol aj atomovu bombu :D . pozor treba davat akurat na civilne auta s kamerou (je to prakticky to iste ako gesig) hlavne ale nielen na dialniciach. inak prevazne laser.

inak na alkohol pozor - plati to len ked vobec nic nespravite! pri inom priestupku + alkohole ti zarataju aj ten alkohol aj ked si v limite
http://antiradary-forum.com/viewtopic.php?t=420

za detektor je tiez 2000kuna


Jojo , na těch je dálnicích operujou s těmi cejch.tachometry , hlavně ve dne a berou výrazné překročení rychlosti , odhadem 160 a vý? . Jinak když se blíží mýtnice nebo nějaké sjezdy (omezení rychlosti) tak taky laser . V tunelech (před nebo za) jsem zatím měřit neviděl , ale tam rychlost radži dodržuju .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2008 14:22:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
ragamix píše:
sag hovorim.. policajt takze ukazal preukaz a oni medzi sebou celkom drzia aj medzinarodne ;)

inak musia za tebou ist aspon 300m (na cestach pre motorove vozidla a dialniciach 500m) aby meranie bolo platne.


Asi jsem to ž někde psal , loni na chorv. teletextu asi 230 (víkendový rekord) , pokuta 500kuna , oficiálně . Jinak pokud hlídka zjistí že je tzv. profláklá (blikající řidiči) tak se ani nesnaží někoho měřit . Ale třeba na ?estanovac směr Brela (konec dálnice v loni) asi 3x hlídka s laserem .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2008 14:31:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Citace:
Laser sa na dialniciach nepouziva lebo je nebezpecne zastavovat auta.


Já ž jsem v HR viděl na dálničním připojení zaparkovaného služebního Golfa variant, uvnitř mužík s laserem a po kilometru to kasírovala motohlídka. Nažtěstí jsem jel zorvna obráceným směrem.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2008 14:39:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
x2005 píše:
Citace:
Laser sa na dialniciach nepouziva lebo je nebezpecne zastavovat auta.


Já ž jsem v HR viděl na dálničním připojení zaparkovaného služebního Golfa variant, uvnitř mužík s laserem a po kilometru to kasírovala motohlídka. Nažtěstí jsem jel zorvna obráceným směrem.


Však jsem psal , u mýtnic , sjezdy , napojení apod. tam kde je omezení .
V nějaké reportáži (nevím jestli to bylo rakousko nebo itálie) jsem viděl laser , potom svedení do jednoho pruhu a kasa . A policajta v druhém pruhu taky je možné vidět i v čr .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. čer 2008 08:29:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
[/quote]
neviem to sa nepamatam ale asi to ale nebolo v dedine na 50tke[/quote]

Ten čech , to byla dálnice , oni taky po víkendu bilancují .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. čer 2008 14:37:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
Myslím , že s těmi detektory v tom nemají jasno ani chorvati , a ten výklad je obdobný jako měl Bambas .


http://85.125.82.130/LaserInterceptor/smf/index.php?topic=215.0


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 114 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz