Právě je čtv 28. bře 2024 17:35:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 17. led 2012 20:04:26 
Offline
čtenář

Registrován: úte 17. led 2012 19:43:26
Příspěvky: 2
tak jsme se přeci jen dočkali. Folie lepim zhruba 6 let, zacinal jsem jako zamestnanec ve firme. Rikal jsme sefovi, hele lepit dopredu 50% folii davat štítek a homologacni karticku 70% a tvářit se že je to OK prostě není OK. Jeho odpoved byla, ze to stejne nikdo nezmeri a kdyz reknem lidem jak to je tak to pulka chtit nebude a bude malo penez.
Když jsem si založil vlastní firmu tak jsem vždycky nejmíň třikrát upozornil zákazníka, že vepředu žádná folie krom bezpečnostní ( a i ta s odřenejma ušima ) bejt nesmi a kdyz ji presto chtel tak na vlastni riziko. Na svem aute mam 35% propustnost a nevadi to nicemu, krom nenazrany statni kasy. Naopak do cloveka tolik nepere slunce, pri nehode nevlitnou strepy do obliceje atd. Dle meho nazoru by klidne mohla byt povolena 50% folie, pres kterou je normalne videt na ridice. To bude, ale problem protoze technicka zpusobilost zaskleni je podle předpisu EHK.43 který je závazný a celoevropský.
Nicméně aby se vidělo, že ne všichni jsou vydřiduši tak lidem, kteří chtějí folie sundat to zdarma provedu...
reklamní odkaz odstraněn...kdo bude chtít, poptá se přes SZ
admin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 17. led 2012 23:44:27 
Offline
čtenář

Registrován: úte 17. led 2012 19:43:26
Příspěvky: 2
za reklamu se omlouvám, nepřečetl jsem důsledně pravidla fóra.

jinak pro sundání fólií se dá aplikovat tento návod:

1) variata - u stahovacích oken malinko stánout aby bylo videt okraj skla a folie. Nahřívat sklo horkovzdušnou pistolí ( zvenku ) až se zevnitř skoro nedá udržet ruka. Fólii pomalu stahovat v ideálním případě půjde dolu i s lepidlem. Po odstranění horní části folie zatahnout okno a dokončit spodní okraj.
Pokud na skle lepidlo zůstává bude to o poznání větší dřina. Lze použít například kuchyňské houbičky, okno nastříkat třeba jarovou vodou a drhnout a drhnout. Zvláštní pozornost je treba věnovat okrajům skla, které je schováno v sametkách a těsněních v rámu dveří. Pokud zde zůstane lepidlo, hrozí, že při stahování bude okno drhnout, případně u elektrických oken nebude mít motor vůbec sílu s oknem pohybovat.
Ideální a nejméně pracný zbůsob odstranění lepidla z oken je nová ostrá žiletka. Tento způsob běžně praktikujeme. Okno opět nastříkáme jarovou vodou ( aby žiletka klouzala a nedrhnula ) a pěkně systematicky lepidlo seškrábeme. Opět je treba nejlépe nějakou plastovou špachtlí dostat lepidlo i z krajů skla. POZOR!!!!! tento postup nepoužívat na okna kde je vytápění, případně antény. Tyto prvky jsou na mechanické poškození velmi náchylné a stačí málo k přerušení vodivé linky.

2. Varianta.
Shodná jako první, ale vynecháme nahřívání horkovzduškou. Ono to většinou moc nepomůže a trvá to dlouho. Když je po ruce ta žiletka tak je rychlejší folii prostě strhnout a počítat s tím škrábáním lepidla.


případné podrobnosti klidně přem PM


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 00:19:42 
myslím, že přelepovat bude hodně řidičů :-)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 00:24:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Varianta 3 - na lepidlo vždy benzín :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 00:30:51 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
snail píše:
Varianta 3 - na lepidlo vždy benzín :-)

Nebude to v interiéru potom trochu smrdět?

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 00:35:30 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Ze skla? to se rychle odpaří. Dobře, trochu hůř, ale přesto funguje líh, kterej smrdí líp - všechny dálniční známky myji benzínem/ředidlem/lihem podle toho, co je po ruce a ač vím, že je to výrazně menší plocha, tak věřím, že se to vyvětrá


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 01:00:02 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
snail píše:
Ze skla? to se rychle odpaří. Dobře, trochu hůř, ale přesto funguje líh, kterej smrdí líp - všechny dálniční známky myji benzínem/ředidlem/lihem podle toho, co je po ruce a ač vím, že je to výrazně menší plocha, tak věřím, že se to vyvětrá

Já je "myju" žiletkou a nesmrdí to vůbec. :idea:

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 12:34:01 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
A nestahujete kalhoty všichni moc brzo?

Zatím maj měřák snad jeden někde v Olomouci, kde to koupili v rámci nějakého projektu s polákama a jinak nic ne?

Teda je pravda, že na STK je teď budou mít všude. Já byl zrovna teď, takže to zatím řešit nemusím, ale i tak by to nemuselo být zas nic strašnýho. Buď podmáznout, nebo holt před STK sloupnout a po zas nechat jednou za dva roky nalepit, což bude asi i levnější.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 14:28:28 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Mně osobně je to jedno, mám černý skla pouze vzadu z výroby a nic vpředu. Já tento zátah na otuzeniny spíše schvaluji, pokud se nebudou buzerovat lidi s minimálním ztmavením.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 15:22:50 
Na olomoucku jich je 7 a ostatni republikove spravy dopravni sluzby je take nakupuji... Stesti preje pripravenym.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 15:43:29 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Sakryš.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 15:59:24 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
řidič BOB píše:
ostatni republikove spravy dopravni sluzby je take nakupuji.

už??? já myslel že zatím se na olomoucku testují pujčené z polska....tak to je v pr***i

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 16:42:35 
Zadne pujcene! Legitimni nakup...na olomoucku je jiz ma kazde odd. sluzby dopravni policie.
Kazdy kraj si organizuje nakup sam, ale centralne je posveceno, ze opravdu kazde odd. sluzby dopravni policie v kazdem kraji bude mit minimalne jeden pristroj k dispozici. Toliko info od operene sojky ;-)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 16:57:11 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Kuva...tak to abych se začal zajímat kolik mám na okně teď...případně nechat předělat. Doufám že první když to tu koupí tak bude nějaká akce na proměření a až pak začnou organizovat hon na tmavé fólie

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 17:13:12 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Není co měřit. 70% máš z výroby a můžeš si na to dát už leda tak čirou bezpečnostní, takže ne přelepit, ale sundat...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz