Právě je čtv 28. bře 2024 19:43:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Antény
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 23:05:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Ad velikost - je opravdu výrazně nižší, což je pro mě výhoda - dám zítra foto - mám ho suchém zipu na středovém tunelu při mé pravé noze těsně u sedadla a elix mi vadil, tady se mi vejde pod stehno, jestli mi rozumíš :-). Jinde nemám místo. Rozumět je mu při této instalaci lépe než elixu
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Antény
PříspěvekNapsal: stř 07. led 2015 22:05:51 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
tady je aktuální umístění ve voze, kde výška je pro mě rozhodující
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Antény
PříspěvekNapsal: pon 09. úno 2015 19:47:07 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Lze měřit, zda není vyzkratovaný živý vodič k anténě se zemí s připojenou anténou?
Někde jsem četl, že u některých antén je pro stejnosměrný proud odpor antény téměř nulový a tak se jeví při propísknutí multimetrm jako vyzkratovaná.

Nevím, zda je to normální, ale vnitřní konstrukce krétkého twiston konektoru co jsem koupil ve mě nebudila moc důvěru a po naletování se jeví anténa jako vyzkratovaná. Tak nevím, zda jeto normální, protože jsem si anténu nezměřil předtím a nebo zda mám fakt zkrat v konektoru.

EDIT: Tak mě to nedalo a čekat se mě nechtělo. Konektor jsem ukroutil a změřil na kabelu a samozřejmě jsem to mel v konektoru vyzkratované.

Měl jsem za to, že twist on konektor by se měl montovat tak, že se oholí kus izolace, aby koukalo opletení, pak nechat kus dielektrika a na konci kus oholeného středového vodiče.

Uvnitř že by měl být závit co se chytá zvenku na kabel i s izolací, pak konicky se zužující část, kde se zmáčkne ta část s koukajícím opletením a pak předek/pin, kam proleze středový vodič a vpředu se zapájí.

Tenhle konektor měl závit na vnějšek kabelu a pak tak snad jen milimetrový prostor, kam se mělo nachmoutat opletení a pak hned začátek středového PINu. takže samozřejmě se několik fousků opletení nezmáčklo a nalezly k středovému PINu.

Nebudí to moc důvěru. Nejdřív si počkám, až v tom někoho uslyším, než se pustím to ladění antény :/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz