Právě je čtv 28. bře 2024 21:45:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2016 23:24:40 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Josef píše:
tedy v místě, kde již V1 mlčí se G1S ještě ozývá.

Ty to porovnáváš dopípáváním po projetí kolem radaru?
To si myslím moc dobře nejde...některé detektory dopípávají enormě dlouho a je to spíš dané SW než citlivostí že by reálně nějaké vlny ještě detekoval.
Důležité je když k radaru přijíždíš tak kdy se poprvé ozve...
Např starý X50e dopípával šíleně dlouho...

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2016 23:53:03 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Nevím, jakou mám verzi, podívám se. V1 mi přijde stejná (+-) jako RX65i, který je obecně spíše průměrný detektor. Výhoda je směrovost detekce (zpředu/zezadu), což v Praze ocením a BT app. - Robert: přidejte k Genevu BT modul a vylepšíte ho suprově, pro juniory to bude určitě velké plus. Spíše přemýšlím o Redlinu, líbí se mi.
Jinak předělávám celou databázi stacionárů, gps na čáry, pro každý směr zvlášť, vše kontrola na streetview, až to dodělám, dám ji k dispozici, kdo si řekne ( nebo ji budu za 50 kč prodávat :-))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2016 23:58:20 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
VS píše:
Josef píše:
tedy v místě, kde již V1 mlčí se G1S ještě ozývá.

Ty to porovnáváš dopípáváním po projetí kolem radaru?


Měl jsem namysli testování detektoru přímo v místnosti, tedy detektor je položen na označené místo a pustím radar 34.7. G1S se ozve vždy, V1 tak 1x z 6 měření - při poloze horizontální. Je zajímavé, že pokud jsou ve vertikální poloze, mají prakticky stejnou detekci. Jen si tak zkouším, jak je detektor citlivý na různé materiály před hornou apod. Ještě dodám, že Stalker radar má vertikální polarizaci a radar jsem natočil o 90°, zajímalo mě, jak budou detektory reagovat.

Výsledně tedy, pokud je radar ve správné poloze, má vertikální polarizaci a oba detektory jsou v horizontální poloze, má G1S o něco vyšší citlivost. Jakmile je radar natočen o 90° a oba detektory jsou vertikálně, mají prakticky stejnou citlivost. Každopádně, pokud je radar ve správné poloze, má vertikální polarizaci a oba detektory jsou evidentně cilivější v horizontální poloze a platí to i obráceně.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 00:19:07 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Ahá...tak to je jiná

Snail: nějak nechápu k čenu BT? Aby mě místo repráčku v detektoru pípal repráček v mobilu?
Zkuste to brát jako normální uživatel detektoru...potřebuju detektor za co nejnižší cenu a nejlepší možnou funkcí, chci aby upozornil na radary a nechci s tím mít práci...jen sednou do auta a jet...tak dam detektor k zrcádku s napájen8m na pevno a je...jen ho občas sundat. Kolik lidí myslíš že by bavilo zapínání BT + nějaké apky atd? Navíc nevidím nějakou výhodu v tomto řešení... Já když to tak vezmu tak jsem Protector (a ani ostatní AR) od koupě a namontování nijak nepřenastavoval...RH jsem zapl jen párkrát na test..jinak vůbec.
Jinak co se RedLine týče tak můžu jen doporučit, horna M3 se nezapře....naprosto bez FP a myslím že detekce taky super.

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 00:27:45 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Myslím si, že současná generace (12-20) není na pípání krabičky a nastavování přes menu jakéhokoliv zařízení - stiskněte současně dvě tlačítka atd. zvědavá - co nejde přes dotykáč je historie. Tedy je to sice na nic, ale čistě jen prodejní artikl. Když to bude stát 1999,- navíc při výrobní ceně 599,-, tak to může být zase zajímavější.
Mě osobně se líbí, když mi za hlavou pípá varování a na dislpeji se píšou podrobnosti.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 00:33:21 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Tak ber to tak, že my si s tím hrajeme. Kamarád si nahrál radary a úsekovky do autonavigace aby nezapomně a prý mu to stačí. Někdo si k tomu koupí detektor a neřeší to. Genevo je univerzální, přítelkyni jsem to dal do auta na pevno a nic neřeší. Když budu chtít namontuju si do auta pevnou sadu STi-R+ a nebudu o tom za rok ani vědět že to tam mám, což mě ale nějak nebaví. :)
Jinak apka YAV1 se mi po nastoupení do auta připojí sama, BT je zapnuté pořád, mimo auto skoro nic nežere.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 07:23:49 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Běžný uživatel to koupí nastavené a pak na to prakticky nikdy už nešáhne...
A když to bude stát o 1999kč víc tak zas víc lidí nad tím bude přemýšlet jestli do toho jít protože to je o 2tis dražší + BT a mobil jsou 2 věci které se můžou kousnout/pokazit a pak bude problém...

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 10:30:04 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Josef píše:
Já otestuju detektory na 34.7 a napíšeš že to absolutně není relevantní test?


Já bych se hlavně bál, že ten Ka co sis koupil má absolutně jiný vyzařovací úhel a hlavně mnohanásobně vyšší vyzářený výkon. Kdysi jsem po Ka na ebay taky pokukoval, ale když už, tak jsem chtěl něco parametricky podobné rameru, takže jsem si ty technické parametry radarů zjišťoval a snad všechno mělo o řády vyšší vysílací výkony, než Ramer.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 10:32:58 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
snail píše:
Robert: přidejte k Genevu BT modul a vylepšíte ho suprově


... a implementujte stejný komunikační protokol, jako u PII a dotáhněte RH, takže když už bude ta aplikace napsaná, tak půjde použít i pro Genevo ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 10:37:47 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
VS píše:
Běžný uživatel to koupí nastavené a pak na to prakticky nikdy už nešáhne...


No právě. Jednou kolegovi tady jsem pořizoval G1S a má to snad už rok a ani jednou to z auta nevyndal a neaktualizoval, ačkoliv předplatné má.
Se vsadím, že kdyby na to měl aplikaci na iVěci, tak to kontroluje každý týden ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 11:40:32 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
VS píše:
Běžný uživatel to koupí nastavené a pak na to prakticky nikdy už nešáhne...


Přesně tak, ale část z nich (jak velká?) to nedělá, protože je to na ně moc složité - instalace ovladačů, nesmí to být výše než win 7 u téhle verze a win 8 u téhle atd. a pak se to stejně nepovede a volám podporu - viz dotazy zde na fóru.
Když to bude systémem aplikace - aktualizace aplikace jako každá jiná - následné přehrátí do detektoru, tak to zvládnou. Právě třeba YaV1 tak funguje - nastavím si, co požaduji, uložím si to pod jménem a pak jen vyberu ten který profil a přepíše mi to nastavení detektoru. Čili lze mít profily pro ČR/ausland, ihned z appky lze pro srandu zapnout K pásmo, laser atd.

Tedy využití i pro běžného uživatele vidím.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 15:39:25 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Josef píše:
Měl jsem namysli testování detektoru přímo v místnosti, tedy detektor je položen na označené místo a pustím radar 34.7.
Také jsem si s takovýmto měření hrál a bohužel musím říct, že není moc průkazné. Problém je, že zde velmi hraje roli směrovost antény. Nikdo neví, jaký odraz detektor zrovna chytá. Takhle se mi podařilo například naměřit, že Genevo Eco bylo 2x lepší jak STI-R, což zcela evidentně není pravda.

Rozumně porovnatelných výsledků jsem dosáhl až když jsem dal generátor a detektor přímo proti sobě a pak na generátoru postupně přidával úroveň signálu, dokud nenastala detekce. Tohle ale s tím stalkerem asi neuděláš.

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 16:07:52 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
msp_x píše:
Takhle se mi podařilo například naměřit, že Genevo Eco bylo 2x lepší jak STI-R, což zcela evidentně není pravda.

Rozumně porovnatelných výsledků jsem dosáhl až když jsem dal generátor a detektor přímo proti sobě a pak na generátoru postupně přidával úroveň signálu


Nějaké výsledky testů se budou prezentovat?

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 19:01:16 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
x-father píše:
Josef píše:
Já otestuju detektory na 34.7 a napíšeš že to absolutně není relevantní test?


Já bych se hlavně bál, že ten Ka co sis koupil má absolutně jiný vyzařovací úhel a hlavně mnohanásobně vyšší vyzářený výkon. Kdysi jsem po Ka na ebay taky pokukoval, ale když už, tak jsem chtěl něco parametricky podobné rameru, takže jsem si ty technické parametry radarů zjišťoval a snad všechno mělo o řády vyšší vysílací výkony, než Ramer.


Vyzařovací úhel Stalkeru je 9°, naše radary mají 5°, což není žádný zásadní rozdíl. Navíc vyzařovací úhel není vůbec podstatný, protože základ dobré detekce je, že zachytává především odražený signál. Kdyby měl detektor detekovat pouze vyzářený kužel, tak by to byl průšvih, detekce by byla minimální. Výkon radaru se reguluje v 5 stupních, minimum je 10mW, ani toto není problém, protože dosah radaru se da vždy jednoduše zatlumit ve výstupní horně, ale v porovnávacím testu to není důležité.

msp_x: stačí udělat testy v terénu a zprůměrovat hodnoty, protože detekce nikdy nebude z principu vždy na stejném místě.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2016 22:18:58 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Nějaké foto/video radaru v akci bude? Já bych rad něco do masky auta...

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz