Právě je čtv 28. bře 2024 20:23:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cesta po Evrope
PříspěvekNapsal: pon 08. srp 2011 15:24:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
Letosni rok jsme se snoubenkou naplanovali dovolenou cestovani po evrope, navstivili jsme Rakousko, Italii, Francii, Monaco, Svycarsko a Nemecko. Tady jsou me radarove postrehy z 4500 km projetych v techto zemich:

Rakousko - detektoruv raj, na dalnicich a ve mestech spostu stacionarnich Multanov v Ka pasme + nejake Trafipaxy se smyckama v ceste. Pri trose stesti zde muze clovek narazit i na laser, ja jsem ho ale nemel. Zejmena u dalnicnich omezeni na 100 km/h.

Italie - mobilni mereni jsem nevidel, akorat stacionarni radary na dalnicich a ve mestech, pouzivaji hlavne takovy ten system prujezdove zavory. x50e i AL byl na to imunni.

Francie - spostu stacionarnich radaru v K pasmu vetsina jich byla zaplych + jedno mobilni mereni na dalnici v K pasmu, detekce dobra.

Monaco - zadny radar jsem nevidel, ale asi tam zadny stacionar ani i nemaji. Kvuli provozu se tam stejne jezdi skoro krokem :-)

Svycarsko - ve meste jsem videl akorat stacionarni Trafipaxy se smyckama v ceste, na dalnici A1 byli uprostred svodidel stacionarni radary asi co 20 km, x50e i AL nereagovali takze bud byli vyple nebo pracovali na jinem principu. Pasma jsem mel zapla vsechny. Mobilni hlidky a celkove silnicni kontrolu jsem nepotkal. Na dalnici jsem nepotkal auto jednouci rychleji nez 140, limit maji 120. Ve meste se snad ani neoplati jezdit autem, na semaforu je 80% casu cervena a 20% zelena pro auta, protoze prvne muzou jet autobusy, pak taxiky, pak kola a pak teprve auta. No hruza...

Nemecko - pri teto ceste jsem zadny radar nepotkal, ale jindy jsem parkrat videl prujezdovou zavoru a jednou me i na dalici vyfotila. Nic z toho zatim ale nebylo, kasa dale nebyla pritomna. Mimochodem ze stejne cesty mi prisel z nemecka dopis o spachani prestupku autem na prevoznich znackach (zlute na par dni), snoubenka nedodrzela odstup a na moste ji nejaky kamerovy system zaevidoval. V obalce byli 2 lejstra, na jednom fotka a dukaz o prestupku, na druhem formular na vyplneni. Byla tam moznost, ze ridic muze byt osoba blizka. Vyplnil jsem ten formular, ze ho osoba blizka ridila a poslal zpatky na nemeckou adresu. Od te doby zadna dalsi odpoved.

Uprimne jsem cekal ze mereni potkam vice, hlavne toho laseroveho. :(

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cesta po Evrope
PříspěvekNapsal: pon 08. srp 2011 21:25:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
mr_nitroz píše:
Vyplnil jsem ten formular, ze ho osoba blizka ridila a poslal zpatky na nemeckou adresu. Od te doby zadna dalsi odpoved.


Tak tohle by čeští novináři a bojovníci proti pirátství neradi přečetli. Osoba blízká přece v zahraničí nikde neexistuje.....

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cesta po Evrope
PříspěvekNapsal: úte 09. srp 2011 07:09:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. lis 2010 01:00:00
Příspěvky: 816
Bydliště: Praha
mr_nitroz píše:
Letosni rok jsme se snoubenkou naplanovali dovolenou cestovani po evrope, navstivili jsme Rakousko, Italii, Francii, Monaco, Svycarsko a Nemecko. Tady jsou me radarove postrehy z 4500 km projetych v techto zemich:

Rakousko - detektoruv raj, na dalnicich a ve mestech spostu stacionarnich Multanov v Ka pasme + nejake Trafipaxy se smyckama v ceste. Pri trose stesti zde muze clovek narazit i na laser, ja jsem ho ale nemel. Zejmena u dalnicnich omezeni na 100 km/h.

Italie - mobilni mereni jsem nevidel, akorat stacionarni radary na dalnicich a ve mestech, pouzivaji hlavne takovy ten system prujezdove zavory. x50e i AL byl na to imunni.

Francie - spostu stacionarnich radaru v K pasmu vetsina jich byla zaplych + jedno mobilni mereni na dalnici v K pasmu, detekce dobra.

Monaco - zadny radar jsem nevidel, ale asi tam zadny stacionar ani i nemaji. Kvuli provozu se tam stejne jezdi skoro krokem :-)

Svycarsko - ve meste jsem videl akorat stacionarni Trafipaxy se smyckama v ceste, na dalnici A1 byli uprostred svodidel stacionarni radary asi co 20 km, x50e i AL nereagovali takze bud byli vyple nebo pracovali na jinem principu. Pasma jsem mel zapla vsechny. Mobilni hlidky a celkove silnicni kontrolu jsem nepotkal. Na dalnici jsem nepotkal auto jednouci rychleji nez 140, limit maji 120. Ve meste se snad ani neoplati jezdit autem, na semaforu je 80% casu cervena a 20% zelena pro auta, protoze prvne muzou jet autobusy, pak taxiky, pak kola a pak teprve auta. No hruza...

Nemecko - pri teto ceste jsem zadny radar nepotkal, ale jindy jsem parkrat videl prujezdovou zavoru a jednou me i na dalici vyfotila. Nic z toho zatim ale nebylo, kasa dale nebyla pritomna. Mimochodem ze stejne cesty mi prisel z nemecka dopis o spachani prestupku autem na prevoznich znackach (zlute na par dni), snoubenka nedodrzela odstup a na moste ji nejaky kamerovy system zaevidoval. V obalce byli 2 lejstra, na jednom fotka a dukaz o prestupku, na druhem formular na vyplneni. Byla tam moznost, ze ridic muze byt osoba blizka. Vyplnil jsem ten formular, ze ho osoba blizka ridila a poslal zpatky na nemeckou adresu. Od te doby zadna dalsi odpoved.

Uprimne jsem cekal ze mereni potkam vice, hlavne toho laseroveho. :(


příště si udělej tour de slovakia a budeš satifakován. Hlídek a radarů je tu něúrekom!!!

_________________
ALP 4
GENEVO PRO 45st


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. srp 2011 09:22:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
Na Slovensko jezdim taky casto, vzdycky se na cestu tesim :-)

Moje nejvetsi vyuziti laserove ochrany je zatim v okoli 20 km od domova.
Onehda po me palili v obci, kdyz jsem se rozjizdel od auta predem mnou, ktere odbocovalo vlevo. Jel jsem asi 30, slunko mi svitilo do oci a prvne jsem si myslel ze to je plany poplach treba od neho, no a on to nebyl. :-)

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. srp 2011 20:13:00 
V Itálii se na dálnicích používá Autovelox a světelné závory používají i na okreskách.
V Německu a Rakousku se hlídání bezpečných rozestupů používá docela často - jak říkáš, na mostě takové divné zařízení :-)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2011 09:11:00 
Offline
čtenář

Registrován: pon 11. črc 2011 00:00:00
Příspěvky: 7
Wow docela odvazny pan ridic, pokud se nepletu, tak ve vetsine zemi, kde jsi byl je antiradar i pasivni zakazany, dokonce Rakousko a Nemecko ma zakazanou i navigaci, ktera umi pomoci POI upozornovat na stacionarni radary.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2011 11:46:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
Odvazny to ani ne, kdo se boji nesmi do lesa.
Radary v poi tam maji stejne v navigacich vsichni a nikdo to nekontroluje. Taky o problemu s rusickama jsem neslysel, ze by nekdo mel treba v rakousku nebo nemecku. Proste je to zakazane, vsichni maji zafixovane, ze se tam za to trha hlava. A tak to proste policie neresi, protoze nepredpokladaji, ze by to nekdo pres tu evropskou osvetu mel.
A kdyz to par aut z tisice ma, tak je to nezajima, protoze vice aut je ve spatnem technickem stavu nebo jedou rychle tam kde nesmi.

Ale nejvetsi bobky jsem mel ve francii, kdy u mytne brany cetnici radili auta do mene obsazenych bran a naslednou rychlou kontrolu mistni celni spravy. :-) to jsem ho ani nestihnul sundat.

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18. srp 2011 23:31:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Tak cesta Rychnov - Praha - Brno - Vídeň - Graz - Maribor - Zadar - 200km okresek v Chorvatsku kvůli zavřený části dálnice - Murter a zpět, 2000km, asi 4 (x2) stacionáry v Ka v rakousku a 1x laser zezadu (!) v Chorvatsku v obci, jinak nulanulaprd.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2011 07:27:00 
Offline
čtenář

Registrován: pon 11. črc 2011 00:00:00
Příspěvky: 7
zajimave :)
Navigace maji implicitne POI na radary zakazane primo v nastaveni jen pro tyto staty.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2011 14:40:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
snail píše:
Tak cesta Rychnov - Praha - Brno - Vídeň - Graz - Maribor - Zadar - 200km okresek v Chorvatsku kvůli zavřený části dálnice - Murter a zpět, 2000km, asi 4 (x2) stacionáry v Ka v rakousku a 1x laser zezadu (!) v Chorvatsku v obci, jinak nulanulaprd.


A kde máme video s chorvatským laserem zezadu? :?:

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2011 21:05:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
karta má 8gb = 4hodiny, takže bohužel přemazáno, neb u mé kamery nelze označovat sekvence k nesmazání.
podle zvuku to lti nebyl - přerušovaný tón


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2011 21:06:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
zkouším teď waze, jestli to je k něčemu použitelný. kolony to zatím ohlásilo správně.
Jo zapoměl jsem na MB Cklasse, kteréí sebralo za jizdy v chorvatsku jedno bmw - dokonce jsem ho včas identifikoval jako policenjí (narozdíl...), protože jsem před cestou studoval prameny :-)
http://speed.g-zona.hr/Presretaci.htm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20. srp 2011 06:36:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. lis 2010 01:00:00
Příspěvky: 816
Bydliště: Praha
A co je tohle?

http://speed.g-zona.hr/RJammer.htm

chorvatsky neumim, ale chápu správně že by to mohlo umět rušit i K pásmo, tedy v sekci meranie na slovensku použitelné proti neprůstřelné měřící fabii RS? (stejně by mě zajímalo kolikrát v historii měření po nich někdo střílel)

_________________
ALP 4
GENEVO PRO 45st


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20. srp 2011 07:10:00 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Taky neumím chorvatsky-ale google překladač jo :D ;)

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20. srp 2011 07:28:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
http://www.radarbusters.com/activeradarjammersarticle.cfm

Radar Roy to testoval a v K pasmu to sice rusilo, ale nic moc, parkrat mu pry vyskocila vyssi rychlost nez auto jelo :shock:
Ale je pravda ze radary v ameru maji trochu jiny vykon nez u nas. Tyto zarizeni se oficialne uz ale nevyrabeji co vim, zrejme kvuli jejich male ucinnosti na radary a nastupu kvalitnich a v USA vetsinou legalnich detektoru.

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz