Právě je čtv 28. bře 2024 23:18:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp 2008 19:24:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Jiždříve jsem přemýžlel nad tím, že každé rádio má svoji dopravní linku, kam mohou řidiči volat (většinou placeně) dopravní informace. V systému radary.cz je používáno číslo Global Assistance 800122012. Myslím, že by bylo velmi přínosné, navíc teď kdy máme Národní dopravní informační centrum (NDIC), aby existovalo jedno bezplatné číslo (telefonní poplatky jsou pro mnohé překážkou), kam by řidiči hlásili dopravní info. Do systému by samostatným kanálem přispívala dopravní policie.

Takto získané informace by byly on-line bezplatně dostupné na Internetu. Odtud by pak informace získávala česká rádia. Při informaci od policie nebo od dvou - tří řidičů (kvůli důvěryhodnosti) by pak tato byla předána do systému RDS/TMC.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp 2008 20:08:00 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Informace z NDIC jsou již pár týdnů na webu i s pohledy vybraných dopravních kamer, systému ale chybí informace. Již před pár lety vláda stanovila, KDO všechno bude poskytovat informace (policie, správci komunikací, dopravně-správní úřady, hasiči, vodárenské a rozvodné závody, ...) jenže když se podívám na web, tak info podává jen policie, TSK Praha (za ní to dělá "spřátelená" organizace jednoho stíhaného milionáře) a brněnské komunikace. Od řidičů se informace neberou a ani se s tím moc do budoucnosti údajně nepočítá, protože chybí "důvěryhodnost a ověřitelnost".


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp 2008 20:20:00 
Musim rici, ze sice TMC mam 2 dny, ale dneska jsem jel proti zacpe a na navigaci byla zakreslena na 10m presne... Takze zatim fakt spokojenost... Poznam to az bude zari a vsichni vyletnici zase budou oxidovat v Praze, ale zatim opravdu necekana spokojenost s TMC... Ridic BOB ma take TMC a najezdi toho vice nez ja, tak bych byl rad, kdyby se tak pripojil do diskuse a hodil sem nejake sve osobni zkusenosti


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp 2008 22:32:00 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
S TMC jezdím již pár měsíců a hodnocení? Jak kdy a jak kde.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj 2008 17:34:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
IGo 8: ideální navigace (megazkušenosti)
http://navigovat.mobilmania.cz/Testynavigaci/AR.asp?ARI=114056&CAI=2153

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: RDS-TMC v Česku: pachatel neznámý
PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 09:51:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
RDS-TMC v Česku: pachatel neznámý
http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/Ar.asp?ARI=114043&CHID=2

:(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 21:18:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Dnes jsem si dal 1100km s iGO8 a dobrý. Pouze drobnosti:

- udělal bych si vlastní seznam POI (jen úsekáče a indukční smyčky)
- většinou nefunguje konec úsekáče v upozornění, takže iGP pípá do ukončení aplikace nebo do dalšího jiného radaru
- nepřižel jsem na to, jak vložím do naplánované trasy neprůjezdné místo

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. pro 2009 23:42:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Tak jse, poslal do světa svou (teď ž bývalou) navigaci TomTom GO 730 Traffic. Moc jsem toho s ní nenajezdil (cca 2000 km), ale za tu domu mě utvrdila v tom, že:celorepublikové RDS-TMC stojí za prdlačku
Praha je na trase průjezdní bod, takže přelaďovat Regina vs. Radiožurnál = vopruz (TT nemá předvolby stanic)
citlivost GPS modulu je horší ne? u XL (XL s GPS Fix chytil v bytě 7-9 sat, 730 s GPS Fix jen 1-2 sat)
držák na okno - děs běs a hrůza, měl sem obavy, abych to okno neprotlačil ven a navíc neskladný, zlatý XL EasyPort
pozitivum bylo IQ routes a jízdní pruhy, které u testovaných 4 ks stříbrňáků XL 1GB není
bluetooth hansfree fungovalo perfektně, ne? jsem kvůli nestabilitě upgradoval N6220c, telefon se stal stabilním, ale odnesla to komunikace s navigaci, zlobí HF
Na cestě mám černé TomTom XL s IQ routes, jízdními pruhy a 2GB paměti.

Tento příspěvek svobodně vyjadřuje osobní pocity a názory autora příspěvku. Nikomu nic nepodsouvám, nikoho do ničeho nenutím.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 01:28:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Jezdil jsem s TomTom v zahraničí a pokud člověk používá hlavní silnice, tak je to OK, v okamžiku kdy se jezí po silnicích II třídy, tak se s tím fakt jezdit nedá. Ve Švýcarsku jsem pravidelně bloudil. Nejvíc mě dostalo, když jsem v lese u Německých hranic skončil na kraji lesa se slovy, "dojeli jste na místo" a nikde nic - cíl byl ais 0,5km jinde. iGo i ostatní navigace skutečně cíl nažly bez problémů, stačilo odbočit o 1km později... Za mě tedy - TomTom již nikdy více!

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 02:08:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Já používám TT i iGO. Stručně to lze shrnout následovně: TomTom je dobrá navigace do míst, kde to znáte. Typická TT "vychytávka" je nesmyslná hlasová navigace. Naposledy mě vypekla v Salzburgu - TT pravil "Držte se vlevo" co? podle něj znamenalo, že mám odbočit doprava. A najednou jsem byl v centru místo na okruhu. Jediné, co má TT lepší, je upozorňování na radary, které není tak otravné a lze podle kategorií používat jiný zvuk.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 13:22:00 
Josef píše:
Jezdil jsem s TomTom v zahraničí a pokud člověk používá hlavní silnice, tak je to OK, v okamžiku kdy se jezí po silnicích II třídy, tak se s tím fakt jezdit nedá. Ve Švýcarsku jsem pravidelně bloudil. Nejvíc mě dostalo, když jsem v lese u Německých hranic skončil na kraji lesa se slovy, "dojeli jste na místo" a nikde nic - cíl byl ais 0,5km jinde. iGo i ostatní navigace skutečně cíl nažly bez problémů, stačilo odbočit o 1km později... Za mě tedy - TomTom již nikdy více!


Jde o verzi map. Jakou mas verzi map tomtom? :?:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 15:16:00 
emc píše:
Tak jse, poslal do světa svou (teď ž bývalou) navigaci TomTom GO 730 Traffic. Moc jsem toho s ní nenajezdil (cca 2000 km), ale za tu domu mě utvrdila v tom, že:celorepublikové RDS-TMC stojí za prdlačku
Praha je na trase průjezdní bod, takže přelaďovat Regina vs. Radiožurnál = vopruz (TT nemá předvolby stanic)
citlivost GPS modulu je horší ne? u XL (XL s GPS Fix chytil v bytě 7-9 sat, 730 s GPS Fix jen 1-2 sat)
držák na okno - děs běs a hrůza, měl sem obavy, abych to okno neprotlačil ven a navíc neskladný, zlatý XL EasyPort
pozitivum bylo IQ routes a jízdní pruhy, které u testovaných 4 ks stříbrňáků XL 1GB není
bluetooth hansfree fungovalo perfektně, ne? jsem kvůli nestabilitě upgradoval N6220c, telefon se stal stabilním, ale odnesla to komunikace s navigaci, zlobí HF
Na cestě mám černé TomTom XL s IQ routes, jízdními pruhy a 2GB paměti.

Tento příspěvek svobodně vyjadřuje osobní pocity a názory autora příspěvku. Nikomu nic nepodsouvám, nikoho do ničeho nenutím.

Nenene jen 930T ta je opravdu nej a hlavne v zakladu mas dalkovy ovladac a kdyz jsi trosku sikovny, tak i navcore 9... Proste nej navi tedka uz za pekny mince... :D


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2009 20:14:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Ice píše:
navcore 9

Co přináží navíc proti osmičce?

Asi před rokem jsem viděl TRACK verzi pro PDA (nosnosti mostů, průjezdní výžky a ?ířky a další potřebné info). Je to snad toto?

Jaký je rozdíl mezi mou bývalou 730T a važí 930T? Vím jen o dálkovém ovladači a čidlu zdrychlení, které upřesňuje pozici při dočasné ztrátě signálu např. v tunelu. Navigační schopnosti a TMC by měly být při aktuálních mapách stejné, nebo ne?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2009 20:40:00 
Navcore 9 ma ekonomickou trasu... 930T ma jeste navic 4 gigovou pamet.. Jinak vse jsi rekl... :D


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14. úno 2010 20:38:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Dostala se mi do rukou low-endová navigace GoClever 3535. No a řekl bych, že je "úplně jedno" *) , pro co hlasovat...

Originál GoClever


Alternativa TomTom


Alternativa iGO


*) Pozn. emc doporučuje nákup originální PNA/PND navigace TomTom XL IQ Routes nebo GO 930, která je teď ve výprodejích za super cenu!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz