Právě je čtv 28. bře 2024 16:15:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. říj 2011 17:49:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
A co? Stalo te to neco? V nemecku ti myslim muzou dat pokutu za rychlost odhadem podle tachometru...

Ja jsem byl v Rakousku minuly vikend a na dalnici Linz - Wien stal v odstavnem pruhu passat + druhe auto. Byl celkem husty provoz a ja zrovna jel v 3tim pruhu a predjizdel auta. Oni vystrelili v odstavnem, zaradili se do praveho a rovnou pres dva do leveho prede me, jeli 160-180. Mi to pripadalo hned divne, ze by tak nekdo jel a proc vubec stali v odstavnem pruhu s jinym autem, znacku meli Videnskou. No tak jsem jel za nima a nepredjizdel je, s bezpecnym odstupem co se bude dit. Po asi 2 km dojeli v pravem pruhu kolonu 3 aut, uprostred jelo nejake novejsi Audi. Z passatu se ukazala placacka s cervenym svetylkem uprostred a vzadu se vyklopil napis Polizei bitte folgen. No a uz ho brali...

Nevite nahodou nekdo jak to je s tou rychlosti na dalnici v Rakousku? Kdysi tam zkouseli 160tku, nikdy jsem ale ceduli s 160tkou nevidel, ale provoz na tamnejsich, hlavne triproudovych dalnicich osciluje spis okolo 160 nez okolo 130...

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. říj 2011 19:06:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Jestli se nemýlím, němci odhadovat nemůžou, musejí měřit radarem. Nemusí ale zaznamenávat důkazy, tvrzení policisty je nade vše, v mém případě se ustrnul a do protokolu uvedl rychlost mírně nižší než ukazoval laser. Přesto však absolutně nehrozí jakékoliv uplácení, jejich práce je pro ně víc než zákon, mohou ale trochu posunout hranici dle sociální situace, naštěstí si o nás češích myslí, že žijeme z desetiny toho co oni :-)
Rakušani nemusí rychlost ani měřit, stačí jejich kvalifikovaný odhad, že auto jelo výrazně rychleji, nebo i prostě jen nebezpečně. Ministerstvo ale tvrdí, že práva odhadovat rychlost policisté již dlouho nepoužívají. S rychlostí je to jasné, žádná 160 tam povolená není. Na dálnici se měří téměř výhradně pouze na různých dalších omezeních a i to jen vyjíměčně. Co se nových předpisů týče, je tam situace mnohem horší než u nás. Už léta mají spoustu nesmyslných a překonaných zákonů a na jejich odstranění či úpravu tam nebývá politická shoda. Mě se týká to, že v noci s kamionem po jejich dálnici nesmím jet víc jak 60 km/h (pokud není značkou povoleno 80), což samozřejmě nikdo nedodržuje. Díky starému paragrafu bych neměl jezdit víc jak 60 ani přes den na dálnici, protože nemám "návěs", ale "přívěs", takže všechny moderní soupravy a tandemy tolerovaně porušují zákon. Dále je to rozdílný výklad i v rámci ministerstev, například eko a hlučnostní opatření, ale to už bych zacházel daleko.

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: BMW 5xx Touring v Německu
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj 2011 17:20:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Policajt na Slovensku. Nesouhlasil jsem s "přestupkem" a chtěl jsem se odvolat, chtěl jsem jejich služební číslo a alespoň si vyfotit jejich služební auto. Číslo mě dali, ale jejich auto se prý fotit nesmí, je to prý trestné. Do zaplacení pokuty zabavili řidičák a vystavili pouze povolení pro jízdu na Slovensku, takže jsem si musel sehnat 1.655,- EUR na pokutu, pak mě vrátili řidičák, pak jsem se odvolal a odvolání zamítli :-)

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj 2011 21:39:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
Takova palka, tos nekoho prejel na prechodu, ne? :-)

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: BMW 5xx Touring v Německu
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2011 01:28:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. lis 2010 01:00:00
Příspěvky: 816
Bydliště: Praha
landys píše:
Policajt na Slovensku. Nesouhlasil jsem s "přestupkem" a chtěl jsem se odvolat, chtěl jsem jejich služební číslo a alespoň si vyfotit jejich služební auto. Číslo mě dali, ale jejich auto se prý fotit nesmí, je to prý trestné. Do zaplacení pokuty zabavili řidičák a vystavili pouze povolení pro jízdu na Slovensku, takže jsem si musel sehnat 1.655,- EUR na pokutu, pak mě vrátili řidičák, pak jsem se odvolal a odvolání zamítli :-)


Policajt na SK nesmí zadržet český řidičák, to bys měl vědět. Já osobně na SK používám mezinárodní řidičský průkaz, dle úmluvy z roku 1968. Tedy ten ve kterém není ani zmínka o nutnosti používat ho společně s národním řidičákem. Stojí 50Kč a už dva SK policajti mi ho chtěli sebrat, ale nakonec zjistili, že na to nemajů tlačivo. Beztrestně mi popřáli šťastnou cestu. SK policajti si myslí že jsou nějaká nová forma superhrdinů a že můžou všechno. Ale ve skutečnosti je třeba se obrnit a zadupat je do země, protože proti cizinci nezmůžou zhola nic....


_________________
ALP 4
GENEVO PRO 45st


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2011 18:42:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. led 2010 01:00:00
Příspěvky: 11
Bydliště: Rzeszow - PL
Polsko:

http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/video.php
http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/
http://www.laser-interceptor.pl/mapa_laserow.php


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: BMW 5xx Touring v Německu
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2011 19:21:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Myslím to vážně, do zaplacení pokuty mě byl v Žilině odebrán řidičák a vystavili mě jen potvrzení, umožňující jízdu na slovenském území. Docela mě to komplikovalo život, ten den už jsem večer peníze nesehnal a musel jsem jet do Polska. Druhý den už jsem měl peníze a tak mě na hranice Mosty u Jablunkova ze Žiliny přivezli řidičák a ten mě výměnou za peníze vrátili. Mám stále na všechno papíry!

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2011 19:32:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
mr_nitroz píše:
Takova palka, tos nekoho prejel na prechodu, ne? :-)

Nééé, jen jsem byl 3 Eura v mínusu na té předplácecí mýtné jednotce. Nějak se mi asi 20 minut nepodařilo najít pumpu kde se dají mýtné jednotky dobíjet a před vjezdem do Žiliny, kde už ta pumpa je, náhodou byla kontrola. Částka 1.655,- EUR je strašná, sami to uznali, ale nedá se s tím nic dělat. Teď už snad mají 2 měsíce v sazebníku asi 750 EUR, je to míň, ale stejně je to moc.

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2011 19:46:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Za to Polsko díky, ale je toho moc. V Polsku je strašně moc těch plechových krabic a obecně tam platí, že na 10 radarů je jich 9 falešných. Na některých krabicích je z dálky vidět že jsou prázdné či posprejované, některé ale asi pravé fakt budou. Spousta poláků samozřejmě rychlost nedodržuje, ale preventivně přibrzďují i před falešnými radary. Celá léta se tam cituace moc neměnila a taky platilo, že ty fotoradary měli nastavené na relativně hodně vyšší rychlost, teď se to tam nějak začalo měnit a staré a nefunkční radary pomalu mizí. Uniformovaných četníků je tam taky dost, moc nezlobí, často zlobí víc kdejaká "Straź". V civilních autech mívají blembáky za čelním sklem :-). Pro mě je největší strašák Inspekcja transportu drogowego, kde tito profíci pokutují málem i za špatný pozdrav a začínají na 500 Zlotých a často to jde do několika tisícovek. Jo a co se týče stanovišť s radary či možné umístění mobilních kontrol, existuje databáze obvyklých míst a mimo ně se prý kontroly vyskytovat nesmějí, ale kdo ví ;-)
leonfun píše:
Polsko...

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zahranicni radary a policejni auta
PříspěvekNapsal: ned 30. zář 2012 12:55:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. lis 2011 01:00:00
Příspěvky: 1398
:D
http://www.drsnysvet.cz/motorkar-narazi ... jni-radar/

_________________
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h )
- http://www.youtube.com/watch?v=ijVujGdczfo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zahranicni radary a policejni auta
PříspěvekNapsal: ned 30. zář 2012 14:14:38 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 1024
starší článek na D-fensu - Texasané a jejich vztah k "CzechRadarům" ... stojí za to :

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007112303

_________________
P950E - dostatečná ochrana pro takovéto domácí ježdění


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zahranicni radary a policejni auta
PříspěvekNapsal: ned 30. zář 2012 20:57:05 
Offline
čekatel

Registrován: stř 07. lis 2007 01:00:00
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Normíček: Kde a za jakých podmínek získám mezinárodní ŘP? Díky za tip

_________________
V975e je nutné minimum pro takovéto dálniční ježdění :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zahranicni radary a policejni auta
PříspěvekNapsal: ned 30. zář 2012 22:15:32 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. úno 2012 14:48:47
Příspěvky: 3036
Bydliště: Brno, Brusel, Bratislava
stejné místo jako běžný... předložíš žádost, dáš fotku, zaplatíš pade a na počkání jej máš... ale už to není takové terno (alespoń na SVK)...

_________________
Dunning-Kruger efekt je zlo...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zahranicni radary a policejni auta
PříspěvekNapsal: pon 01. říj 2012 08:08:45 
Offline
čekatel

Registrován: stř 07. lis 2007 01:00:00
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Díky moc, něco k tomu načtu a dojdu si tam

_________________
V975e je nutné minimum pro takovéto dálniční ježdění :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zahranicni radary a policejni auta
PříspěvekNapsal: stř 12. úno 2014 16:25:17 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. lis 2010 01:00:00
Příspěvky: 816
Bydliště: Praha
Holandsko:

http://www.flitsservice.nl/cm_php/main_repo.php?id=4652

_________________
ALP 4
GENEVO PRO 45st


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz