Právě je pát 29. bře 2024 01:36:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 10:34:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Já mám V1 s externí montáží a to je pro mě rozhodující. Navíc V1 má v zimě 1/3 falešných poplachů oproti létu, tedy teplota má na ně zásadní vliv. Rovně? citlivost na laserové měření je takřka 100% na poměrně velkou vzdálenost.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 12:57:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
Ne vždy je to zbytečné , pokud měří na větší vzd. a bez záznamu , stačí (pokud to je možné ) zastavit , odbočit apod . To že mně někdo změřil ještě neznamená , že budu platit !


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 13:16:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. lis 2007 01:00:00
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha
pavelostr píše:
Ne vždy je to zbytečné , pokud měří na větší vzd. a bez záznamu , stačí (pokud to je možné ) zastavit , odbočit apod . To že mně někdo změřil ještě neznamená , že budu platit !


Bez záznamu? Jediná situace mi napadá u Rapid-2Ka, který nakoupilo pár vesniček na Moravě/Slezsku (asi mají k těm Polákům blízko i citově :D ), např. Pálkovice, u kterého nevím že by možnost dokoupit záznamové zařízení byla. Ale laser mi takový nenapadá.

Btw. Ten Rapid-2Ka, sice pracuje v K-pásmu ale jak nemá záznamové zařízení, tak mají smůlu, že? Stále mi musí nadevží pochybnost prokázat, že jsem onen přestupek spáchal...
A pokud někde měří laserem bez záznamu, tak je situace IMHO totožná...

_________________
RX65e2, V1 3.863 minuly


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 14:03:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
V1 dokáže identifikovat laser na velkou vzdálenost, kde ještě záznam není kvalitní (resp. chtěl bych vidět tu fotku na 300m) a tak řidič může odbočit apod. Má pro mě ještě jednu funkci - umožňuje rozližit falešný poplach na G8, tedy pokud spustí oba, je to jasné :)

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 16:10:00 
Offline
člen

Registrován: pát 02. bře 2007 01:00:00
Příspěvky: 305
Na tomto foru je foto LTI bez záznamu (Olomouc) . Lidi platí ani nechtějí vidět záznam . I pár Ramerů by se nažlo co nemají záznam .

Co se týče Rapidu , je tam možnost tiskárny s časem a datem přestupku . Sice má? pravdu , že pokud není záznam , nemají v ruce důkaz , ale i tak následuje správní řízení , kde úředník klidně řekne , že věří tomu , že si přestupek spáchal . (možná jen v prvním kole , ale i tak je to komlikace)

Foto na 300 m , pokud změří , vyfotí a já nepřijedu tak co následuje ? Myslím si že detekce laseru je přidaná hodnota , a pokud někdo nechce aktivní ochranu , tak pořád lepší ne? nic (vhodné kombinovat s odstraněním lesklých částí) . Těch 300 m jsi viděl kde ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 16:45:00 
to ICE: 200m je podle meho maximum... Na 300m podle me bude dobre videt SPZ vice nic... Nebo se pletu?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 19:41:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Na PL III tam mají Olympus SP550UZ, který má 18x zoom, takže teoreticky je možné udělat snímek na 300m v optimálních světelných podmínkách, kvalitu si každý může vyzkoužet sám na fotce auta z obyčejného kompaktu se základním zoomem na 17m. Určitě to není foto do pasu, ale něco tam vidět je :)

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 20:07:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. lis 2007 01:00:00
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha
Ice píše:
aby ti V1 či jiný detektor chytl laser musí být co nejní? nebo nejblíž RZ pak ano pak ti ho detekovat bude.


Vozim detektor u zpetneho zrcatka a kdyz jsem tam vozil V1 tak jsem mival detekce spolehlive i tam, i pri mereni pod 100m na Nabr. kpt. Jarose (nebo max 100m, odhadni to presne za jizdy :-) )
S citlivosti na laser je na tom V1 dobre , ale i tak mam pocit, ze resit citlivost detektoru na laser a nejake hypoteticke situace jako:,, budou me merit na pul kilometru a bude tam odbocka kam uhnout a kdyby a kdyby a kdyby...'' je trochy zbytecne :D:D

_________________
RX65e2, V1 3.863 minuly


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 21:27:00 
Antiradary BEL píše:
Kdyz se podivate na objektiv fotaku u PLIII a porovnate jej s objektivem zaznamoveho zarizeni u LTI, tak ten Olympus dopada jak cinsky smejd ve srovnani s Hasselbladem.
Pokud je schopny na nejakou vzdalenost udelat slusne foto PLIII, tak LTI s takovym delem to musi zvladnout na 2x vetsi!


Viděl jsem, jak po přeostření bylo možno udělat foto s LTI na cca 800m a v kvalitě, která bylo dost dobrá! :|x


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 21:30:00 
to BOB: Co jsi delal, koukam 4 body v prdeli? Co jsem nasel, tak je to za nedani prednosti v jizde... :|x Kdyztak mi to napis po PM...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 22:04:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Je někde specifikace té kamery LTI? Fotku na 800m bych docela rád viděl s takovým objektivem. Jinak na tu zdálenost má LTI průměr laserového paprsku velký jako předek kamionu :)

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 22:55:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. lis 2007 01:00:00
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha
Jaká to hezká debata na téma Valentine 1 tady :D

_________________
RX65e2, V1 3.863 minuly


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer 2008 22:56:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. lis 2007 01:00:00
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha
Josef píše:
Je někde specifikace té kamery LTI? Fotku na 800m bych docela rád viděl s takovým objektivem. Jinak na tu zdálenost má LTI průměr laserového paprsku velký jako předek kamionu :)


Tjn, ale i tak je na brzdění pozdě ;-)

_________________
RX65e2, V1 3.863 minuly


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. čer 2008 08:55:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Josef píše:
Je někde specifikace té kamery LTI? Fotku na 800m bych docela rád viděl s takovým objektivem. Jinak na tu zdálenost má LTI průměr laserového paprsku velký jako předek kamionu :)


Neco malo jsem driv nasel:

msp_x píše:
Ze zvedavosti jsem na zaklade fotek od x2005 porozhlednul o nejakych parametrech toho fotoaparatu. Pouziva to objektiv Pentax C27509KA 75 mm f/1.4 (http://www.bhphotovideo.com/c/product/414544-REG/Pentax_C27509KA_C27509KA_75_mm_f_1_4.html

Ma to hodne slusnou svetelnost, takze lze pouzivat i dost za sera a vzhledem k pevnemu ohnisku bych ocekaval i slusnou obrazovou kvalitu (narozdil od toho Olympusa u ProLaseru). Na druhou stranu to omezuje merenou vdalenost a tak asi nebudou merit na mensi vzdalenost nez tech doporucovanych 80m (specifikace: http://www.lasertechtimes.com/MicroDigi-Cam.aspx)

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. čer 2008 09:09:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Steve0: zásadně nebrzdím, jenom sundám nohu z plynu, protože kombinace V1 + G8 je prostě jedinečná :D

msp_x : Díky za info podobný objektiv používám (50mm) na průmyslové kameře, jsou to celkem kvalitní objektivy, i když na 1.4 ta kresba ž není ideální, ale 75mm je těžká slabota na foto z 800m. Výrobce doporučuje rozsah max. do 200m. Navíc Olympus tomu dá na "zadek" jako nic, má ohnisko 486mm (zoom 18x) co? je úplně někde jinde, ovšem zase světelnost je nic moc (F4.5). Pokud tedy je kvalitní foto na 800m rozhodně to není z objektivu 75mm, ale tak 500mm (který vlastním a mám odzkouženo) - mimochodem taky Pentax.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz