Právě je stř 24. dub 2024 12:55:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 148  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc 2009 18:16:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
Tak jsem kamerku Flycamone2 poridil, tak zatim dve fotky jak se kamerka povedla umistit v aute... jeste privest na zakladovej socket napajeni a muze se vesele dokumentovat :p

Zatim mam jen video kdyz byla kamerka na RC modelu, ale to tady nikoho moc nezajíma, takze az na youtube hodim video z jizdy, tak doplnim o odkaz... ;)
Je to tedy verze Flycamone2 a ne Carcamone. Lisi se tim, ze Carcamone ma socket napajeny 12V, kdezto Flycamone2 tim ze je urcena primarne pro RC modely je napajena 5V coz neni zas takovy problem - hodlam elegantne vradit mezi zapalovani a kamerku USB nabíječku do auta z které leze prave 5V. Carcamone se navic spina zaznam automaticky po startu auta a vypina se po vypnuti zapalovani. Vzhledem k tomu, ze kamerku stejne sundavam, tak neni problem ji pri nasazeni a vyjmuti vypnout/zapnout. Navic se da pomoci pinu na socketu udelat obdobne spinani pres klicek jako to ma Carcamone.

Edit: tak tady je video
Necekejte na nem zadne konflikty v doprave. Byla to prvni jizda pro test pri zrychleni, brzdeni a jizde pres nerovnosti, nebo do zatacky. Cekal jsem roztresenej obraz, ale vypada to zatim slibne. Jinak bylo zatazeno... obloha jednolita sediva, tak mi prijde ze kamera mozna az zbytecne otevrela clonu. Uvidime pri dalsich jizdach. Ted jsem si jeste vsiml, ze na videu pred kazdym prechodem je sekanec, ale to je vina strihoveho programu a ne kamery...predelavat to uz nebudu :lol:

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2009 14:46:00 
Offline
čtenář

Registrován: pát 24. črc 2009 00:00:00
Příspěvky: 3
Zdravim, na www.kdosihrajenezlobi.cz jsou Fly Cam One v2 nejlevnejsi. Jeste bych uvedl na pravou miru nektere zde rozporuplne parametry obou kamer.

CarCamOne ma drzak s napajenim 12V, ktery po zapnuti zapalovani kameru zapne a spusti nahravani, po vypnuti zapalovani se kamera i nahravani vypne.

Fly Cam One v2 muze byt napajena externim napajecem 5V, po uprave lze pouzit napriklad USB nabijecky do auta. Kamera ma drzak, kam se pripoji 5V a dva ovladaci piny. Kdyz je kamera zapnuta, po jejich sepnuti se spusti nahravani nebo kamera udela jednu fotku. V pripade nastaveni modu video, se video zastavi po zaplneni pametove karty nebo dalsim sepnutim.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2009 16:26:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
Skoda Maro ze kdyz uz jsi si udelal reklamu, tak ze jsme se bohuzel nedozvedeli nic noveho. Vsechno co jsi napsal je to same obsazeno v mem prispevku hned nad tebou. Snad krome posledni vety, ale to asi v aute kde je zadana "nekonecna smycka" neni moc k veci. Jeste jsi mel napsat v jakem video modu, protoze treba v modu video VE se nahravani po zaplneni karty nezastavi. Jo kdyby tu bylo, ze clenove fora dostanou kamerku Carcamone s nejakou slevou to by byla informace ... ;)

A stejne posilhavam po T-Eye ADR3000, ale nemusel bych tu kameru co bude snimat i me jak gestikuluju na ridice. Myslim, ale ze v dohledne dobe se s kamerama tohoto typu roztrhne pytel... teda aspon v to doufam. Nema nekdo zkusenosti i s typem ADR2000, ADR3300, nebo s tou kamerkou z odkazu od Snaila - X-Driven" onclick="window.open(this.href);return false;" class="postlink">http://www.escadtrade.cz/xdrs-1100-zaznamovy-videosystem-do-vozidel-s-vestavenym-gps-modulem.html?eshop_menu=producer&id_producer=78]X-Driven?

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2009 19:38:00 
Offline
čtenář

Registrován: pát 24. črc 2009 00:00:00
Příspěvky: 3
Kamarad mi rikal, ze se tu pise o CarCamOne i FlyCamOne jako o stejnem produktu, coz je blbost, nebot CCO ma i jiny firmware a pravdepodobne i trosku jiny hw (dle informaci vyrobce)
Dalsi informace od vyrobce uvadim take nize:


V prvnim prispevku o FCO2 je taky blabol, video je v rozliseni pouze 320x240 nebo 640x480 (je tam psano i 1280x1024, coz je ovsem pouze pro foto!!!)
Dale je mozno kameru prepnout do rezimu DarkVideo, kde se snizi frekvence simku na cca 20/sec, ale video je svetlejsi - vhodne do podminek se slabsim osvetlenim.
Vnitrni baterie vydrzi asi 30-45minut nahravani, v zime samozrejme mene.
Kamera se nabiji pres USB asi 3h.
Je mozno prikoupit externi baterii (kapacita 1000mAh), takze se vnitrni odpoji a doba nahravani se zvysi 4x
Stav baterie se da kontrolovat pres displej ukazuje 99,66,33 (procenta) nebo CH (Charge - chci nabit)
Po zapnuti kamery je mozno hned otocit obraz snimani (pokud je kamera nainstalovana vzhuru nohama atd.

Ted funkce co zrovna v aute nevyuzijete:
kamera ma zabudovany senzor pohybu - dosah asi 5m (90stupnu)
mody jsou Spy Video/Endless/Dark/Low,
Video - po zaznamenani pohybu zacne nahravani, to se ukonci, pokud pohyb ustane.
Edless - nekonecne nahravani ve smycce po zaznamenani pohybu.
Dark - jako Video, ale mensi snimkovani (20sn/sec) vhodne do temnejsiho prostredi
Low - rzliseni 320x240
AR - nahravani zvuku
WC - funkce jako WebCamera po pripojeni k PC
dL - je mozno vymazat posledni zaznamenany soubor

Pokud se tahle kamera jevi jako hracka zaznamenavajici jen na SD (microSD, miniSD s adapterem) o velikosti 2GB (nekomu se podarilo nahravat i na 4GB)
Brzo bude dostupna FCO3, ktera bude mit vystup na video, takze se da nahravat na jakejkoliv prenosnej recorder nebo obraz prenaset do palubniho systemu atd...

:!: Jo a jeste neco pro ty co uz FCO2 maji - nezapominejte kameru kdyz nepouzivate vypnout tlacitkem do polohy OFF a hlavne pokud vite ze ji nebudete pouzivat delsi dobu, pred ulozenim ji nabijte, at si neznicite baterku - da se to resit, ale je to zbytecne, nova baterie stoji cca 250-300Kc :!:

Sleva pro cleny fora? No v dnesni dobe se da zaridit vsechno, tak kolik jich budete chtit? :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. črc 2009 13:27:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
Tak kdyz tu mame odbornika (mysleno v dobrem), tak bych poprosil Maro jestli by jsi mohl popsat princip nataceni u teto kamerky do smycky, neboli nekonecne video. Jeste jsem se k tomu nejak nedokopal abych to vystudoval. Jde mi o to jestli kdyz budu mit prazdnou 2gb kartu, tak to bude nahravat treba hodinu a kdyz se karta zaplni, tak to zacne odmazavat jakoze zacatek souboru a pokracuje zaznam dale, nebo jestli to celej soubor smazne uplne a nataci znovu? Mohlo by se pak taky stat, ze to smazne soubor zrovna v nespravnej okamzik kdyz budu zrovna urcitou cast zaznamu potrebovat... Jeste mi prislo ze to vytvorilo nekolik souboru a postupne je to maze od nejstarsiho na karte... tak kde je prosim te pravda?

Dale jsem objevil system Clarion" onclick="window.open(this.href);return false;" class="postlink">http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=868]Clarion Drive Eye Recorder, ale s informacema to na netu zatim bohuzel pokulhava.
Jinak zacinam spis vazne uvazovat o tom X-driven. Libi se mi i ten G-senzor. Jen se taky budu muset kouknout na princip te smycky. Nataci to 10s pred nehodou podle zatizeni G senzoru a 10s po nehode. Jde ted o to jestli onech 20s kamera ulozi jako zamceny soubor, ale mimo jine jestli tam zustava i ta smycka treba s hodinovym zaznamem.

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. črc 2009 19:20:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Taky jsem dlouho přemýžlel o "černé skříňce". CarCamOne mě nepřesvědčil "rozmazaností" videa. X-Driven zas vy??í cenou. Tak jsem se rozhodl pro T-Eye ADR-3000, který toho při podobné ceně jako X-Driven zvládne víc. Navíc jeho zastoupení zde na fóru je nezanedbatelné. Když to dobře dopadne, tak ž ji budu přížtí víkend testovat. Jediné, co mi trožku na záběrech vadí, je efekt rybího oka. Uvítal bych možná menší zorný úhel. To by ale zas kamerka nemusela zachytit nějakou podstatnou událost.



Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. črc 2009 19:56:00 
Offline
čtenář

Registrován: pát 24. črc 2009 00:00:00
Příspěvky: 3
Mno, tak ted si me dostal (ja s kamosema vetsinou kameru provozujeme na RC autech, a tam nejezdime vic nez par minut, protoze vetsinou koncime nejakou stavnatou hromadnou havarkou :D
Jestli se nepletu tak to dela soubory o maximalni velikosti 1GB, takze by to melo natocit 1GB, pak jeste jednou a jakmile je plna karta, prvni gigabajt smazat.
Ted tu zrovna kameru nemam, ale jakmile se k ni dostanu, a jestli mate zajem, otestuju to.
Jinak samzorejme, s black boxem za nekolikanasobne vyssi cenu se FCO2 neda srovnat. Primarne je urcena na RC modely, kde me tech rozbitejch "par stovek" tolik mrzet nebude. Optika o neco lepsi nez v mobilu (nelze srovnavat s SchneiderKreuznach nebo CarlZEiss :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. črc 2009 21:15:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Mara píše:
Optika o neco lepsi nez v mobilu

ž sem chtěl něco namítnout, ale pak jsem dočetl až sem:
Mara píše:
nelze srovnavat s CarlZEiss :)

Mám Nokia 6220 Classic. Kamera s objektivem Carl Zeiss. 5MB chip. Video ale kazí ne zcela dobře naladěná komprese do MPEG4 (asi úmysl výrobců).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. črc 2009 22:14:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
OK diky kucíííííí za info. No ja to stejne vidim tak, ze Flycamone2 zustane na mem [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GkdR0Pn5Xss]RC[/youtube] modelu[/url] a Black Box do auta bude neco jinaciho...hlavne nechci nejakou kamerku ktera bude druhou optikou smirovat i me :) . Jinak to rybi oko je prave to co je dle me dost dulezity u techto kamer. Uz jsem videl na elektro veletrhu kameru skladajici se ze soustavy tri cocek a tim byl obraz nejakych 200 stupnu bez zkresleni...ale ta cena by byla nekde jinde. Jo a hlavne to byla filmova kamera :D
Tak trochu pro odlehceni... abyste vedeli proc se kamera v aute obcas muze hodit...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SHpqhXzrIFc&feature=response_watch[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BlXWY7UzW5c&feature=related[/youtube]

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. črc 2009 17:20:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
LUB píše:
hlavne nechci nejakou kamerku ktera bude druhou optikou

:idea: Druhou kamerku může? přelepit lepící páskou páskou (např. černá izolačka). ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. črc 2009 17:32:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
I ty smiraku...mas to vychytany vid :-) A jak nastoupi slicna slecna stoparka, tak pasku sundas a natacis vesele do home video archivu... sem te prokoukl a ani jsi nemrkl vid :D

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2009 08:31:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Kamery ADR mají předevžím vychytaný režim záznamu. Nahrávání se spoužtí/vypíná s připojením napájení. Kontinuální nahrávání ve smyčce v rámci kapacity karty a po zaplnění karty se automaticky přepisují nejstarží záznamy. Takže máte vždy k dispozici několik posledních hodin (v závislosti na kapacitě použité karty SD/SDHC). Při události se podle nastavení uzamkne proti přepisu 1 až 3 minuty záznamu před událostí (dle uživatelského nastavení) a 1 minuta po události. Událost lze vyvolat stisknutím tlačítka nebo automaticky pomocí "otřesového" senzoru, který lze nastavit ve 4 stupních citlivosti. Označené záznamy nebudou nikdy přepsány ani po zaplnění karty a jsou v seznamu nahrávek viditelně označené, takže je lze rychle najít.

U ADR-3000 lze zadní kameru opravdu přelepit. Ale když ji vhodně umístíte na čelní sklo, tak díky efektu rybího oka máte možnost zadní kamerou sledovat i dění vedle auta skrz boční okna (při určitém zkreslení a omezení daném právě rybím okem). A ?míráci mohou sledovat i záznam z vozu (třeba s kým jezdí v autě manželka, když si půjčí auto).

Napájení je přes miniUSB konektor (5V?) a přiložený CL adaptér (12V). ?ikovný kutil si jistě dokáže vyrobit zdroj 5V pro skryté napájení. Pozor, kamera má trochu vy??í odběr, takže ne každý noname CL->USB zdroj jí dokáže napájet.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2009 14:08:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
No tak já jsem to ž tak nějak pořežil ... hlavně s Robertem přes SZ za co? mu mooooc děkuju a výsledek je takovej, že FCO2 zůstane na RC modelu a pro mě ideální kamerka do auta bude ADR2000. Přeci jen pohled z bočních okýnek oželím a stopařky neberu :p . To by mě spíš lákalo dát druhou ADR2000 na zadní okno aby to bylo jako na tomto videu [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iI_qssKNE4c&feature=related[/youtube] pro případ kdyby se dělo něco za autem.
Věřím že vnitřní kameru určitě využijou třeba autoškoly, nebo taxikáři v případě konfliktu s ?áky, nebo v druhém případě s pasašry. Také by mohla mít dobrou funkci kdyby jela nonstop (nebo by se sepla s hlídáním vnitřního prostoru auta) a kdyby se někdo dostal do auta, tak že by ho to natočilo. Jenže při té smůle by jí stejně zlodějíček čórnul, takže by to bylo k ho... :|x

X2005: Také díky za obsáhlé info ;)

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2009 21:17:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2007 00:00:00
Příspěvky: 311
Bydliště: KV
U????? je doma ADR2000 :D Skvela to hracka. Jen jsem neprisel na to kdyz chci vyexportovat delsi cast zaznamu, tak jestli to jde rovnou najednou, nebo se musi po tech 60s a pak to spojit v externim softiku? Ma nekdo tipy a triky ;) Kuju ;)

_________________
Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohužel jen čtverečky)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. črc 2009 08:04:00 
to LUB: Pospojovat treba v movie makeru.... :D 60s je maximalni jeden zaznam... Tedy ja nemam presne typ co ty, mam ADR 3000, ale pocitam, ze toto bude naprosto stejne...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 148  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz