Právě je pát 29. bře 2024 02:09:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 148  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj 2016 19:17:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Nejsem sice právník, ale trochu pochybuji, že by byli možné bez mého svolení použít jako důkaz záznam z mé kamery - na 99% jsem si jist, že jako důkaz by to nebylo přijato.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj 2016 19:32:35 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Taky myslim..dukaz co by tě poškodil,nebo osobu jejíž újmu bys pociťoval jako sobě vlastní nemusíš dát...

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2016 00:20:28 
Offline
člen

Registrován: čtv 31. pro 2015 16:35:51
Příspěvky: 303
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1961-141

§79 trestního řádu:

Citace:
Odnětí věci
(1) Nebude-li věc důležitá pro trestní řízení na vyzvání vydána tím, kdo ji má u sebe, může mu být na příkaz předsedy senátu a v přípravném řízení na příkaz státního zástupce nebo policejního orgánu odňata. Policejní orgán potřebuje k vydání takového příkazu předchozí souhlas státního zástupce.
(2) Nevykoná-li orgán, který příkaz k odnětí věci vydal, odnětí věci sám, provede je na podkladě příkazu policejní orgán.
(3) Bez předchozího souhlasu uvedeného v odstavci 1 může být příkaz policejním orgánem vydán jen tehdy, jestliže nelze předchozího souhlasu dosáhnout a věc nesnese odkladu.
(4) K odnětí věci se podle možnosti přibere osoba, která není na věci zúčastněna.
(5) Protokol o vydání a odnětí věci musí obsahovat též dostatečně přesný popis vydané nebo odňaté věci, který by umožnil určit její totožnost.
(6) Osobě, která věc vydala nebo jíž byla věc odňata, vydá orgán, který úkon provedl, ihned písemné potvrzení o převzetí věci nebo opis protokolu a písemné poučení o tom, že vydanou nebo odňatou věc nesmí převést na někoho jiného nebo ji zatížit, přičemž právní jednání učiněné v rozporu s tímto zákazem je neplatné.
(7) Na odňatou věc, která nebyla orgánem činným v trestním řízení převzata do úschovy za účelem provedení důkazu, se přiměřeně užije § 78 odst. 4 až 8.


Bavíme-li se o trestném činu, tj. nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví ... způsobení nehody bez zranění není trestný čin, ale přestupek.

_________________
D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2016 09:01:28 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Jde o to, jestli to smí být použito jako důkaz v případě, že je to tvoje kamera/nahrávka a ty jsi obviněný - ale asi jo, protože v případě nějakého obvinění ti taky seberou počítač a co v něm najdou použijí jako důkaz :( (fotku s mrtvolou apod :))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2016 09:17:28 
Offline
člen

Registrován: čtv 31. pro 2015 16:35:51
Příspěvky: 303
snail píše:
Jde o to, jestli to smí být použito jako důkaz v případě, že je to tvoje kamera/nahrávka a ty jsi obviněný - ale asi jo, protože v případě nějakého obvinění ti taky seberou počítač a co v něm najdou použijí jako důkaz :( (fotku s mrtvolou apod :))

Jj, i v čechách takhle jdou po hromadných uploaderech. Na jiném fóru to jeden řešil, PČR přišla domů, zazvonila a i za jeho nepřítomnosti zabavila jeho ntb. Sice na něm nic nemám, ale mam pocit že by to vyřešilo právě šifrování (MacOs a jejich FileVault např). Ale u té kamery je to složité, no.

Nadruhou stranu i kdyby to pčr zkurvila a důkaz měl nějakou vadu a nebyl přijat, dá to policii jasné vodítko po čem jít. Kde hledat stopy a nasměruje výpověď ostatních, které to video uvidí.

I vadný důkaz lze za určitých podmínek připustit. https://is.muni.cz/th/77839/pravf_b/bakprace.pdf

_________________
D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2016 11:04:56 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
U nás myslím není naštěstí právní úprava, která by umožňovala vyžadovat heslo k šifrovanému obsahu, ale v jiných státech ano.

Ale jinak zabavit PC samozřejmě můžou. Slyšel jsem takhle o firmě, kam napochodovali vyšetřovatelé a odnesli kompletní vybavení serverovny. Pak si to můžou zadržovat prakticky libovolně a pro firmu to může být likvidační, pokud takhle příjdou o veškeré podklady k obchodu a účetnictví atd.
Leda pravidelně zálohovat kompletně firmu na nějaké přenosné medium, které někdo odnáší neznámo kam. Protože ani zálohovat do nějaké vzdálené lokality nemusí pomoct, pokud je to na území ČR, protože si příjdou pro vybavení i tam.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: úte 11. říj 2016 19:17:32 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 11:04:13
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha
Spíš by mě zajímalo, jak dokážou, kdo u PC seděl, když se uploadovaly data chráněné autorským zákonem. Pokud je v domácnosti víc lidí, co používá PC, v klávesnici jsou DNA stopy vícero lidí atd... Vždycky mi tohle přišlo jenom postavený na tom, že na dotyčnýho zatlačej, slíbej menší trest a on se přizná, jinak důkazní nouze, když všichni využijou práva nevypovídat nebo vypovídat v přítomnosti advokáta. Leda, že by na to existovala zase nějaká objektivní odpovědnost, ale u TČ by to byl už fakt masakr.

_________________
G1 S, AL Priority 3x
-> jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2016 00:12:24 
Offline
člen

Registrován: čtv 31. pro 2015 16:35:51
Příspěvky: 303
Weeper píše:
Vždycky mi tohle přišlo jenom postavený na tom, že na dotyčnýho zatlačej, slíbej menší trest a on se přizná, jinak důkazní nouze, když všichni využijou práva nevypovídat nebo vypovídat v přítomnosti advokáta.


Já dokonce mám v okolí lidi, kteří vypovídají velice rádi a rádi jsou součástí něčeho "tak důležitýho" ... jako by to bez nich vůbec nemohlo proběhnout. Když jim fízl (tedy nadčlověk který se nikdy nemýlí) napovídá co chce, oni jsou v tu chvíli střed pozornosti a oni v tu chvíli mohou (dle fízla) vypovídat ve prospěch nebo v neprospěch něčí. Tedy mam dokonce v okoli holku, co vypovidala proti jejimu priteli s tim ze mel par kytek travy kdesi v lese a neco dokonce prodaval v presvedceni ze se mu tim padem snizi trest nebo ze dostane jen podminku. Voni ty lidi sou totiz uplne vymytý ... advokát? Fuj, vždyť to stojí prachy a ten hodnej pan policajt přece ví co říká. Taková je realita se kterou se v 90% setkávám.

Edit: na právo nevypovídat se setkávám s reakcí "no když to jim to pak bude jasný" ...

:|x

_________________
D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2016 00:50:07 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 11:04:13
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha
Jako lidi jsou z většiny v tomhle kreténi. Já se setkávám s tim, že je to člověk jinak velmi chytrej, nadanej, cílevědomej s vůlí a rozhledem, motivovanej do života, ale potom z něho vyleze fekál typu: „Vždyť ta osoba blízká už se zrušila přece.“ (řikali to v TV, Máňo); „Ještě z toho budu mít nějakej problém.“ (ze zkušenosti vim, že vysvětlovat jim, že je to základní právo daný ústavnim zákonem LZPS v každym právnim státu na demokratickejch základech je naprosto zbytečný, v lepšim případě přikyvujou, ale stejně si myslí svoje); „Nejsem vychcánek abych tohle dělal.“ (správný je pomáhat při objasňování ZLOčynů těhle krymynálnýků) atd.

Analogicky k tomu je třeba - „Já nejdu k volbám, jednim hlasem z 6 miliónů stejně nic nezměnim. I kdybych změnil, tak si stejně všichni budou dělat co chtěj.“ (radši k nim nechodit a nechat tam lidi naházet hvězdnej tripl kripl KSČM, ANO, ČSSD). „I kdyby si nedělali co chtěj, tak volby nemůžou nic změnit, jinak by je dávno zakázali pyčo, amen!“


Ale jinak k věci - existuje něco jako objektivní odpovědnost v těhle věcech internetovejch přípojek? Nevěřim tomu, že to stavěj jenom na předposranosti lidí. Řekl bych, že spousta warezáků budou chytrý, rozumný a sečtelý lidi (nemyslim jako ty, který jsem popsal výše).

_________________
G1 S, AL Priority 3x
-> jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2016 17:03:57 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Já měl taky už podobných diskusí dost a lidi nechápu.

Například názor jednoho, kterej semtam nějakej přestupek udělá, ale když jsem mu říkal, jaký má možnosti obrany, tak to ne. Prej že přestupky páchá s vědomím, že pokud ho chytí, tak je čestné zaplatit a vykrucují se jen vychcánci.

Druhej, kterej semtam nemá problém krást stylem z velkýho krev neteče, nemá problém nalitej jezdit na kole atd., ale už mě několikrát vyčítal, že jsem si prej pořídil antiradar, abych mohl jezdit rychle a jak je to nezákonný. V jeho očích to že vleze na silnici nalitej je menší zlo, protože existuje možnost postihu.

Další co taky vedl řeči na rychlost, ale sám už přišel o papíry, protože nadejchal přes promile za volantem.

Obecně mě fascinuje přístup lidí, kdy většině nepříjde nic zvláštního na buzeraci policie a úřadů, ale když jim třeba řeknu, že tu pokutě se lze vyhnout, protože MP a PČR sama často nedodržuje zákony, tak je to podle nich nečestné a pokuta se má zaplatit a ne hledat důvody, proč ne.
Nedávno jsem dostal výzvu k úhradě částky za špatné parkování - že jsem stál v zoně, která tam vůbec není a dokonce ani zákaz zastavení. Absolutně nepochybně chyba MP. Vše mám zadokumentované a čekám na spávní. A setkal jsem se od několika lidí s reakcí, že jsem to měl zaplatit, že policajt to přece ví líp než já a že mě nevěří, že to bylo neprávem.

Ale jinak k věci :) Ono není nelegální stahovat, ale sdílet. Když se vyhneš aplikacím, jako torrenty, který defaultně to co stahuješ automatický sdílí a někdo stahuje od tebe a to klidně i fragmenty souboru, dřív než to dotáhneš, tak nemáš problém.

Znám jednoho co byl předvolanej právě kvůi tomu, že provozoval torrenty na stahování a tím pádem i sdílel (je to osoba č 2 z příkaldů nahoře :) ) a krom výslechu z toho nic nebylo. Byl z toho trochu posranej. Smazal co měl doma. Radši pořídil i jinej PC. Radil jsem mu, ať se vymluví, že měl doma nezabezpečenou wifi a asi se mu tam někdo připojil, ale neví, co jim tam řekl.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2016 22:57:17 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 11:04:13
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha
Jsem s tim obeznámen, v tomhle má naše legislativa jakžtakž ještě rozum. Stejně tak mám asi představu po kom tak jdou a po kom ne. Četl jsem si rozsudky NS a ty lidi jednali tak nerozumně, že rovnou mohli zavolat 158 a všechno na sebe napráskat. Spíš by mě právě zajímalo, jak se věci maj, pokud narazí na odpor. Jestli třeba dotyčnýho oberou o nahrávací zařízení, párkrát upadne na schodech při výslechu, aby podal tu správnou výpověď, falšování podpisů, dosvědčení si nepravdy ze strany PČR atd. O tom co je legální a co ne, v tom nemám problém, ale jde o to, jak to chodí v praxi a jelikož mám určitou zkušenost s řešením dopravních přestupků, tak vim, že až na čestný výjimky se jedná vždy protizákonně, pokud protistrana nic nemůže prokázat.

Nezabezpečná WiFi je jasná věc, ale i samotný meritum věci, že nelze prokázat, kdo v inkriminovanou dobu PC obsluhoval, by mělo stačit. To samý když PC zabaví, tak to tam můžou nahrát (nevim do jaký míry je potom prokazatelný, kdy k zápisu došlo). Jediný, tak že tam vlítne zásahovka, celý se to natočí, dotyčný sedí u PC, nikdo jinej kdo by to spustit v domácnosti není (stejně mohl spustit a odejít, potom sprostej podezřelej přijít a dělat legální věci v nevědomosti) a beží tam (třeba) torrenty nebo "pamětnící" vzpomenou na lehce průstřelnej DC++, Kaazu, ..., toho je plnej nsoud.cz.

_________________
G1 S, AL Priority 3x
-> jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2016 01:13:05 
Offline
člen

Registrován: čtv 31. pro 2015 16:35:51
Příspěvky: 303
Já trackery využívám, privátní. Vlastně nevyužívám nic jiného. Řešení je celkem jednoduché a to VPN (nebo seedbox), většinou jsou v nizozemí ... tam mi běží torrent (který se i stahuje a seeduje ohromnou rychlostí = a tedy se mi neničí ratio na trackeru) a ke mě si to stahuju přes FTP, tedy zákony v ČR neporušeny a mám vše co hledám a dokonce s lepším ratiem, jelikož na tom VPN to běží 24/7 a vzhledem k tomu, že to využívají téměř všichni na privátních trackerech, rychlost je úplně někde jinde než kdybych měl stahovat film k sobě domů a čekat na peera jestli se náhodou z Australie v noci na pár hodin nepřipojí.

A to vše za pár dolarů měsíčně ....

_________________
D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2016 21:02:57 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 11:04:13
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha
Tak sdílet něco chráněnýho autorskym zákonem může pod svojí vlastní IP jenom vášnivej hráč ruský rulety. :time

_________________
G1 S, AL Priority 3x
-> jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: úte 06. pro 2016 11:51:59 
Offline
čtenář

Registrován: pon 05. pro 2016 13:32:14
Příspěvky: 6
Čau, vybírám synovi k vánocům autokameru. Teprve před měsícem dostal řidičák, tak ho nechci do provozu pustit jen tak. Moje požadavky jsou, aby autokamera měla čitelný obraz a nejlíp i třeba zadní kameru, aby bylo auto hlídané ze všech stran. Cena nějak nerozhoduje. Předem děkuji všem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jakou kameru vybrat - rady, tipy
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2016 23:49:58 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 11:04:13
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha
Mio MiVue 698...

_________________
G1 S, AL Priority 3x
-> jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 148  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz