Právě je čtv 28. bře 2024 15:45:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp 2008 08:13:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
převzato z jiné diskuze:


[img]http://img218.imagevenue.com/img.php?image=02308_fotka_122_129lo.JPG[/img]


[img]http://img164.imagevenue.com/img.php?image=21968_dopis_122_640lo.JPG[/img]

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp 2008 10:38:00 
ehmm...součástí vysvětlení je sdělení údajů určených ke zjištění totožnosti řidiče, který řídíl dne blablabla... A to mi ukládá jaký zákon? Mou povinností, jako provozovatele, je znát potřebné údaje o osobě, které jsem vozidlo svěřil a nikoliv o té, která vozidlo řídila :?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp 2008 11:02:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. úno 2007 01:00:00
Příspěvky: 1598
Bydliště: Bezdomovec
řidič BOB píše:
ehmm...součástí vysvětlení je sdělení údajů určených ke zjištění totožnosti řidiče, který řídíl dne blablabla... A to mi ukládá jaký zákon? Mou povinností, jako provozovatele, je znát potřebné údaje o osobě, které jsem vozidlo svěřil a nikoliv o té, která vozidlo řídila :?

Very nice :) Jen si nejsem uplne jist, jestli v tom neni jeste nejaky figl... Treba jako, ze to ani spravni organ ani soudce nepochopi :D

_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě.

Protected by Protector 950M CZ + AL Priority

F*CK THE STRICT LIABILITY


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. srp 2008 21:32:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Tak dnes jim ČT1 ten TraffiPax v Mělníce rozmázla v pořadu Reportéři...

Prý dokonce jeden radní za své peníze nechal namontovat značku (30), ale tu nechala POLICIE sundat, že je to DUPLICITNÍ ZNAČENÍ a že to BÝT NEMŮžE. :|x

I pan Huml (expertas) se nás řidičů tentokrát zastal. Řekl něco ve smyslu, že právě tento "radar" byl jedním z hlavních důvodů, proč prožel zákaz měření MP...



Jak koukám, tak kolegové to rozebírají zde: http://www.antiradary-forum.com/viewtopic.php?p=15040#15040


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. srp 2008 06:59:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. úno 2007 01:00:00
Příspěvky: 1598
Bydliště: Bezdomovec
Policista se vyjdaril, ze duplicitni znaceni tam byt nemuze, ale ze neni protizakonne :D A kdyz ho chteli prozkouset ze znalosti zakona, tak to ukoncil :)

_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě.

Protected by Protector 950M CZ + AL Priority

F*CK THE STRICT LIABILITY


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. srp 2008 13:22:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 72
Bydliště: Příbram
jj, finále rozhovoru bylo moc napínavé :D PAKO

_________________
Bel 945CZ a Ležtěnka
Oleje,maziva,autokosmetika. Pro Vás sleva z WWW


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp 2008 22:21:00 
shwaara píše:
řidič BOB píše:
ehmm...součástí vysvětlení je sdělení údajů určených ke zjištění totožnosti řidiče, který řídíl dne blablabla... A to mi ukládá jaký zákon? Mou povinností, jako provozovatele, je znát potřebné údaje o osobě, které jsem vozidlo svěřil a nikoliv o té, která vozidlo řídila :?

Very nice :) Jen si nejsem uplne jist, jestli v tom neni jeste nejaky figl... Treba jako, ze to ani spravni organ ani soudce nepochopi :D


Co na to pepek? :idea:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp 2008 23:54:00 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Zákon hovoří malinko obžírněji, ale BOB má v zásadě pravdu a obecní úředník Brenn si koleduje o nakopnutí do pr.... :evil: Já, jakožto provozovatel svěřím řízení vozidla osobě u které jsem schopen určit totožnost. Pokud ho ale osoba dále svěří či přikáže řídit další osobě, tak to ž je mi vcelku jedno, protože tímto okamžikem přechází odpovědnost za touto osobou a já již nejsem povinen znát či sdělovat nějakému tupému úředníkovi její totožnost. O zaslání fota "cizí" osoby k nahlédnutí provozovateli vozidla se raději zmiňovat nebudu, protože to je IMHO za hranou zákona. Navíc jednoznačně chybí uvedení, kdo pořídil tyto foto a s tím i souvisí, zda k tomu měl oprávnění dané zákonem. Takže Brenn by si raději měl občas otevřít zákon, trochu si v něm požíst a hlavně to pochopit a podle toho jednat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp 2008 15:41:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
převzato od jinud:

Citace:
Dotaz:
Dobrý den,
můj dotaz - je možné,aby si soukromá firma Czech Rader pod zážtitou radnice Mělník mohla provozovat radar na vlečce u nádraží i když je tato dost nepřehledně označena(schválně)? Stal jsem se totí? již podruhé obětí dopravní pasti na řidiče. První pokutu 2000,-Kč jsem zaplatil pro překročenou rychlost 17km/hod.a to po dvou měsících.Nyní t.j.13.8. jsem dostal znovu dopis s mojí fotografií,kde jsem dne 10.5.t.r.

překročil povolenou rychlost o 15km/hod.

Prosím poraďte jak se bránit takovým praktikám MÚ Mělník,kterým nejde o bezpečnost silničního provozu (viz problematické a chybějící vodorovné značení,neudržované vozovky atd.),ale o plnění kapes majiteli firmy.Viz pořad Reportéři ČT 11.8.2008.

Děkuji s přáním hezkého dne.

Odpověděl: , 16. srpen 2008, 15:03

Důkazy získané soukromou společností nejsou použitelné ve správním řízení. Zákon to nedovoluje. ž na to byla i rozhodnutí soudů a stejný názor na to má i Ministerstvo dopravy. Řežení spočívá v neplacení pokuty na místě, postoupení do věci ve správním řízení a tam takové důkazy napadnout jako nezákonné. Výhra jistá na 100%, policie jen těží z neznalosti řidičů.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/jsou-soukrome-spolecnosti-opravneny-merit-rychlosti-vozidelt/articles.html?id=716


originál zde http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/?strana=3

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp 2008 16:27:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. úno 2007 01:00:00
Příspěvky: 1598
Bydliště: Bezdomovec
Problem je, ze zarizeni podle vseho neprovozoval Czech radar, ale mesto, tudiz je vse OK.

_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě.

Protected by Protector 950M CZ + AL Priority

F*CK THE STRICT LIABILITY


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis 2008 13:36:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/

Citace:
Dotaz:



Dobrý den.

V Mělníku je nevyužívaná ?elezniční vlečka, u které byl městskou policií nainstalován radar s registračním fotoaparátem. Jel jsem přes přejezd údajně 46km/hod., avšak naprosto přiměřenou rychlostí pro bezpečný provoz, a poslali mi po půl roce z odboru dopravy MÚ pokutu 1500,-Kč. Považuji to za ?ikanu cizím městským úřadem. Prosím o radu či doporučení jak se mám zachovat, zda zaplatit a odsouhlasit mafiánské způsoby města nebo zda existuje způsob prosazení nesouhlasu s podobnými praktikami. Zasílám dále svoji odpověď na tzv. výzvu o vysvětlení. Podotýkám, že mým vysvětlením se v rozhodnutí o přestupku vůbec nezabývali, nebrali jej v úvahu a je zřejmé, že je žádné vysvětlení ani nezajímalo. Vežkeré písemnosti v případě potřeby naskenuji a zažlu e-mailem.

Děkuji, Ing. Zbyněk Dlask.


Městský úřad Mělník

odbor dopravy

požtovní schránka 63, požta Mělník, PSČ 276 01


Věc: Podání vysvětlení


Na základě Važí výzvy č.j.86167/DOP/08 ze 12.9.2008 podávám následující vysvětlení k přestupku, který dokládáte zjištěním Městské policie Mělník:

1) Státní poznávací značkou 6S3 6217 je označeno vozidlo v nažem rodinném vlastnictví a posádku v době přestupku jsem tvořil já, jako řidič, a manželka, jako spolujezdec. Skladba posádky je pravděpodobná a je rozeznatelná na Vámi přiložených kopiích fotografií velmi špatné kvality. Den ani hodinu, které uvádíte v dopisu, nemohu potvrdit ani vyloučit.

2) Jak je dále uvedeno ve Važich podkladech, projížděli jsme oba připoutáni bezpečnostními pásy rychlostí 46km/hod., co? je povolená rychlost v obci. Tuto rychlost se snažím vždy dodržovat a dodržoval jsem ji i v předmětné době uvedeného přestupku. Pokud je na místě přestupku rychlost jiným způsobem omezena na 30km/hod., pak o tomto omezení dopravní značkou bohužel nevím. Vím však, že v uvedeném místě, kterým občas projíždím, je u přejezdu ?elezniční vlečky technické zařízení, vydávající opakující se neobvykle silné záblesky, které již z odstupu mnoha desítek metrů odpoutávají pozornost řidiče, oslňují a zanechávají při přímém pohledu na sítnicích lidských očí na několik desítek vteřin nepříjemnou stopu. Existenci silných záblesků před nepoužívanou ?elezniční vlečkou lze považovat za upozornění na nebezpečí pro řidiče nebo za zařízení vydávající přeružované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení, dovolující jízdu 50km/hod., a nikoliv za technické záblesky automatického zařízení, mající za účel pouze ?načapat? řidiče při přestupku.

Toto, prosím, považujte za vysvětlení uvedeného neúmyslného překročení rychlosti jízdy, které já osobně považuji s ohledem na výše uvedené spíše za nedorozumnění, za které se omlouvám, a samozřejmě napřížtě tímto místem budu již projíždět rychlostí pouze 30km/hod.

Pokud je měřené místo pro bezpečnost a plynulost silniční dopravy extrémně rizikové, přimlouvám se namísto restriktivních opatření spíše o odstranění oslňujících záblesků a za změnu dopravního značení.


Děkuji za pochopení, s pozdravem,


.....



Citace:
Odpověděl: , 1. listopad 2008, 17:34

Způsob existuje, ž delží dobu plánuji provést jeden testovací případ a shodou okolností budu mít teď jedno takové projednání na Magistrátu hl. m. Prahy. Zatím doporučuji podat odpor nebo řízení protáhnout, na zdejších stránkách se v přížtích týdnech a měsících objeví "seriál" z jednoho ukázkového případu, který by dodal argumentaci i pro Váš případ.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro 2008 10:02:00 
Offline
nováček

Registrován: ned 13. led 2008 01:00:00
Příspěvky: 34
Bydliště: LBC
nová budka se smyčkami je na vjezdu do Mělníka nebo spíše na začátku vesničky těsně sousedící s Mělníkem s názvem BOREK, měří směr od Mladé Boleslavi, nevím zda je již funkční.

_________________
V1 3.863 vertikál
Blinder M20


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. pro 2008 05:19:00 
Offline
čekatel

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 128
nejen na vjezdu od MB, ale nově směrem od nového náměstí ve směru na Prahu - u nemocnice, no snaží se chlapci :-(, nicméně v tomto případě s radarem nemám problém, v místě je nemocnice, škola, zastávky MHD, několik přechodů s nemalým "průtokem" chodců a mnoho dalších institucí, tak v tomto případě se těžko dá mluvit o "kase".


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. led 2009 15:07:00 
Tak jsem dnes tímto malebným městečkem projížděl... CzechzRadar u vlečky prodělal asi drobnou kolizi s Crumpatch teamem, jelikož je poněkud mimo provoz... Ale další, na příjezdu od Byžice je přítomen a náležitě jsem jej prověřil, jestli je v provozu. Značky o měření rychlosti přítomny nejsou ;-) Večer natáhnu video do PC a podělím se o krásné oranžové blikání na piráta jedoucího 80 km/h v obci! :D


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. led 2009 19:31:00 
Tak, tady je video - vidí někdo v okolí přenosné dopravní značení?? :D

david: nee, to jsem nezkoužel...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz