Právě je stř 24. dub 2024 19:28:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 22:21:18 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. črc 2012 13:05:29
Příspěvky: 2880
Nechci být špatný prorok, ale už pár "profíků" jsem zažil (desítky). Rozebrali, strávili nad tím spoustu času a pak zapojili a buď nic a nebo check receiver wiring. To je tak, kupovat něco pod rukou od neověřeného zdroje. Ale držím palec, ať to aspoň nenapíše check receiver wiring a bude možnost doufat, že to třeba týden bude fungovat...

_________________
PII LiveAL4 + Genevo MAX
DOD LS370W


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 22:24:08 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
[quote="msp_x"]
díky za odpovědi, zítra to vyhodím z auta a na stole to vezmu pěkně osciloskopem a změřím všechno co půjde. Pokud je zdroj přetíženej, tak tipuju na elektrolyt v částečném zkratu (zmíněné tantaly stárnou že se jim zvětšuje mj. svoďák)
ještě mám jednu otázku komunikace je RS485 nebo něco na ten způsob?
Je tam normální AVR-ko (MEGA32) a nějakej (asi) budič linky, jehož název jsem okem neviděl. Asi se do toho zejtra víc opřu a pokusím se nakreslit schéma.
zítra ještě dodám fotky té druhé strany antény, Ty rozumíš UHF technice? já jsem na VF úplně blbej. Viděl jsem i tu KOZU, pěkná práce.
Podle čeho pozná řídící jednotka že je odpojená jednotka přijímače? jenom podle impedance linky nebo když to nekomunikuje?

Ještě jednou díky Marek

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 22:26:12 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Chválím Marek_3L i MSP_X za snahu. Já na to mám vlastní pravidlo: "Sice se to nepovedlo, ale něco jsem se naučil". A třeba se to klukům povede. Zatím mají docela reálný směr. Za mě :yes


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 22:43:04 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
x2005 píše:
Chválím Marek_3L i MSP_X za snahu. Já na to mám vlastní pravidlo: "Sice se to nepovedlo, ale něco jsem se naučil". A třeba se to klukům povede. Zatím mají docela reálný směr. Za mě :yes

Díky za podporu, tohle není vrozená nedůvěřivost, ale vrozená blbost pozoruju to na sobě občas, zejména takhle k večeru :-) Nic s tím nenadělám buď se bude vědět jak to opravit nebo budu jezdit pomalu což dělám tak jako tak, potenciál 60hp to stejně jinak neumožňuje marek

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 22:56:39 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
msp_x píše:

a)Cvrliká ti to i s odpojenou VF částí?
b)Právě tahle strana mne zajímá. A FR4 to zcela určitě nebude :)
c)US patent č. XZY


ad. a) nezkoušel jsem, všiml jsem si toho až při zpětné montáži kdy jsem to měl zadeklované a hýbal jsemm s anténou při zapnutém detektoru. (Pokud si správně rozumíme a odpojenou vf částí myslíš ten konektor co jde z desky do antény) -zítra

ad.b)
nafotím to líp a zkusím opsat typy švábů. FR4 to je dost podobný, z dálky to vypadá jako keramika ale z blízka je to nějakej typ sklotextitu možná FR5, to není podstatné

ad. c) to mi vyrazilo dech že zveřejněj skoro okótovanou anténu a schéma byť jen blokový...

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 00:20:23 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5059
Bydliště: Praha
Kluci, přiznám se bez mučení, nerozumím, o čem se bavíte.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 10:08:49 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Marek_3L píše:
Ty rozumíš UHF technice? já jsem na VF úplně blbej. Viděl jsem i tu KOZU, pěkná práce.
UHF moc ne, jen základy. Za kozu díky.

Marek_3L píše:
ještě mám jednu otázku komunikace je RS485 nebo něco na ten způsob?
..
Podle čeho pozná řídící jednotka že je odpojená jednotka přijímače? jenom podle impedance linky nebo když to nekomunikuje?
Je to sériová linka, jen v trochu netypické konfiguraci. Je to v režimu otevřený kolektor proti 5V, 9 bitu, rychlost tuším 54kbps a jeden směr je navíc invertovaný.
Impedanci to netestuje zcela určitě, asi to jen zjišťuje, zda hlava komunikuje, což znamená, že procesor žije.

Marek_3L píše:
Pokud si správně rozumíme a odpojenou vf částí myslíš ten konektor co jde z desky do antény)
ano

Marek_3L píše:
ad.b)
nafotím to líp a zkusím opsat typy švábů. FR4 to je dost podobný, z dálky to vypadá jako keramika ale z blízka je to nějakej typ sklotextitu možná FR5, to není podstatné
jasně, já jen, že FR4 má limit někde v řádu jednotek GHz, tohle je podstatně výše.

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 11:05:30 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Marek_3L píše:
díky za odpovědi, zítra to vyhodím z auta a na stole to vezmu pěkně osciloskopem a změřím všechno co půjde.

Součástky v zóně 1 jsou jen převodníky mezi procesorem a linkou, ty budou nejspíš v pořádku.
V zóně 2 jsou zdroje, sem bych se soustředil. Tady mrkni na testpointy, kdyžtak vzájemně porovnáme.
Součástka 3 je stabilizátor LP2951 též můžeš zkontrolovat napětí na výstupu (pin č.1), ten bude ale asi OK.
Součástku 4 jsem neidentifikoval. Označení má S138. Dvojitý OZ?


Přílohy:
sti.JPG
sti.JPG [ 76.15 KiB | Zobrazeno 4448 krát ]

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 11:43:53 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. srp 2013 00:12:46
Příspěvky: 502
Marek_3L píše:
jaký pásmo si mám zapnout a na jakou vzdálenost to detekuje? díky marek

Cedula je nastavena niekde okolo 34.3. Detekovat mi to vacsinou zacina uz na krizovatke pri benzinke, smerom z mesta na Bystrc. Cedule je na vedlajsej ceste smerom k zoo.
Obcas ju stahuju na ine miesta, ale este v pondelok ked som tam bol, tak bola zapnuta a na svojom mieste.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 11:57:44 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
msp_x píše:
Součástky v zóně 1 jsou jen převodníky mezi procesorem a linkou, ty budou nejspíš v pořádku.
V zóně 2 jsou zdroje, sem bych se soustředil. Tady mrkni na testpointy, kdyžtak vzájemně porovnáme.
Součástka 3 je stabilizátor LP2951 též můžeš zkontrolovat napětí na výstupu (pin č.1), ten bude ale asi OK.
Součástku 4 jsem neidentifikoval. Označení má S138. Dvojitý OZ?

Díky za popis, zona 2 je podle mně spínaný předregulátor, na 10 (?)V a pak následuje lineární stabilizátor 2951 pro procesor, je to zapojené do série, anebo to běží na sobě nezávisle? Pokud nezávisle, tak funguje zdroj pro procesorovou část a nefunguje pulzák pro VF čáas. Potřeboval bych znát označení 3-pinového švába v zóně toho spínaného stabilizátoru-netušíš? k tomu S138 jsem našel jenom FSS138, ale to je low-voltage mosfet, což neodpovídá zapojení na DPS, bude to něco jiného. Po obědě jdu měřit. Marek

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 12:35:01 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
JodiBB píše:
Marek_3L píše:
jaký pásmo si mám zapnout a na jakou vzdálenost to detekuje? díky marek

Cedula je nastavena niekde okolo 34.3. Detekovat mi to vacsinou zacina uz na krizovatke pri benzinke, smerom z mesta na Bystrc. Cedule je na vedlajsej ceste smerom k zoo.
Obcas ju stahuju na ine miesta, ale este v pondelok ked som tam bol, tak bola zapnuta a na svojom mieste.

Díky, v pondělí tam zajedu, pokud se nám to podaří opravit .-)

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 12:36:47 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Marek_3L píše:
Díky za popis, zona 2 je podle mně spínaný předregulátor, na 10 (?)V a pak následuje lineární stabilizátor 2951 pro procesor, je to zapojené do série, anebo to běží na sobě nezávisle? Pokud nezávisle, tak funguje zdroj pro procesorovou část a nefunguje pulzák pro VF čáas.
Tipuji, že to pojede nezávisle.
Marek_3L píše:
Potřeboval bych znát označení 3-pinového švába v zóně toho spínaného stabilizátoru-netušíš? k tomu S138 jsem našel jenom FSS138, ale to je low-voltage mosfet, což neodpovídá zapojení na DPS, bude to něco jiného. Po obědě jdu měřit. Marek
3 nohy má značku 1Q = NPN MMBT5088
6 nohou má označení 3B = BC856BDW (2xPNP)

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 15:33:04 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
msp_x píše:
3 nohy má značku 1Q = NPN MMBT5088
6 nohou má označení 3B = BC856BDW (2xPNP)

ten SOT-26 (6pin) bych spíš řekl že to je IRF5800 mosfet a je spínaný právě tím MMBT5800. Zapojení na DPS tomu dost napovídá. ještě jsem nerozluštil, jestli se jedná o step-dovn koncovou část nebo jestli si tím jenom procesor spíná napájení pro VF část.

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 15:40:40 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Marek_3L píše:
ten SOT-26 (6pin) bych spíš řekl že to je IRF5800 mosfet a je spínaný právě tím MMBT5800
Souhlasim.

Jeste napad k IO4 - neni mozne, ze je to opravdu dvojity OZ a jedna se o nejaky zdroj se snimacem proudu? Ten odpor R10 ma na to zhruba odpovidajici hodnotu i vykon.

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 15:47:20 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
ä ten S138 jak jsi psal je správně S13B=LM3477 step-down kontroér. Otázkou je jestli to je zdroj pro megu nebo jestli to vede do zdrojové části kterou jsi označil jako oblast 2. Dej mi chvíli zjistím to

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz