Právě je čtv 25. dub 2024 22:38:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 15:52:25 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
msp_x píše:
Marek_3L píše:
ten SOT-26 (6pin) bych spíš řekl že to je IRF5800 mosfet a je spínaný právě tím MMBT5800
Souhlasim.

Jeste napad k IO4 - neni mozne, ze je to opravdu dvojity OZ a jedna se o nejaky zdroj se snimacem proudu? Ten odpor R10 ma na to zhruba odpovidajici hodnotu i vykon.

ne není to operák je to řídící PWM kontrolér viz předchozí příspěvek. Takže tady máme celkem 3 zdrojové části. První je oblast 2, kde ještě nevím, jestli to není jen sprostý spínač napájení, ovládaný (něčím)
dále lineár, to bych tipoval že napájí VF obvody. Umístěním tomu odpovídá a to že je lineární celkem chápu.
no a poslední je ten LM3477 který bude pro procesor.

zatím jenom prohlížím fotky, ještě to nemám na stole.

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 15:58:09 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Marek_3L píše:
msp_x píše:
Marek_3L píše:
ten SOT-26 (6pin) bych spíš řekl že to je IRF5800 mosfet a je spínaný právě tím MMBT5800
Souhlasim.

Jeste napad k IO4 - neni mozne, ze je to opravdu dvojity OZ a jedna se o nejaky zdroj se snimacem proudu? Ten odpor R10 ma na to zhruba odpovidajici hodnotu i vykon.

ne není to operák je to řídící PWM kontrolér viz předchozí příspěvek. Takže tady máme celkem 3 zdrojové části. První je oblast 2, kde ještě nevím, jestli to není jen sprostý spínač napájení, ovládaný (něčím)
dále lineár, to bych tipoval že napájí VF obvody. Umístěním tomu odpovídá a to že je lineární celkem chápu.
no a poslední je ten LM3477 který bude pro procesor.

zatím jenom prohlížím fotky, ještě to nemám na stole.

Tak to jsem se moc nespletl, že se jedná o zdroj. :)
LM3477 pro procesor určitě není, je tam zcela jasně vedený spoj od LP2951 na pin 17 procesoru, což je napájení.
Co si ale matně pamatuji z dřívějška, tak procesor jede na 3,3V, takže LP by dával 3,3V pro procesor a spínaný zdroj 5V. Vidím, že snímač napětí spínaného zdroje je připojen k převodníkům linky a ta jede právě na 5V.

Také mám teď jen fotky.

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 16:12:14 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
ještě mrkni na detail jak to vypadá na desce kolem procesoru. Tohle je tak jak jsem to vyndal ještě nečištěné a netknuté páješkou. Je tam naprskáno cínu- asi špatná technologie. přes nepájivou masku to sice asi vadit nebude, ale mně zaujalo to co je v červeném obdélníku - vidíš ten cínovej bordel pod vývodama Megy? je to standartní nedostatek technologie nebo tam můžou bejt zkraty? Tohle podle mýho názoru muselo vzniknout už při výrobě, voda nezpůsobí tvorbu cínovejch kulišek, to je možný jenom při pájení. Co na to říkáš? Vzít to kartáčkem na zuby v izopropylu? Celá VF část mi přijde na hodně vysoký úrovni, ale tahle procesorová deska teda nic moc....
Příloha:
Bordel kolem Megy_.JPG
Bordel kolem Megy_.JPG [ 132.98 KiB | Zobrazeno 4721 krát ]

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 16:20:42 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Na tak tohle je pěknej humus a musí určitě pryč. Kartáčkem a izopropylem tomu jen prospěješ, běžně tak také čistím.
Moje deska je čistá.

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 18:09:15 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
Takže další poznatky. Kvůli vlastní blbosti jsem včera nezapojil konektor VF části. Proto ten zdroj šel tak hlasitě. Po připojení ustalo. Měřil jsem napětí, na vstupu je palubní napětí -1V. Lineární stabilizátor pro procesor dává 4,98V=OK. Spínanej zdroj pro linku dává 5,1V=OK. ještě je tam jeden lineární stabilizátor, asi obyč 7810, a ten napájí jednak optozesilovač a taky VF část. Na konektoru do VF části jsem změřil v pořadí pinů: GND, 5V, 10V, 0V, 0V. Pokud odpojím dráty linky, ohlásí chybu. pokud odpojím napájení celého modulu, odpojení linky zdetekuje až po cca. minutě (?) Takže možná opravdu nepůjde ta VF část... co si o tom myslíš? Dále jsem nepochopil funkci toho Mosfet spínání na vstupu (Blok 2). ten mosfet je pořád sepnutej a pouští vstupní napětí dál, ale nepovedlo se mi ho vypnout. Možná je to jenom podpěťová ochrana, kdoví. Zkoušel jsem vypínat laser a jednotlivá pásma, ale to mosfet pořád sepnutý. Tak jsem z toho jelen. Asi to poskládám do kupy, hodím na palubku a půjdu projet městem. Buď jsem to opravil už včera a jenom jsem nezapojil VF, a nebo je ta VF mrtvá.
Nenapadá Tě ještě co bych mohl zmeřit?

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 18:16:21 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
Odběr celé hlavy 230mA při 14V napájení

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 18:20:38 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Marek_3L píše:
Takže další poznatky. Kvůli vlastní blbosti jsem včera nezapojil konektor VF části. Proto ten zdroj šel tak hlasitě. Po připojení ustalo. Měřil jsem napětí, na vstupu je palubní napětí -1V. Lineární stabilizátor pro procesor dává 4,98V=OK. Spínanej zdroj pro linku dává 5,1V=OK. ještě je tam jeden lineární stabilizátor, asi obyč 7810, a ten napájí jednak optozesilovač a taky VF část
Tohle je asi v pořádku.

Marek_3L píše:
Na konektoru do VF části jsem změřil v pořadí pinů: GND, 5V, 10V, 0V, 0V. Pokud odpojím dráty linky, ohlásí chybu. pokud odpojím napájení celého modulu, odpojení linky zdetekuje až po cca. minutě (?) Takže možná opravdu nepůjde ta VF část... co si o tom myslíš?
Podle popisu by tam měla být sériová komunikace mezi procesorem a VF částí, to bys na ty piny ale musel mrknout osciloskopem. Pokud to ale při odpojení ohlásí chybu, tak to je asi také v pořádku.
Chybu VF části to ohlásí okamžitě asi proto, že procesor to hned pozná a může poslat zprávu interiérové jednotce. Oproti tomu interiérová jednotka má větší timeout a chybu komunikace s hlavou ohlásí až po minutě. Ten dlouhý čas je normální, má jednotka se chová stejně.
Marek_3L píše:
Dále jsem nepochopil funkci toho Mosfet spínání na vstupu (Blok 2). ten mosfet je pořád sepnutej a pouští vstupní napětí dál, ale nepovedlo se mi ho vypnout. Možná je to jenom podpěťová ochrana, kdoví. Zkoušel jsem vypínat laser a jednotlivá pásma, ale to mosfet pořád sepnutý. Tak jsem z toho jelen.
Také netuším.
Marek_3L píše:
Asi to poskládám do kupy, hodím na palubku a půjdu projet městem. Buď jsem to opravil už včera a jenom jsem nezapojil VF, a nebo je ta VF mrtvá. Nenapadá Tě ještě co bych mohl zmeřit?
Jak jsem psal včera, zapni si všechna pásma a zkus, jestli chytíš nějaké falešnáky, pak zkus třeba jen K a uvidíš.
Než to ale smontuješ, tak mi prosím vyfoť ten tišták co je schován pod tím anténním.
Marek_3L píše:
Odběr celé hlavy 230mA při 14V napájení
To také vypadá dobře.

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 19:36:23 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
msp_x píše:
Marek_3L píše:
Podle popisu by tam měla být sériová komunikace mezi procesorem a VF částí, to bys na ty piny ale musel mrknout osciloskopem. Pokud to ale při odpojení ohlásí chybu, tak to je asi také v pořádku.
Chybu VF části to ohlásí okamžitě asi proto, že procesor to hned pozná a může poslat zprávu interiérové jednotce. Oproti tomu interiérová jednotka má větší timeout a chybu komunikace s hlavou ohlásí až po minutě. Ten dlouhý čas je normální, má jednotka se chová stejně.

Právě že včera jsem měl odpojený ten konektor k VF části (omylem) a žádnou chybu to nehlásilo! a ty 2 piny s 0V taky nasvědčujou tomu že to nekomunikuje procesor-VF anténa. Mrknu na to osciloskopem, ale DMM mi ukazoval na obou pinech čistou nulu. Máš to nějak oměřené, že to komunikuje i když to nepřijímá radarový signál? Tady čuju nějakou chybu.... Později večer pošlu ty fotky z deseti úhlů

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 21:35:17 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Marek_3L píše:
Právě že včera jsem měl odpojený ten konektor k VF části (omylem) a žádnou chybu to nehlásilo! a ty 2 piny s 0V taky nasvědčujou tomu že to nekomunikuje procesor-VF anténa. Mrknu na to osciloskopem, ale DMM mi ukazoval na obou pinech čistou nulu. Máš to nějak oměřené, že to komunikuje i když to nepřijímá radarový signál? Tady čuju nějakou chybu.... Později večer pošlu ty fotky z deseti úhlů
Dle očekávání je to správně. Úrovně jsou stejné jako u mě.
Na těch dvou signálech co jsi naměřil nulu probíhá sériová komunikace, má ale malou střídu (2ms komunikace, 60ms pauza), takže se opravdu naměří téměř nula.
Koukal jsem i na ostatní testpointy, ale na většině se nic neděje. 2 u anténního konektoru jsou komunikace s anténou, na dvou jsou kmity krystalu a pak datová linka. Na ostatních je konstantní napětí (někde 0, jinde 5V).

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 22:38:09 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
zítra na to mrknu tím osciloskopem, ještě jednou jsem to dal do kupy a nic. pořád mrtvo na všech pásmech, projel jsem to kolem všeho co šlo, 3x benzina a 5 cedulí... Tu VF desku drží 5 šroubů, ze kterých mám nástroj jen na 3 větší z nich :-( jsou tam dva mikrotorxy, který jsem nepovolil ničím co mám doma.
Začíná se mi to nelíbit, protože mrtvou mikrovlnnou část asi dokupy nedám, ale jsem zvědavej co bude pod plošňákem, zítra se pokusím někde sehnat ten debilní torxík a uvidí se.
Asi to bude další z řady slepých uliček jak tady někdo psal. Aspoň jsme experimentálně dokázali, že vyfukováním kouře z dýmky do lavoru s vodou zlato nevznikne :-)

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 22:41:30 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5059
Bydliště: Praha
máš u nás drobné, úplně malé bezvýznamné plus :-)
ale jinak palec nahoru


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 22:45:20 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. pro 2006 01:00:00
Příspěvky: 681
Bydliště: Praha
Uvidíme.

Neví někdo, zda STI-R umí být podobně sdílné jako přenosky, t.j. napíše např. SelfCal chyby apod? Nebo Check Receiver Wiring je jediná chyba co umí?

_________________
Kombinované Ochranné Zařízení KOZA


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 23:10:21 
Offline
nováček

Registrován: pon 27. dub 2015 21:50:39
Příspěvky: 68
msp_x píše:
Uvidíme.

Neví někdo, zda STI-R umí být podobně sdílné jako přenosky, t.j. napíše např. SelfCal chyby apod? Nebo Check Receiver Wiring je jediná chyba co umí?

co mám tady na foru načteno tak ne, je to docela hloupý, umí jen check receiver wiring, selfcal umí taky (vyčteno na US foru)a možná check receiver (bez wiring) ale jak říkám, měl jsem prokazatelně odpojenou VF část v hlavě a ujel jsem x kilometrů aniž by to něco ukázalo. Teoreticky je tam možnost že se s hlavou nebaví řídíc jednotka, ale to nedokážu ani odhadnout. Co jsem měřil testpiny na desce, tak jsem naměřil to co Ty - buď 0 nebo 5V. Zejtra se dám do podrobnějšího měření a zkusím ty lkomunikace.

_________________
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě neměře'j.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 23:17:58 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. črc 2012 13:05:29
Příspěvky: 2880
Pereš se statečně. Bojuješ a maš můj plný obdiv. Ale nedá mi to se zeptat? Rozumíš tomu celkem obstojně a koupíš si z bazaru sti-r+ bez záruky? Ono by stačilo jen zavolat a zeptat se. První má otázka by byla jaká je cena? A druhá prosím sériové číslo? Cena počítám 15-18 co se tak pohybuje jetiny (často nefunkční a majitel to dobře ví). A podle SN bych řekl koupeno 10.6.2010. 5let stará hlava, neříkám, že je to moc, ale za 5let starou věc bych takové mince nedal, ještě z poškozeným obalem a vlkostí uvnitř... :(.

_________________
PII LiveAL4 + Genevo MAX
DOD LS370W


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: STI-r Plus nedetekuje!
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 23:41:15 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8879
Bydliště: Zlínský kraj
Já to říkal od začátku-praskliny kolem šroubů=vlhko=hlava KO...nic nedetekuje
Ale jinak chválím snahu....já bych to prostě vrátil jako nefunkční tomu od koho jsem koupil.

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz