Právě je pát 29. bře 2024 00:17:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz/rady Beltronics sti-r plus euro
PříspěvekNapsal: stř 24. dub 2019 12:25:56 
Offline
čtenář

Registrován: úte 23. dub 2019 17:55:05
Příspěvky: 4
Dobrý den,

Mám možnost vzít od kamaráda Beltronics sti-r plus euro, cena je dle mě solidní, říkal, že chce po mě cca 10tis, co jsem našel recenze tak dle mě kvalitní výrobek, nebo se mýlím? Ale mám s tímto spojené nějaké otázky, už jsem to tady prolezl, ale stejně bych potřeboval poradit.
1 Nejsem úplně levej, spoustu věcí si na autě dělám sám, tak se ptám, jestli zvládnu instalaci sám?
2 Co jsem četl tak může být hlava umístěná za plastovým nárazníkem, nebo raději najít místo za mřížkou a vertikálně či horizontálně?
3Jaké je nej umístění dle předku vozu tím myslím kolik minim od silnice a okraje vozidla?
4 Dost používám aktivní tempomat, bude nějaké rušení a umístit hlavu co nejdál, jakou vzdálenost minimálně? NightVision by asi nemělo dělat problém?
5 Když je hlava detektoru ve předu, dokáže snímat i měření zezadu?
6 Jak je na tom tento výrobek s databází stacionárů a úsekových měření + je ještě nějaká podpora, nebo dokoupit Genevo GPS – můžou tyto výrobky spolupracovat?
7 SK nejezdím, ale párkrát do roka Rakousko, Německo, Itálie + letos pojedu Maďarsko Srbsko Řecko, v propozicích je, že se dá legalizovat nějakým tlačítkem, tím předpokládám asi výmaz, ale stejně se mě nebude chtít dohodovat s arogantním rakouským četníkem, když tam tyto zařízení jsou nelegální a při pevné montáži nechci odstraňovat.

Beru to tak že cena solidní, ale úplně to nepotřebuji, v zahraničí se chovám slušně a u nás obce jezdím na ACC 56km/h tak pokuty nedostávám, ale jelikož mimo obce mám svou cestovní rychlost nad limit a ty auto s bradavicemi nějak přibývaj.
Díky za rady Vlastik


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 24. dub 2019 22:11:43 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
1 Nejsem úplně levej, spoustu věcí si na autě dělám sám, tak se ptám, jestli zvládnu instalaci sám?
ano, ale počítej s několika hodinami až desítkou hodin práce (sundat nárazník, event. podběh a přidělat zdola, což je prcačka, najít průchodku do kabiny, připojit na správnou pojistku, aby se to spínalo samo s klíčkem, instalovat na dobré místo displej + ovládání, pokud ho chci vidět a k tomu ještě nejlépe skryté generální tlačítko...- když to dělá člověk poprvé, je to na celý den
2 Co jsem četl tak může být hlava umístěná za plastovým nárazníkem, nebo raději najít místo za mřížkou a vertikálně či horizontálně?
vertikál tak, aby jí nestínila žádná kovová věc, krytka ani hadička
3Jaké je nej umístění dle předku vozu tím myslím kolik minim od silnice a okraje vozidla?
nezáleží, hlavně viz výše
4 Dost používám aktivní tempomat, bude nějaké rušení a umístit hlavu co nejdál, jakou vzdálenost minimálně? NightVision by asi nemělo dělat problém?
netuším
5 Když je hlava detektoru ve předu, dokáže snímat i měření zezadu?
ano, stejně snímá jen odrazy
6 Jak je na tom tento výrobek s databází stacionárů a úsekových měření + je ještě nějaká podpora, nebo dokoupit Genevo GPS – můžou tyto výrobky spolupracovat?
žádná podpora ani použitelná databáze není, bez Geneva se neobejdeš, spolupráce ok
7 SK nejezdím, ale párkrát do roka Rakousko, Německo, Itálie + letos pojedu Maďarsko Srbsko Řecko, v propozicích je, že se dá legalizovat nějakým tlačítkem, tím předpokládám asi výmaz, ale stejně se mě nebude chtít dohodovat s arogantním rakouským četníkem, když tam tyto zařízení jsou nelegální a při pevné montáži nechci odstraňovat.
legalizaci si pleteš s jiným zařízením (protector), STiR nijak legalizovat nelze, je to stále detektor radarů. Při kvalitní montáži, optimálně bez žádných tlačítek a displejů s generálním remote vypínáním není důvod mít problém
Beru to tak že cena solidní, ale úplně to nepotřebuji, v zahraničí se chovám slušně a u nás obce jezdím na ACC 56km/h tak pokuty nedostávám, ale jelikož mimo obce mám svou cestovní rychlost nad limit a ty auto s bradavicemi nějak přibývaj.
za daných okolností bych spíše koupil nějaké z řady přenosek Genevo - cena bude znatelně nižší (nemusíš dokupovávat GPS Genevo) a do auslandu to prostě sundáš a jsi bez starostí. Jinak STiR je samozřejmě výborný detektor, o tom žádná


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 25. dub 2019 19:14:34 
Offline
čtenář

Registrován: úte 23. dub 2019 17:55:05
Příspěvky: 4
Díky moc, přenosku mít nemůžu mám determální sklo a hlavně na předním skle nic nesnesu :-) jsem prostě jinej :-)

Takže instalace bude v pohodě, to není problém auto znám a vám jak a kam se dostat. Ještě mám otázku jak často polezu k řídící jednotce to věc kam se shlukují kabely, dal bych do přihrádky k motorovým jednotkám a cca hodinu času se tam dostat, ale je to nej místo. Display a ovládání bych dal do popelníku.

No momentálně bude největší problém najít umístění pro hlavu vertikálně to bude asi nej problém a pokud rozumné místo nenajdu tak to můžu zabalit za maskou by to bylo vidět. Horizontálně by to bylo úplně v klidu :-(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 25. dub 2019 20:12:18 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
K řídící jednotce nemusíš nikdy, resp. dokud se něco nepo...
Jinak za nárazníkem nebo dole v podběhu místo bývá, jen před ním opravdu musí být jen plastový nárazník. Některé instalace, co jsem viděl, display ani ovládací tlačítko nemají a řídí se pouze zvukovým signálem - já display měl kvůli zobrazení frekvence, protože poznáš MP vs PČR a/nebo falešný poplach.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 27. dub 2019 15:24:33 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
Co mas za auto kvuli umisteni hlavy?

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 29. dub 2019 15:38:49 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. črc 2012 13:05:29
Příspěvky: 2879
Hlavně než se detektor namontuje doporučuji zkusit zda funguje. Je to přeci jen cca 5 - 8 let stará věc.

_________________
PII LiveAL4 + Genevo MAX
DOD LS370W


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 08. kvě 2019 10:58:17 
Offline
čtenář

Registrován: úte 23. dub 2019 17:55:05
Příspěvky: 4
Ahojte, detektor funguje, zkoušeli jsme hlavu za oknem vs ochcávka když tady měřili.

Auto je bmw e66 místa uprostřed je hrozně moc, ale jde tam vidět což mě sere, takže musím buď mezi mlhovku a průduch vzduchu k brzdám a vyrobit šikovný držák, nebo průduch k brzdám zúžit vedle NV.

Tady je fotka, do prostředku jde moc vidět přes horní ledviny, jak je červené šipka tak tam mám NV a na druhé straně ACC a vedle toho jsou průduchy. Chci to dát na levou stranu, jelikož na pravé je ACC tak ať je detektor co nejdál. U mlhovky se není pořádně čeho chytit na držák.
https://cdn4.pelicanparts.com/techartic ... /pic01.jpg


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 07:54:06 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
A co mezi lvym svetlem a ledvinkou?

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 10:43:30 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Já jsem už na třetím autě byl úspěšný s umístěním v okolí mlhovky. A to i s extenderem na anténě, kdy je to velký jak kráva.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 11:08:48 
Offline
čtenář

Registrován: úte 23. dub 2019 17:55:05
Příspěvky: 4
Mezi světlo a mlhovku mě napadlo hned, ale zase bych musel kus výztuhy říznout, nedostal bych tam hlavu na přesně vertikálně, ale byla by vychýlená cca 60° - 70°. Zkusím ještě to přesně napasovat a pak jedině u mlhovky místa tam je hromada a snad mi kamarád vytiskne držák.

Ještě jak jste na kousli stáří detektoru co si o tom myslíte cena/výkon budu spokojený? Pokuty se mi vyhýbají a najezdím hromadu, nebo přidat a koupit genovo hd+, kvůli databázi?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 12:06:35 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Výztuha je nad. Jdi s ním vedle.

Na tisknutej držák se vyser. Všichni tisknout většinou z PLA. Od 60°C to měkne. Venku se to brzo rozloží. Buhví jakou pevnost to bude mít za rok či dva. ABS je na tom líp, ale na venkovní použití je asi nejlepší ASA. PET, HIPS a podobný maj zas nízkou pevnost.

Díry na šrouby na hlavě se nedoporučuje používat. Prý to tam pak rádo praská a zatýká.

Mě se osvědčilo opletení ze stahovacích pásek. Podélně jednu velkou kolem dokola přes hlavu mezi těma vlnkama. Pak dvě či tři příčně a znovu dvě menší podélně na krajích (tahají ty příčné k zadní části hlavy, která se ve směru dopředu sužuje a sklouzlo by to). V křížení spoje stáhnout malejma. "Upleteš" si tím na hlavě takovou košilku. Je to pevné a trochu pružné. Ty pásky vydrží venku roky. Na hlavě máš pak spoustu bodů za který to k něčemu upevnit.
Už to dostalo i ránu srnou. V extrému páska rupne a hlava nedostane ránu na tvrdo.

Pak to k něčemu připáskuju za to opletení. Když není k čemu, tak jsem vzal kus pásoviny, naohýbal jak bylo třeba, dotáh ji pod nějaký šroub a připáskoval hlavu k tomu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz