Právě je pát 29. bře 2024 17:10:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 09:42:37 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
http://hradec.idnes.cz/soud-se-zastal-r ... domaci_cen
Citace:
Krajský soud v Hradci Králové změnil rozsudek ve prospěch řidiče, který nepřivolal k nehodě policii. Účastníci o ní pouze udělali zápis s tím, že škoda nepřesáhla 100 tisíc korun. Servis ale nakonec u jednoho vozu napočítal dvojnásobnou škodu a pojišťovna chtěla rozdíl doplatit
Zdroj: http://hradec.idnes.cz/soud-se-zastal-r ... domaci_cen


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 10:05:33 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
snail píše:
http://hradec.idnes.cz/soud-se-zastal-ridice-ktery-po-nehode-neodhadl-skodu-pres-sto-tisic-1fp-/hradec-zpravy.aspx?c=A120111_075812_domaci_cen
Citace:
Krajský soud v Hradci Králové změnil rozsudek ve prospěch řidiče, který nepřivolal k nehodě policii. Účastníci o ní pouze udělali zápis s tím, že škoda nepřesáhla 100 tisíc korun. Servis ale nakonec u jednoho vozu napočítal dvojnásobnou škodu a pojišťovna chtěla rozdíl doplatit
Zdroj: http://hradec.idnes.cz/soud-se-zastal-r ... domaci_cen


Je s podivem, že takový případů (kdy to pojišťovna nebo viník bude rozporovat škodu) není více. Nedávno chtěl jeden příbuzný zavolat PČR k nehodě. Jel služebním vozem a domníval se, že zaměstnavatel bude vyžadovat protokol o nehodě. Paní na lince 158 mu řekla, že nikam nepojedou, ať si to sepíšou sami, že je to nezajímá. Naštěstí byl viník slušný, do formuláře napsal, že svou vinu uznává, měl platné pojištění a vše dobře dopadlo.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 10:09:53 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Konečně někdo rozumný, u dnešních aut se to odhadne opravdu těžko. Pokud něco takového chce pojišťovna, ať si odhad škody zajistí sama. Jednou se mi stalo, že jsem nedobrzdil a tuknul jsem do auta přede mnou. Na první pohled si říkám, no prasklá přední maska, to není nic moc škoda, servis pak vyměnil celý předek včetně víka motoru.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 13:47:07 
Problem je, kdyz pak dodatecne rekne, ze byl v soku a podepsal to a svou vinu vezme zpet....


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 18:26:59 
Tak to jsem zvedavy, jak se s tim popere!


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 18:55:18 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Ještě že mám drahý auto a každá škoda je vždy nad sto litrů, abych to nemusel řešit. Nicméně tuším že limit chtěj zrušit zcela


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 00:54:04 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
Mi se stala nehoda pred cca 3mi mesici, popojizdeli jsme v kolone na D1 okolo Brna a pred sjezdem na Turany a letiste polsky kamion v kopci najednou zacal jet dozadu, za mnou auto a nez jsem tam dal zpatecku a zkusil trochu popojet byl ve me... No rikam mu ze budeme muset zavolat policajty, skoda odhadem 50000 u me, on odreny naraznik... Prijela cervena civilni octavka 1 s bradavici, mlada holka s klukem, nafotili to, sjeli jsme na benzinku a sepsali ten protokol o nehode za nas, kamionak dostal 1000 pokutu a mohl byt rad, ze to nedostal za couvani na dalnici, ale za neco jineho.

Jak to sepisovali ptal jsem se policajtky co a jak, kolik s tim maji najeto, ze jezdim okolo Brna po D1 casto a ze mi to vzdycky pipa kdyz jsou popbliz, atd... :-) No rikala ze 80000 km, ale "naklepano minimalne 200 :-)" meli to TDI, r.v. 2010 a ze Passaty na dalnicnim oddeleni maji 200-300 nalitano. Dale rikala, ze ty motory skoro vubec nevypinaji, nechaji to klepat i kdyz stoji na miste a ze jim ty auta vydrzi okolo 200tis. km a pak to zacne pomalu ale jiste odchazet.
Na antiradary, rikala ze vzdycky kdyz meri a projede kolem nich auto s antiradarem, maji tu fotku rozmazanou. No prvne jsem si myslel, ze si dela srandu, ale myslela to vazne a vzdy pry kdyz takove auto potka, tak mu tu pokutu pekne osoli... :-) No nevyvracel jsem ji to...
Dale rikala ze jsme udelali dobre, ze jsme je zavolali, i kdyz ta skoda neni podle odhadu vyssi nez 100000.
Byli oba fajn, nakonec jsme si poprali stastnou cestu, podali si ruky a vydali se domu.

Oprava nakonec stala krasnych 134 000 a aspon mam kompletne novy predek, parkovaci cidla nastesti prezily. :-)

Muj odhad je, ze nove passaty B7 pomalu ale jiste zacnou nahrazovat postupem casu ty nynejsi R36, protoze kdyz si vemete ze s tim jezdi 2-3 smeny 7 dni v tydnu...

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 01:56:14 
Na to nezhasínání motorů je interní směrnice - nesmí se to.
Ty Passaty ale nejezdí 24h... Ale mají hodně najeto - to je pravda. Ale zase není to žádný extrém na takový motor...kdyby to bylo 1.4TSI, tak neřeknu. Ale tohle musí vydžet 1/2 mega. Navíc mají zajištěn servis již v kupní smlouvě a co vím, tak všechno se mění na záruku. VW přece nedopustí, aby se v hlavních zprávách objevila informace, že Passaty nejezdí, protože porucha...to asi fakt ne ;-)

BTW: mě také před časem vzal kamion na benzínce před Jihlavou...volal jsem na 158 a tam mi operační sdělil, že nikdo nepřijede. Tak jsem se mu snažil vysvětlit, že se nejsme schopni domluvit na zavinění, protože řidič kamionu vinu popírá a já taktéž. Operační pohotově reagoval, že ať sepíšeme záznam o nehodě a o vině že rozhodne pojišťovna. Asi si myslel, že to tím odbije...ale já jsem mu obratem položil otázku - ať mi řekne, na základě kterého zákona má pojišťovna pravomoc rozhodovat o zavinění při dopravní nehodě. Operátor se odmlčel a pak odseknul, že tam někoho pošle. Za 10 minut přijel Pašík, policajt v pohodě, kamioňák vyfásl litr a na záznam o nehodě nalepil papír, že u nehody byli a na vině je ten a ten.
Takže je to všechno o přístupu.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 11:25:27 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. lis 2011 01:00:00
Příspěvky: 1398
Operační jsou vždycky nejchytřejší :|x

_________________
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h )
- http://www.youtube.com/watch?v=ijVujGdczfo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nehoda
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 11:37:08 
Jo, to je jako s vratnejma :-)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz