Právě je pát 29. bře 2024 03:58:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 04. říj 2013 20:12:25 
Offline
čtenář

Registrován: pát 04. říj 2013 20:07:25
Příspěvky: 3
Aneb prislo mi psanicko z lasky z Magistratu hl. m. Prahy. Mam duvodne podezreni, ze to neni nic, co bych chtel dobrovolne prevzit, a proto nastava moje dilema:

Prevzit/neprevzit/prevzit od osoby blizke se stejnym bydlistem nebo nechat vhodit do schranky. Cely problem je v tom, ze zasilka neni urcena jen a vyhradne do vlastnich rukou adresata (me), ale je urcena pouze do vlastnich rukou. Kod DZ - dodejka + dodani do vlastnich rukou. Jde mi o to, ze plati jak asi mistni vi, fikce doruceni, a tedy co s tim? Plati fikce doruceni i v pripade urceni "do vlastnich rukou" a nebo jen v pripade "-||- vyhradne jen adresata"? Dale dosla klasika buzeracni dolozka - "bacha, po 10 dnech doruceno, at si to prevezmes nebo ne!" a take dolejzaci - "nasledujici den bude zasilka vlozena do vasi schranky, nebo dodana jinym dohodnutym zpusem".

Cili plati pro me pravni nasledky (nejspis predvolani a rozhodnuti v me nepritomnosti), kdyz to nevyzvednu nebo to vyzvedne nekdo z osob blizkym bydlici na me adrese, popripade to po 10 dnech hodi normalne do schranky a ja se tak nemel s psanim jakkoli seznamit?

Diky vsem za pripadne rady!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 04. říj 2013 21:56:25 
Co jsi provedl za přestupek? Od toho se totiž odvíjí vynaložené úsilí, které je potřeba vynaložit na odražení útoku ouřadů.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 04. říj 2013 22:06:49 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 1024
Zejména vzhledem k probíhajícím slevovým akcím ..... :lol:

_________________
P950E - dostatečná ochrana pro takovéto domácí ježdění


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2013 08:36:09 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Vzhledem k fikci doruceni (10ty den od ulozeni se povazuje za dorucenou a běží lhuty) je nejlepsi si to 10ty den prevzit a podivat se, co ti pisou.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2013 12:09:16 
Offline
čtenář

Registrován: pát 04. říj 2013 20:07:25
Příspěvky: 3
řidičBOB - jde o maly prestupek podle pism. k) bez bodu a pokuta tusim 1,5-2,5K - samozrejme slo by to na miste za par stovek s posypem popela na hlavu, ale me slo o princip a rozhodne si trvam na tom, ze se prestupek nestal, a proto jsem odmitnul resit blokove. Tudiz asi ani nemusim dodavat, ze se na to nevztahuje OO, protoze to nebylo zjisteno automatickym zpusobem a usili by nemuselo byt tak vysoke, protoze kvuli takovymhle sragoram nemuzou vyrizovat rentabilnejsi a jednodussi rybicky.

x2005 - to je mi asi jasne, ale muj dotaz byl asi zbytecne rozsiren o fikci. Fikce asi bude platit tak jako tak, proto bych chtel zuzit dotaz a zeptat se na to, jestli pro me plati pravni dusledky a jestli mohou rozhodnout v me nepritomnosti, kdyz mi to jen vhodi po 10. dni do schranky? Myslel jsem totiz, ze na milostne psani od uradu ma spravny obcan reagovat jen a jen pokud je na vyzve napsano: zasilka je urcena do vlastnich rukou vyhradne jen adresata: ANO.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2013 12:20:14 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Pokud je v dopisu rozhodnuti prikazem, tak od doruceni (resp od 10teho dne ulozeni) zacne bezet 15ti denni lhuta na podani odporu. Pokud odpor nepodas v terminu, tak je rozhodnuti platne. Tim ze to neprevezmes si vubec nepomuzes.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2013 12:20:25 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. lis 2011 01:00:00
Příspěvky: 1398
Jak píše x2005. Lepší než riskovat, že to po deseti dnech nevloží do schránky, ale pošlou zpět.

_________________
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h )
- http://www.youtube.com/watch?v=ijVujGdczfo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2013 12:22:13 
Pokud se přestupek opravdu nestal, tak není důvod zásilku nepřebrat. Před SO můžeš pak vyslovit své námitky.
Ono je v podstatě jedno, ve vztahu k tobě, zda je to do vlastních rukou nebo do vlastních rukou adresáta. Zásilka je určená pro tebe a je jedno, kdo jí převezme - zda ty nebo třeba tvůj zmocněnec.
Po nepřevzetí ti na 100% vystříhnou postih příkazem, proti kterému se ale lze "odvolat".


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2013 12:36:15 
Offline
čtenář

Registrován: pát 04. říj 2013 20:07:25
Příspěvky: 3
To jsem vicemene cekal, tak jo, diky panove. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 14:36:45 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. lis 2011 01:00:00
Příspěvky: 1398
Tak dnes na mě padla tvrdá ruka zákona za 2x parkování ve vzdálenosti kratší než 5 metrů od přechodu za 1000Kč. Tak si tu novelu konečně vyzkoušim i já :)

_________________
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h )
- http://www.youtube.com/watch?v=ijVujGdczfo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 15:07:20 
Offline
čekatel

Registrován: ned 07. dub 2013 15:24:06
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha a okolí
U nás v práci zase MP olístečkovala na udání celou jednosměrnou ulici (takovejch 50 aut?), protože nezůstal pruh široký min. 3 metry. Tak jsem taky zvědav, o kolik peněz si napíšou.

_________________
Fanda Toolsů.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 17:57:21 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Taky jsem na Žižkove viděl, jak městský vopice olístečkovali celou ulici aut za stání na chodníku. Bylo tam zvykem parkovat pravým kolem na chodníku, kterej byl širokej jak svině a zarostlej plevelem a plnej hoven od pejskařů a vedl od nikud nikam, takže tudy nikdo nechodil. Od té doby se už pravým kolem na chodník neparkovalo, což vzhledem k umu některých řidičů a šířce uličky způsobovalo občasnou neprůjezdnost ulice.

A jednou jsem dostal lísteček za stání na chodníku tady:
https://maps.google.com/?ll=50.084542,14.480056&spn=0.000007,0.005488&t=m&z=18&layer=c&cbll=50.084473,14.479951&panoid=P0YqEBSyF5Fdxpy5cxG-QQ&cbp=12,2.86,,0,15.04
Kus asfaltu vedle silnici, který nikam nevede. Prý si stěžoval někdo z místních, což je podezřelé i vzhledem k absenci obytné zástavby v okolí :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 18:25:23 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Těmi místními třeba myslel homelesáky žijící v té zeleni vedle kolejí.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 19:21:53 
Offline
člen

Registrován: sob 30. čer 2012 00:41:17
Příspěvky: 852
pazit: a co jako s listečkem? Nevidím kde je problém?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pošta pro tebe
PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 20:03:54 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Takový lísteček je v současnosti jen pokus obecních kokotů shrábnout od hloupé ovce rovnou cash. Pokud nebudeš reagovat a nikam nepůjdeš, tak nastupuje odpustkový dopis a klasická cesta OO.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz