Právě je ned 28. dub 2024 17:45:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: pon 23. zář 2013 19:06:19 
Offline
čekatel

Registrován: ned 07. dub 2013 15:24:06
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha a okolí
http://m.autorevue.cz/rozhovor-rychlost-se-nemeri-kvuli-nehodovosti-jde-o-vynosny-byznys/?textartimg=1

_________________
Fanda Toolsů.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: pon 30. zář 2013 22:22:33 
Offline
člen

Registrován: sob 30. čer 2012 00:41:17
Příspěvky: 852
Pět odpovědí na otázku, proč je uzavřené Smetanovo nábřeží nesmysl
Více na: http://www.autorevue.cz/pet-odpovedi-na ... n=copylink


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: stř 02. říj 2013 19:37:34 
Offline
člen

Registrován: stř 06. srp 2008 00:00:00
Příspěvky: 575
Tak jsem si dnes udělal "výlet" po Praze na kole abych teda zjistil o co komu jde.. Najel jsem 30km. Projel jsem Kobylisy, Troju, Dejvice, Podbabskou na odbočku na Roztoky..

A rovnou musím říct, že ti kteří volají, že chtějí cyklopruhy např na magistrále a jiných frekventovaných místech musí být naprostí kreténi bez mozku.
Jinak - jízda na silnici v pohodě. Jde to o bez jízdy na červenou. Stejně tak dobře jde pouštět chodce / auta. Jízda po cyklostezce je fajn, ale má to háček. Většinou vedou od nikud nikam.. Chybí jakákoliv koncepce značení, člověk neví kudy se kam dostane. Značení uplně na hovno. Třeba v Dejvicích - jug partizánu - cyklopruh ok. Ale nechápu proč o ulici vedle kde je nesrovnatelně menší provoz je taky pruh pro cyklisty. Cyklista prostě neví že tam je. A to je problém. Když neví tak se prdí tam kde je aut mrtě. Nevěřím, že cyklisti (nemyslim extremisty z automatu) jsou sebemrskači, kteří když mužou zvolit mezi frekventovanou ulicí nebo ulici vedle kde je klid, tak si zvolí tu přeplněnou protože chtějí dobrovolně čichat udejchanou tatru...
Další věc je, že prostě cyklo pruhy na sebe nenavazují. Jedu po stezce a ta najednou skončí. A kde je další to zase nikde není uvedený...

Suma sumarum - automat na to jde uplně špatně a magistrát taky. Stačí cyklopiktokoridor a je to. Vyhrazený cyklo pruh je zbytečný luxus. Kdyby se piktokoridory dělaly v klidných ulicích tak jsou spokojeni všichni. Jak motoristé tak cyklisté. A nestojí to svět.
Např. novodvorská. Zase nechápu proč cyklistum neudělali pruh vilovou čtvrtí, když to jde..?

// a uplně nejvíc mě dostaly pole-position pro cyklisty na semaforech. Totální nesmysl. Já zastavil za prvním autem a byl klid.

_________________
Čest a síla


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: stř 02. říj 2013 22:57:37 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 1024
Pole-position je proto, aby první auto cyklistu roztlačilo (čti rozjezdilo) a on se tak bez námahy rozjel po (čti do) asfaltu. Tím se pak v křižovatce a hned za ní nemusí kreslit Renaultogramy cyklistů.

_________________
P950E - dostatečná ochrana pro takovéto domácí ježdění


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: čtv 03. říj 2013 08:22:24 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Tomu se říká piktogramy Klokánku a ne pičogramy ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: čtv 03. říj 2013 19:42:57 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 1024
aha pardon .... tak to mi pak vůbec uniká smysl, proč to malujou na zem. Já myslel, že si tim šlapky rozdělujou rajöny jak hvězdama v Hollywoodu :x

_________________
P950E - dostatečná ochrana pro takovéto domácí ježdění


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: úte 08. říj 2013 18:09:52 
Offline
člen

Registrován: sob 30. čer 2012 00:41:17
Příspěvky: 852
auto*mat píše:
Během akcí Nábřeží žije objízdná trasa za Smetanovo nábřeží poprvé v historii podobných uzavírek přes Malou Stranu nevedla. Zhruba 2/3 řidičů jely jinak (mhd, pěšky, na kole) jinudy (hlavně prázdný Strahovský tunel nebo o víkendu volná magistrála) nebo si cestu přes centrum rozmysleli. I zbylá třetina aut projíždějících Malou Stranou ji ale dokázala maximálně vytížit jako ve všední den. Zácpy aut na Malou Stranu ani na Nábřeží nepatří. Víme nyní o dost víc, jak situaci zlepšit!

:|x :|x

Tohle je jasná příprava, že se zavede emisní zona, auta se vyženou nebo když už se teda najde motorista terorista tak zaplatí nesmyslný poplatek, a v nově vytvořené oáze klidu se budou prohánět pumpičky na kole. Teda jen když bude pěkný počasí samo sebou..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: úte 08. říj 2013 20:12:11 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Cyklobuzny se evidentně eliminují mezi sebou
Čtyřiatřicetiletý opilý cyklista čelně narazil do protijedoucího jízdního kola. Druhý jezdec musel být po srážce hospitalizován v havlíčkobrodské nemocnici.
Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/cykliste-se-cel ... zpravy_mkk


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: sob 12. říj 2013 09:50:09 
Offline
člen

Registrován: sob 30. čer 2012 00:41:17
Příspěvky: 852
Chceme otevřením Blanky zneprůjezdnit pro tranzit jak Malou Stranu tak Smetanovo nábřeží. Tak jsme dohodnuti a tak to bude - takovyý byl v úterý v zásadě první komplexnější veřejny komentář starosty P1 na adresu zkušebních proměn Smetanova nábřeží v pěší zónu projektem Nábřeží žije. První veřejný názor de facto rok poté, co o projektu Praha 1 začala jednat a klást mu jednu podmínku za druhou. Komunikace s veřejností, diskuze či experiment se na P1 stále moc nenosí...

zdroj: fb cykloblbů

:puke Na tohle to všechno já říkám fuj, kdo už kdy vykydá tenhle ten hnůj?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: sob 12. říj 2013 10:05:22 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Dám Ti návrh na jedno jméno, které by mělo jako jeden z prvních spadnout do propadliště dějin - Pivec


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: sob 12. říj 2013 10:14:24 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Dnes je nábřeží opět uzavřeno. Oficiální doporučení je: ať řidiči využijí MHD nebo Strahovský tunel!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: sob 12. říj 2013 22:56:59 
na ceduli od D8 svítilo: použijte MO :D


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: sob 12. říj 2013 23:17:52 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. úno 2007 01:00:00
Příspěvky: 1598
Bydliště: Bezdomovec
Dnes jsem se byl pri venceni podivat na nabrezi a akorat jsem se vztekl. Silnice prazdna, chodniky preplnene par lidmi, protoze na nich bylo plno kravin a jeste jsem se prerazil o nejakou zidli, kdyz jsem se dival po pohrebaku, ktery stal pred jednim domem a vzpomnel jsem si na heslo 'nabrezi zije' :-) Nechapu, proc to nemuzou posunout na naplavku.

_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě.

Protected by Protector 950M CZ + AL Priority

F*CK THE STRICT LIABILITY


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: sob 12. říj 2013 23:38:10 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
shwaara píše:
Dnes jsem se byl pri venceni podivat na nabrezi a akorat jsem se vztekl. Silnice prazdna, chodniky preplnene par lidmi, protoze na nich bylo plno kravin a jeste jsem se prerazil o nejakou zidli, kdyz jsem se dival po pohrebaku, ktery stal pred jednim domem a vzpomnel jsem si na heslo 'nabrezi zije' :-) Nechapu, proc to nemuzou posunout na naplavku.

A kde máš fotku s tím pohřebákem? To by bylo velmi trefné.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auto*mat: cyklobuzny
PříspěvekNapsal: ned 13. říj 2013 11:06:07 
Offline
štamgast

Registrován: úte 24. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2496
Jak dementní pisálek z plátku od Blbiše udělá z tiskového mluvky "dopravního experta" a ten spokojeně mele sračky.

http://byznys.lidovky.cz/po-zprovozneni ... #anteta-h2


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 169 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz