Antiradary-Forum.NET
http://www.antiradary-forum.net/

Systém rozpoznávání RZ
http://www.antiradary-forum.net/viewtopic.php?f=17&t=1665
Stránka 1 z 1

Autor:  snail [ stř 04. dub 2012 22:07:24 ]
Předmět příspěvku:  Systém rozpoznávání RZ

Převzato z jiného fóra:
Citace:
K systému na rozpoznávání RZ:
Pro provoz v automobilu musí být použita varianta Look Freeflow, umožňující snímání za jízdy, kdy se pohybuje i pozadí obrazu a vozidla se pohybují libovolnou rychlostí. Cena licence software včetně hardwarového adaptéru pro rozpoznávání obrazu (Neural Network Controller) ve variantě pro USB2, nebo ExpressCard je cca 160 tisíc Kč bez dph. Co se hardware týče, může být použita buď koncepce plně přenosného zařízení - standardní notebook, tablet PC, procesor na úrovni Core 2 duo, nebo lepší, paměť 2GB nebo více. Pro denní nasazení ve vozidlech je vhodné použít zodolněné varianty, protože běžná kancelářská provedení počítačů se mohou rychle poničit. Zodolněné tablet PC stojí cca 75 tisíc Kč bez dph, zodolněný notebook 80 až 130tisíc Kč bez dph podle vybavení a stupně odolnosti. Druhou variantou je vestavné PC do auta (Car-PC), které má velikost a umisťuje se na pozici autorádia a je vybaveno displejem 10“ nebo 7“, namontovaným na palubní desce, takovýto komplet vyjde na cca 80 až 100 tisíc Kč bez dph podle vybavení. Car-PC je přímo vybaveno zařízením pro vstup videa, pro notebooky je nutné použít zařízení pro vstup videa pro rozhraní USB (cena cca 4 tisíce Kč). Samotná kamera může být použita jakákoli z nabídky spotřební elektroniky, která umožňuje funkci nastavení času závěrky (pro rozpoznávání RZ nesmí dojít k rozmazání obrazu, takže vhodná doba závěrky je 1/1000 až 1/500 s) a která umožňuje vypnout funkci automatického zaostřování (vhodné při snímání v noc, nebo za špatné viditelnosti). Výhodou je, že takovéto kamery jsou velmi malých fyzických rozměrů, mají možnost záznamu událostí a jsou vybaveny displejem s náhledem záběru, takže v praxi se s nimi pracuje lépe, než s kamerami, primárně určenými pro systémy cctv, ktzeré se používají ve statických instalacích. Navíc se k nim dodávají autoadaptéry, s jejichž pomocí je jde snadno napájet z palubní sítě vozidla. Do vozidla je možné instalovat rovněž pro rozpoznávání RZ (ANPR) specializované digitální high definition kamery s infraosvětlením (FXCAMd 102 v ceně cca 45 tisíc Kč bez dph), pro vstup obrazu z takovéto kamery musí být PC vybaveno pouze rozhraním Ethernet (standardní rozhraní pro počítačovou síť). Toto je vhodné pro noční provoz, na druhou stranu jde o rozměrnější zařízení, takže úspěšnou montáž lze provést do zavazadlového prostoru vozidla kombi pro záběr za vozidlo, viz např. tento odkaz http://www.hisys.cz/wp-content/gallery/ ... aute_3.jpg , pro montáž na palubní desku vozidla je vhodné použít menší kameru.

Typická vzdálenost, na níž se rozpoznává, je do cca 20m, toto je také dosvit infračerveného reflektoru kamer FXCAMd, nicméně není technicky nijak omezena, kromě nejdelší ohniskové vzdálenosti objektivu kamery – požadavek je na výšku znaku textu RZ v obraze 12 pixelů a více při celkové výšce snímku plného PAL signálu 576 pixelů. Příklady snímků z digitální kamery pro rozpoznávání RZ s infračerveným osvětlením naleznete ve fotogalerii zde: http://www.hisys.cz/nase-nabidka/vyvoj-software/look/.


na můj vkus trochu velké

Autor:  Robert [ ned 08. dub 2012 01:52:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Systém rozpoznávání RZ

Takže bohužel při dnešních finančních možnostech nereálné...

Autor:  pepek [ ned 08. dub 2012 07:43:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Systém rozpoznávání RZ

PaCH by mohli prohrabat sklady a v rámci úspor rozprodat pár desítek kusů LOOKu demontovaných z čáry po vstupu do Schengenu. Jsou to povětšinou ještě původní produkty od Konsigny, která tenhle produkt uvedla na trh.

Autor:  Josef [ ned 08. dub 2012 08:17:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Systém rozpoznávání RZ

Já myslím, že se to dá udělat mnohem levněji než uvedené, to jsou spíš sazby pro státní správu, kde se předpokládá zisk z pokut. Na našem trhu je poměrně dost firem, které mají k dispozici vyvinutou aplikaci např. pro Windows

http://kamerove-systemy.org/specialni-kamery/spz

Kdyby někoho zajímala problematika hlouběji

http://wallis.wz.cz/downloads/docs/diplomka.pdf

Autor:  pepek [ ned 08. dub 2012 08:58:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Systém rozpoznávání RZ

Pokud budeš mít dosti slušný zdroj dat (kamera, foto) který s velmi vysokou rychlostí připraví stabilizované a "očištěné" foto, tak následné zpracování dat je možné a nyní již relativně levné a dostupné. A následný obrazový, hlasový, zvukový či jinak generovaný výstup při nalezení shody s malou databází je už jen malinká třešnička. Ty čistě stabilní systémy jsou oproti mobilním dosti zjednodušené. Kdysi v dřevních začátcích pokusů komerčního využívání těchto systémů v našem banánistánu jsem si k této oblasti trochu čuchnul.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/