Právě je čtv 18. dub 2024 09:32:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:19:02 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. úno 2012 14:48:47
Příspěvky: 3036
Bydliště: Brno, Brusel, Bratislava
řidič BOB píše:
řidičům s HIDama již nekompromisně pouštím dálkový bi-xenon.

Když jezdím A8, tak jim jejich tuzingové tendence hodnotím flashem z 63 LED...

_________________
Dunning-Kruger efekt je zlo...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:20:20 
VS píše:
Měli by se na to příslušníci víc zaměřit...

Měřit rychlost je snadnější... :chuckle


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:23:52 
Offline
člen

Registrován: stř 06. srp 2008 00:00:00
Příspěvky: 575
Já bych rád vznesl dotaz a nevím jak to formulovat aby mi nepřišla odpověd že za lonsky rok bylo uděleno xy pokut za špatný technicky stav. To je mi na piču.. Mě by zajímalo jestli když mají akce na rychlost jestli mají akce i na světla nebo se da zjistit zda kolik udělili pokut za hidy

_________________
Čest a síla


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:25:39 
přijde Ti odpověď: k uvedenému dotazu mohu konstatovat, že policii žádný předpis neukládá takové statistiky vést a proto je také nevede. Na uvedený dotaz tedy nelze odpovědět.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:30:16 
Offline
člen

Registrován: stř 06. srp 2008 00:00:00
Příspěvky: 575
právě toho se bojim

_________________
Čest a síla


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:39:50 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Ja se priznam, ze sem to zkusil taky. Hned prvni vecer co jsem s tim vyjel ven sem si rek, ze to zase vyndam, pac to sviti vsude mozne. A nez sem stihnul dojet domu, tak me zastavila hlidka a bylo to taky za 500,- ukazalo se, ze ten vecer zacla DBA prave na kontrolu bastlenejch xenonu a meli celkem jasne instrukce. Diky tomu, ze auto nebyl uplnej pekac a tou dobou asi dva roky stary a taky protoze nenasli trafa, neb se tam meni zarovka podbehem a z motorovyho prostoru neni videt na zadek svetlometu a taky protoze otocnej cudlik nivelace v kabine nenasli, neb je zasunovaci, tak ten jeden me chtel uz pustit, ze je to asi ok.

Druhej byl ten chytrejsi a vyznal se i v homologacnich znacich primo na svetlometu, kde si precet HCR a ne DCR a mel jasno. Navic vedel ze maj bejt ostriky a koukal jestli po rozsviceni vyboka cestuje.

Jinak uz se me doma valej rok kompletni origo xenonovy projektorovy lampy a stejne sem se k tomu nedokopal.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:44:06 
jj, občas na to bývají DBA. A "školený" policista zřejmě četl interní pokyny, jak a co kontolovat ;-)

Řidiči pozor na neoriginální montáž xenonových světel
Z řady motoristické veřejnosti dochází k častým stížnostem na oslňování protijedoucími vozidly, která mají namontována xenonová světla. V souvislosti s tím chci upozornit na předpis č. EHK č. 48 a EHK č. 98, kde stručně uvádím nejdůležitější pojmy. Při dodatečné montáži xenonových světel je třeba dodržet:

Zajištění čistého světlometu – Požadavek čistého světlometu je důležitý obzvláště u xenonových světlometů. Tento světlomet vyzařuje velice intenzivní světlo, které se na jeho znečištěném povrchu láme a způsobuje oslnění. Proto předpis povoluje užití xenonových světel pouze u reflektorů s montáží pro čištění reflektorů během jízdy.

Zajištění automatické regulace sklonu reflektoru – Velká intenzita světla musí být za jízdy výškově automaticky regulována v hodnotách stanovených výrobcem. Pouze ruční seřizování světlometů řidičem je u xenonových světel nedostatečné a opět dochází k oslňování.

Světlomet pro užití xenonových žárovek musí být pro toto užití homologován – v tomto případě je označen písmenem „D“. Paprsek světla se u takových reflektorů udržuje v úzkém pruhu, což nehomologované reflektory nedokáží a světlo naopak rozptylují. Dále existují reflektory pro použití halogenových i xenonových žárovek a tyto jsou označeny na viditelném místě písmeny „HCR DCR“.

Proto řidiče na tyto podmínky upozorňujeme, aby při dodatečné montáži xenonových světel na vozidla, byly plněny shora uvedené podmínky. Na tuto skutečnost je třeba dát pozor i při nákupu ojetého vozu.

Policie se bude touto problematikou při silničních kontrolách zabývat a zjištěné případy, kdy xenonová světla na vozidle nebudou odpovídat příslušným předpisům, bude řešit dle zákona.
npor. Jiří Slezák - vedoucí Skupiny dopravních nehod


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:49:13 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. čer 2011 00:00:00
Příspěvky: 1216
Bydliště: Praha
Dotaz: Po odstraněných HIDech mi zůstali namodralé diodové žárovky v parkovacích světlech. Vypadá to na pohled blbě, ale nechce se mi je dávat pryč. Mohl by to být při kontrole nebo pojistné události problém????

_________________
poslední stádium chronické Lebedózy


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 23:53:35 
ne, v parkovačkách problém nebude.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 00:01:43 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. čer 2011 00:00:00
Příspěvky: 1216
Bydliště: Praha
řidič BOB píše:
ne, v parkovačkách problém nebude.


Díky za info. :-)

_________________
poslední stádium chronické Lebedózy


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 00:11:43 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Nemusi to byt tak drahe. Ja na my auto sehnal origo projektorovy bixenonovy lampy od helly vcetne jednotek, cidla na napravu a podobnejch kravin do deseti tisic. Ale realizovat to uz nebudu, pac auto uz je ctyri roky stary a na rok ci dva se s tim nema smysl srat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 00:17:25 
já příště snad už LED...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 00:32:45 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. úno 2012 14:48:47
Příspěvky: 3036
Bydliště: Brno, Brusel, Bratislava
řidič BOB píše:
já příště snad už LED...

Jezdím občas s A8 s LED (není moje) a musím uznat, že je to o poznání lepší než xenon...

_________________
Dunning-Kruger efekt je zlo...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 00:49:24 
já vím Bohumile, já vím :D


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HIDy a další bastl
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 00:54:30 
Offline
člen

Registrován: stř 06. srp 2008 00:00:00
Příspěvky: 575
S tím plněním pojištovny - za ty bludičky bych neviděl že se v tom někdo vrtat bude. To je mizivé. Ony sami pojištovny tohle zatím asi bud moc neřeší nebo to neříkají nahlas. Jedna řekne že to neřeší, druhá že to řeší a třetí že se musí prokázat příčinná souvislost nehody s tím že tam hidy byly.. takže tak.

_________________
Čest a síla


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz